Wiadomości z Garwolina

Łóżko ze skrzynią na pościel czy z szufladami - które sprawdza się lepiej?

Dodano:
garwolin - Łóżko ze skrzynią na pościel czy z szufladami - które sprawdza się lepiej?

Planujesz zakup łóżka i zależy Ci na tym, aby było komfortowe nie tylko pod względem snu, ale też codziennego użytkowania? Nie masz pewności, czy wybrać łóżko ze skrzynią na pościel, czy może z szufladami? Poznaj zalety każdego z rozwiązań i dowiedz się, które z nich lepiej sprawdzi się w Twojej sypialni.Łóżko ze skrzynią na pościel – wygodne i pojemne

Łóżko ze skrzynią na pościel to rozwiązanie, na które bez wątpienia decyduje się większość osób. Jakie są największe zalety takiego łóżka?
Dodatkowa strefa przechowywania
Jest ono bardzo wygodne – wystarczy podnieść stelaż, aby zyskać dostęp do dużej skrzyni, w której zmieści się nie tylko pościel czy koce, ale też nienoszone ubrania czy maskotki i inne nieużywane zabawki. Odpowiednio zaplanowana strefa przechowywania jest niezwykle ważna, szczególnie w nieco mniejszych mieszkaniach. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na łóżko ze skrzynią na pościel – bo jest to prosty sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni, w której można przechowywać sporo rzeczy. Oczywiście warto zadbać o to, aby skrzynia była odpowiednio pojemna. Im więcej się w niej zmieści, tym lepiej. Niektóre firmy, na przykład Visby – producent mebli drewnianych, doskonałej jakości, oferują swoim klientom specjalne, podwyższone łóżka ze skrzynią na pościel. Dzięki temu pojawia się dodatkowa przestrzeń – skrzynia jest odpowiednio wyższa, więc zmieści się w niej więcej rzeczy.

Łóżko ze skrzynią do małej sypialni
Kolejnym powodem, dla którego tak wiele osób wybiera łóżko ze skrzynią na pościel, jest fakt, że dobrze sprawdzi się ono w nieco mniejszej sypialni. W przypadku skrzyni wystarczy podnieść stelaż do góry. Jeśli chodzi o łóżka z szufladami, sprawa wygląda nieco inaczej – należy tak zaplanować ustawienie łóżka, aby można było bez problemu wysunąć całą szufladę. W przypadku dobrej jakości łóżek szuflady takie są naprawdę duże, więc po bokach łóżka powinno znaleźć się sporo wolnego miejsca – a w małych sypialniach z reguły nie jest to możliwe. Jeśli więc Twoja sypialnia nie należy do największych, łóżko ze skrzynią będzie lepszym rozwiązaniem.

Na co zwrócić uwagę?
Wybierając łóżko ze skrzynią na pościel, zwróć uwagę na jego jakość. Najlepszym wyborem będzie łóżko z litego drewna, ponieważ jest ono bardzo trwałe i pozostanie w niezmienionym stanie przez wiele kolejnych lat – w przeciwieństwie do łóżek z tanich materiałów, które są bardzo nietrwałe. W przypadku łóżka ze skrzynią istotny jest również sposób wykonania. Podnoszenie stelaża nie powinno być zbyt trudne, dlatego bardzo ważne są odpowiednie siłowniki. Dzięki nim każdy bez kłopotu poradzi sobie z podniesieniem skrzyni. Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym na przykład przez Visby, są dodatkowe systemy wsparcia skrzyni – w końcu pościel, kurtki czy maskotki też swoje ważą, więc skrzynia powinna być zaprojektowana tak, aby miała dobrze rozlokowane wzmocnienia.

Łóżko z szufladami – idealne do większej sypialni
Od kilku lat łóżko z szufladami na pościel stają się coraz bardziej popularne. Z reguły wybierają je osoby, które mają bardzo duże sypialnie.

Funkcjonalne szuflady

Szuflady na pościel to bez wątpienia bardzo funkcjonalne rozwiązanie – tym bardziej, że większość osób nie przechowuje tam tylko pościeli, ale też koce czy zabawki. Nowoczesne modele łóżek wyposażone są nie w jedną, a w dwie szuflady po każdej stronie – mniejszą i większą. Pozwala to na jeszcze lepsze zachowanie porządku. W mniejszej szufladzie można umieścić ręczniki, a w dużej pościel domowników i gości. Posiadając cztery pojemne szuflady można bez trudu zorganizować sypialnianą strefę przechowywania.

Rozwiązanie do przestronnych sypialni
Jeśli marzysz o łóżku z szufladami na pościel, koniecznie upewnij się, że w Twojej sypialni jest wystarczająca ilość miejsca. Na stronie producenta sprawdź, jak duże są szuflady i ile centymetrów wolnej przestrzeni powinno znajdować się po każdej stronie łóżka. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko swobodnie wysuwać szuflady, ale też komfortowo z nich korzystać.

Na co zwrócić uwagę?
W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na jakość. Niestety, producenci tanich łóżek często umieszczają szuflady na nietrwałych suwnicach, w związku z czym po kilku miesiącach szuflady zaczynają się zacinać. O wiele lepszym wyborem będzie łóżko z dobrej jakości drewna, pochodzące od sprawdzonego producenta. Przykładem może być firma Visby – łóżka z szufladami umieszczone są na specjalnych, bardzo trwałych suwnicach, a dodatkowo wyposażone są w systemy cichego domykania. Dodatkowo szuflady w łóżkach z oferty Visby mogą znajdować się na całej wysokości łóżka i sięgać na samej ziemi – w ten sposób przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana.

Łóżko ze skrzynią na pościel czy z szufladami – podsumowanie

To, czy wybierzesz łóżko ze skrzynią, czy z szufladą na pościel, uzależnione jest od kilku czynników. Jeśli Twoja sypialnia jest wystarczająco duża, możesz zdecydować się na szuflady. Jeżeli natomiast jest nieco mniejsza, a do tego zależy Ci na komforcie codziennego użytkowania, lepiej sprawdzi się łóżko ze skrzynią. Pamiętaj, aby wybierać meble dobrej jakości – to inwestycja, którą będziesz doceniać przez wiele kolejnych lat. Producent mebli drewnianych Visby to nie tylko gwarancja wieloletniej trwałości, ale też duży wybór modeli. Jeśli zależy Ci na pięknych, drewnianym i pojemnym łóżku, to w ofercie Visby z pewnością znajdziesz swój wymarzony mebel.

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.