KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Inwestycje w gminie Górzno nie zwalniają tempa

Dodano:
garwolin - Inwestycje w gminie Górzno nie zwalniają tempa

W 2020r. w gminie Górzno są realizowane inwestycje w sieć kanalizacyjną i budynki użyteczności publicznej. Część dróg gminnych zostanie zmodernizowana.Ważną tegoroczną inwestycją jest budowa sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno-Kolonia. - Przetarg był przeprowadzony na początku roku na kwotę 2 mln 600 tys. zł. Jest to inwestycja jednoroczna. Prace przebiegają bardzo sprawnie i zakończą się prawdopodobnie przed październikowym terminem określonym w umowie – mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

- W pierwszym etapie na chwilę obecną jest przewidzianych do podłączenia około 50-60 nowych posesji. Oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę sieci kanalizacyjnej we wsi Reducin przez Mierżączkę do węzła „Mierżączka” i będziemy przystępować do procedury przetargowej.
Drugi etap Reducin-Mierżączka to około 100 posesji przewidzianych do podłączenia. Przetarg nastąpi w tym roku , a prace zakończą się w 2021r. -
mówi włodarz.

Gmina opracowuje dokumentację na rozbudowę sieci kanalizacyjnej we wsi Samorządki i Samorządki - Kolonia, a niebawem ogłosi zamówienie na realizację projektu kanalizacji w kierunku węzła 17 od Kobylej Woli i Józefowa. Na to zadanie gmina ma zapewnione środki z WFOŚiGW.

Inwestycją rozpoczętą w 2019r. i realizowaną w tym roku jest świetlica wiejska w Łąkach. Całość zadania pochłonie 1 mln 700 tys. zł i być może uda się ją wykonać już w październiku 2020r., kilka miesięcy przed terminem.
-  To inwestycja wyczekiwana od lat. Mam tu na myśli członków OSP i Koła Gospodyń Wiejskich, jak też innych mieszkańców aktywnych w tej miejscowości. Budynek będzie składał się z sali dla mieszkańców z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Druga część przeznaczona zostanie dla druhów strażaków - garaż z miejscem na wyposażenie oraz z możliwość korzystania z węzła sanitarnego – mówi Waldemar Sabak.

We Wsi Wólka Ostrożeńska zostanie zmodernizowana jezdnia w kierunku gminy Sobolew oraz powstanie lepsza droga we wsi Samorządki. - Jesteśmy po przetargach i to zadanie będziemy chcieli zrealizować do końca bieżącego roku. Należy wspomnieć, że wspólnie z zarządem powiatu chcemy realizować przebudowę drogi powiatowej w kierunku węzła Górzno-Kolonia. To jest odcinek od szkoły w kierunku węzła. Zostanie przebudowana cała jednia z wybudowaniem ciągu pieszego. Planujemy też przebudowę ciągu pieszego do szkoły w Uninie, żeby poprawić bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły - mówi wójt.

Przy Szkole Podstawowej w Górznie powstanie okazała biblioteka z izbą pamięci. O tym poinformujemy niebawem.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.