KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Zmiany w parafiach na terenie powiatu garwolińskiego

Dodano:
garwolin - Zmiany w parafiach na terenie powiatu garwolińskiego

Biskup Kazimierz Gurda podjął decyzję o nadaniu kapłanom diecezji siedleckiej godności kościelnych. Dekrety nominacyjne wręczył odznaczonym kapłanom podczas spotkania, które odbyło się w Kurii Diecezjalnej Siedleckiej w poniedziałek 25 maja o godz. 10.00.


Ks. kan. Andrzej Banasiuk, proboszcz parafii Pilawa – dotychczasowy kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Garwolińskiej – został podniesiony do godności kanonika gremialnego te kapituły.

Ks. Jerzy Janowski, proboszcz parafii Miętne – został mianowany kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej garwolińskiej.

REKLAMA:


W imieniu mianowanych, podziękowania złożył biskupowi ks. prałat Bernard Błoński, który przekazał także ordynariuszowi diecezji siedleckiej życzenia z okazji szóstej rocznicy Jego ingresu do Katedry.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego. Każdego 25 - go dnia miesiąca diecezja siedlecka modli się o beatyfikację byłego biskupa diecezji siedleckiej.

źródło: podlasie24.pl, opr. AS


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

a rachunki kler wydaje? (, #IP 22e5d68b8c) Odpowiedz

w Maciejowicach cennik usług kościelnych w górę; 1000 zł proboszcz za pogrzeb ;300 zł za śmieci; 400 zł miejsce na cmentarzu 600 zł kościelny ; 500 zł organista PIERWSZA KOMUNIA ŚW 200 ZL BIERZMOWANIE 200 ZŁ CHRZEST 250 ZŁ itd

(, #IP d6b85466f9) Odpowiedz

Jeszcze rok i pójdzie na emeryture, ale najpierw musi zarobić żeby zmienić samochód na coś lepszego bo jeżdzi Toyotą hybrydową a na odejście musi mieć dużo kasy.

Miętne (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Najwyższy czas zmienić proboszcza w Miętnem

Z Pilawy (, #IP bf49c9920f) Odpowiedz

Tylko Ks A Banasiuka nie zmieniajcie bo to miły i skromny człowiek. Oby takich wiecej😇🌷🌺

Popieram (, #IP 1eb3eb3df5) Odpowiedz

Dzięki ks. Andrzejowi jestem tu gdzie jestem. Przed nim daleko było mi do wspólnoty kościoła, pomimo tego, że zawsze deklarowałem się,, wierzącym ale nie praktykującym Poczciwy chłop, zawsze otwarty i gotowy pomóc. Nawet gdy odwiedza wiernych,, po kolendzie , to nigdy nie wziął pieniędzy sam. Poprzednikom daleko do niego! Prawdziwy ksiądz z powołania. Pamiętam jak przychodził do naszej Pilawskiej parafii, jedna z Pań nauczycielek powiedziała mi wtedy ,... będziecie zadowoleni z ks. Andrzeja... i tak jest. Tyle co zrobił dla Pilawy, nie zrobił żaden z jego poprzedników. I to piszę ja, ten co,, księdzu nie wierzy, aż sam sobie się dziwię.

ostatnie rozdanie posła (, #IP 55972a5137) Odpowiedz

Czyżby ostatnie rozdanie kadrowego - posła?

Miętne (, #IP 7bd93a97c0) Odpowiedz

A kiedy zmiana proboszcza Jerzego bo już za długo, chcemy poZnac innego :)???

iiiiiiiiiiiii (, #IP 26641c5b83) Odpowiedz

oj tak niech ida we dwóch

??? (, #IP 65b06f2e11) Odpowiedz

Nadanie kapłanom Diecezji Siedleckiej godności kościelnych.