KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Avon Operations Polska wypracował porozumienie ze Związkami Zawodowymi

Dodano:
garwolin - Avon Operations Polska wypracował porozumienie ze Związkami Zawodowymi

Zarząd Avon Operations Polska osiągnął porozumienie ze Związkami Zawodowymi spółki w zakresie rozwiązań, chroniących przedsiębiorstwo oraz pracowników przed negatywnymi skutkami kryzysu, wywołanego epidemią koronawirusa. Planowane zmiany zostaną wprowadzone z uwzględnieniem bieżącej sytuacji firmy oraz prognoz rynkowych. W ocenie kierownictwa wdrożenie minimalnego ograniczenia wymiaru czasu pracy daje szansę na utrzymanie stabilności spółki.

Zarząd Avon Operations Polska od kwietnia prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wypracowania rozwiązań, które zabezpieczyłyby stabilność firmy i pozwoliły na utrzymanie zatrudnienia. Równolegle kierownictwo na bieżąco analizowało aktualną sytuację na rynku w i podejmowało wielotorowe działania wspierające sprzedaż kosmetyków produkowanych w Garwolinie.

W obecnej sytuacji skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej jest rozwiązaniem, które zapewni ciągłość produkcji i dystrybucji oraz pozwoli firmie ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Przy planowaniu rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej, zarząd firmy uwzględnił też oczekiwania pracowników. Ostatecznie kierownictwo Avon Operations Polska zgodziło się podjąć umiarkowane ryzyko biznesowe, związane z ograniczeniem wymiaru czasu pracy jedynie o 5% wśród osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych. Jednocześnie pracownicy uzyskali gwarancję 4 miesięcznego utrzymania zatrudnienia jeśli środki z tarczy zostaną przyznane firmie.

REKLAMA:


- Dla nas liczą się przede wszystkim bezpieczeństwo naszego zespołu, stabilność firmy i utrzymanie możliwie największej liczby stanowisk pracy. Staramy się jak najlepiej dostosować do nowych, nadzwyczajnych warunków. W obecnej sytuacji nie mogliśmy sobie pozwolić na dalsze opóźnianie działań naprawczych. Stanęliśmy przed bardzo trudnym dylematem, związanym z wyborem pomiędzy utrzymaniem stabilności biznesu, a oczekiwaniami pracowników. Jednocześnie byliśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, na bieżąco analizowaliśmy trendy na rynku i plany sprzedaży. Skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej zapewni ciągłość produkcji i dystrybucji oraz pozwoli nam ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Ostatecznie postanowiliśmy jednak wziąć na siebie ryzyko, jakie w obecnej sytuacji niesie za sobą jedynie częściowe wprowadzenie rozwiązań ochronnych – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor Zarządzający Avon Operations Polska.

Zarząd Avon Distribution Polska i Avon Operations Polska już w kwietniu dobrowolnie zmniejszył swoje wynagrodzenie o 20%. Na poziomie kierownictwa globalnego redukcja płac wyniosła nawet 30%. Również wobec części pracowników biurowych od połowy kwietnia wprowadzono skrócony czas pracy i obniżone wynagrodzenie lub – w zależności od wykonywanych obowiązków – objęła ich tylko obniżka pensji.

W tym trudnym czasie, Avon pozostaje wierny swoim wartościom, pomagając w całej Polsce kobietom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej, które nasiliło się w okresie kwarantanny. Firma wspierała także lokalne placówki i szpitale na terenie kraju podczas ich walki z koronawirusem. Avon przekazał 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafiły one do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. Podczas pandemii, Avon wsparł 33 placówki na terenie całej Polski, przekazując ponad 10,5 tony środków do higieny.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

korona (, #IP 03af72a810) Odpowiedz

to ciężki czas dla wszystkich

Firma dla kobiet -głosi hasło firmy, ale... (, #IP 9efcdbe0ed) Odpowiedz

... to jest OBŁUDA i ZAKŁAMANIE. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego firma potrafi się rozstać bez powodu. To NIE JEST firma DLA KOBIET !!!

Nicola (, #IP 32d7192176) Odpowiedz

czy ktoś wam nakazuje pracę w Avon? czy ktoś was do tego zmusza? Wystarczy się zwolnić i iść na bezrobocie. PiS da wam zasiłek 2500 na rękę. będziecie wtedy szczęśliwi.

robol (, #IP 4c124cd870) Odpowiedz

Świętują Dzień Kobiet codziennie - dobre sobie , no to poświętowali . 8 marca dali wam po ptasim mleczku a na Dzień Matki zabrali 5 % z tych marnych groszy. I jeszcze dodatkowo w nagrodę za pójście na ugodę LKZ-ty będą zasuwać w czerwcu w 3 niedziele, biuro i menegment mają prawo do świętowania z rodziną i odpoczynku. Robole zasuwają w każdy długi weekend,nawet AOP miewają przestoje w tym czasie.

Ja (, #IP 1201bf3d5c) Odpowiedz

Trzeba bylo się uczyć ośle to byłbyś w biurze hahaha

Marian (, #IP e368ec7213) Odpowiedz

Ciekawe jak szybko kupią nowe Insignie i inne fury dla managerów ..... Kryzys....

lara (, #IP 4c124cd870) Odpowiedz

Avon wierny wartościom - jakim ? chyba nachapać się kosztem najmniej zarabiających. Wspierają kobiety?- no tak dla Avonu kobiety to tylko te niepracujące u nich , bo swoje to tak wspierają ,że z tych marnych 2000 w porywach do 3000 tys, musieli zabrać chociaż 5% . Taka bieda ,że zasuwają bez wytchnienia ani jednego dnia przestoju ale Avon płacze. Ci ,którzy zarabiają najmniej po kilkanaście tysięcy mówią ,że oddali swoje 20% i to ma być argument . Oni w dalszym ciągu mogą godnie żyć.Taka cudowna firma ,tak się chwalą a nie potrafią uczciwie zapłacić za ciężką pracę i jeszcze zabierają . Ludzie pracujący na halach też mają kredyty ,bo z tych groszy co zarabiają nie da się inaczej żyć tak firma docenia pracowników.

Związki zawodowe (, #IP 1201bf3d5c) Odpowiedz

Tyle krzyku. Miękkie parówy tyle w temacie

Młody (, #IP efb8b09c51) Odpowiedz

Propaganda propaganda i jeszcze raz kłamstwa. Związki Zawodowe były kilku krotnie na rozmowach z zarządem i za każdym razem przedstawiały propozycje objęcia tarczą wszystkich pracowników AOP. Zarząd nie zgadzał się na objęci tarczą także pracowników biurowych ponieważ oni mają rodziny kredyty i itp. Niektórzy z wyższych pracowników biurowych faktycznie zaoferowało się zmniejszyć swoje wynagrodzenia ale na obietnicach póki co to się skończyło....