KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 maja 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 maja 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

18 maja 2020 r.

Pożar poszycia leśnego w miejscowości Bączki

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Bączki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poszycie, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Spaleniu uległo 0,15 ha poszycia leśnego. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ruda Talubska
Po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ruda Talubska, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 maja 2020 r.

Pożar pustostanu w miejscowości Korytnica

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego pustostanu w miejscowości Korytnica. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palącą się budynek, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przeszukano pogorzelisko, aby wykluczyć przebywanie osób postronnych w budynku. W akcji trwającej niespełna trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne
Po godzinie 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, gdzie samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze S17 w kierunku Warszawy w trakcie działań był zablokowany. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar suchej trawy w miejscowości Samogoszcz
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy w miejscowości Samogoszcz. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody na palącą się powierzchnię, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


22 maja 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Oziemkówka

Po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Oziemkówka, gdzie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali je zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.
23 maja 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Kacprówek
Przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kacprówek, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Działania straży pożarnej polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie w miejscowości Wilga
Po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Wildze ciągnik rolniczy z opryskiwaczem wjechał do rowu melioracyjnego i przewrócił się na bok. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyciągnięciu pojazdu z rowu. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu w miejscowości Garwolin
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu na ul. Mazowieckiej w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.