KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Minister Marlena Maląg w fabryce Pollena (wideo)

Dodano:
garwolin - Minister Marlena Maląg w fabryce Pollena (wideo)

W środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedziła Fabrykę Opakowań Kosmetycznych Pollena, która korzysta z dofinansowania do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.„Dzisiaj, po niemal dwóch miesiącach od uruchomienia tarcza antykryzysowej, nie ma wątpliwości, że poszczególne jej instrumenty stanowią realną pomoc w tym szczególnie trudnym dla polskich przedsiębiorców czasie” -
czytamy na stronie MRPiPS.

Łączna kwota wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej to już blisko 13 mld zł.
Jedną z firm, która korzysta ze wsparcia w ramach tarczy, a konkretnie z dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, jest Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena z Łaskarzewa, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, która działa na rynku od 1962 roku. Marlena Maląg odwiedziła fabrykę w środę.

REKLAMA:


- Zadaniem rządu jest stworzenie takich warunków, aby firmy mogły funkcjonować - mówiła podczas konferencji prasowej minister Marlena Maląg. -Firma, w której jesteśmy, skorzystała z dofinansowania do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości 1,7 mln zł na dla blisko 300 pracowników. To bardzo ważne, że te środki zostały przekazane i cieszę się, że w ten sposób możemy pomóc chronić miejsca pracy – zaznaczyła szefowa MRPiPS.

Do tej pory łączna kwota dofinansowania ze środków FGŚP wynosi blisko 3,85 mld złotych. Liczba wspieranych miejsc pracy to blisko 880 tysięcy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.