KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Trwają prace na odcinku koniec obwodnicy Kołbieli - węzeł Lubelska

Dodano:
garwolin - Trwają prace na odcinku koniec obwodnicy Kołbieli - węzeł Lubelska

Trwają prace budowlane na odcinku od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska. Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

Codziennie na dwóch odcinkach realizacyjnych pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. Układana jest nawierzchnia z betonu cementowego, prowadzone są prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, roboty brukarskie oraz budowane są drogi dojazdowe. Ustawiane jest ogrodzenie, montowane ekrany akustyczne, bariery energochłonne, trwa humusowanie skarp i terenów zielonych. Instalowane jest oznakowanie pionowe i malowane poziome. Budowana jest kanalizacja deszczowa i zbiorniki retencyjne.

Kierowcy od ubiegłego roku korzystają z jednej jezdni przyszłej trasy ekspresowej, a w maju wykonawca udostępnił dla ruchu wiadukt w Kołbieli w ciągu drogi krajowej nr 50 nad budowaną drogą S17. Dzięki temu samochody poruszające się DK50 w kierunku Grójca lub Mińska Mazowieckiego, nie wjeżdżają już na tymczasowe rondo utworzone na budowanej drodze ekspresowej, tylko przejeżdżają bezkolizyjnie nad nią.

W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna zmiana w organizacji ruchu na obwodnicy Kołbieli. Na granicy z odcinkiem w kierunku Garwolina udostępnionym w ubiegłym roku, w okolicy budowanego Miejsca Obsługi Podróżnych, kierowcy pojadą zachodnią jezdnią przyszłej drogi ekspresowej (obecnie ruch odbywa się tutaj tymczasowym objazdem).

REKLAMA:


Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

Dotyczy to także krótkiego, około 200-metrowego odcinka na granicy kontraktów w okolicy Ostrowika, na którym toczy się postępowanie związane z uzyskiwaniem nowej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Spodziewamy się jej w drugiej połowie czerwca, a wykonawca deklaruje wykonanie ostatniego, krótkiego odcinka zachodniej jezdni S17 w lipcu br. Później roboty prowadzone będą już tylko poza trasą główną, co nie będzie mieć bezpośredniego wpływu na utrudnienia w ruchu na trasie głównej drogi ekspresowej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 44

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kołbiel (, #IP 3fa0cfe796) Odpowiedz

Sami maruderzy cieszmy sie po tylu latach zniknie kocioł w Kołbieli więcej pogody ducha.

Ad Kołbiel (, #IP cb1307223c) Odpowiedz

Proszę ze zrozumieniem czytać. To że zniknie korek w Kołbieli ok, co nie znaczy, że czas przejazdu będzie już taki świetny do Wawy, bo korek przenie się się do Zakrętu, a odczujemy go mocno z uwagi na prace na skrzyżowaniu. Nie ma tu marudzenia, tylko fakty i to że można było prace lepiej skoordynować.

Tirowiec (, #IP d6f807d752) Odpowiedz

Miało nie być ronda w kolbieli a nadal jest.nadal są korki.tylko chyba zapomnieli o zjeździe z kierunku góry Kalwarii na Lublin.miało być lepiej a będzie tak samo.

Koreczek (, #IP 0bf9268307) Odpowiedz

Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.... i następnie zwyczajowy koreczek na rondzie w Kołbieli przeniesie się do Zakrętu, co znacznie spowolni ruch między Lublinem a Warszawą...