lemar lipiec 2021

Garwolin Sport

BEKO Challenge Open Water 2020

Dodano:
garwolin - BEKO Challenge Open Water 2020

20 czerwca br. w Parku Wodnym „Mamut” w Woli Rębkowskiej odbyły się zawody pływackie BEKO Challenge Open Water 2020. Była to zarazem VII edycja Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kategotii Masters. Organizatorami wydarzenia byli: Warsaw Masters Team i Fundacja Aqua-Life. Imprezę sportową współorganizował starosta powiatu garwolińskiego, Komitet Techniczny Masters przy Polskim Związku Pływackim, Kursy WOPR Grzegorz Mieleszko.


Ze względu na obecne przepisy maksymalna liczba uczestników BEKO Challenge Open Water 2020 nie mogła przekroczyć 150 osób i zgodnie z wytycznymi, do startu stanęło ponad 100 osób. Zmagali się z różnymi dystansami od 750, przez 1500, po 3000 metrów.

Rywalizowano w kilku kategoriach. W kwalifikacji Open Water PRO na 3000 metrów najszybszy okazał się Radosław Rodkiewicz reprezentant IUKS MUSZELKA WARSZAWA. Zwycięzca przepłynął cały dystans w czasie 00:36:53. Na drugim miejscu znalazł się Chmielewski Krzysztof, który przypłynął do mety osiągając ten sam czas co Radosław Rodkiewicz, jednak przegrał tytuł o 0,04 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Jerzy Laryś z IUKS MUSZELKA WARSZAWA, z czasem 00:37:01.

Wśród kobiet rywalizację wygrała Tarasiewicz Klaudia UKP Polonia Warszawa z wynikiem 00:39:43. Druga Bednarek Aleksandra UKS SP 149 Łódź osiągnęła wynik 00:40:59. Podium uzupełniła Nowak Maja AZS AWF Warszawa z czasem 00:41:03.

REKLAMA:


W kategorii TRI na 1500 metrów wystartowało też kilku bardzo znanych zawodników. Uczestnik IO oraz mający za sobą starty w triathlonie Paweł Korzeniowski ukończył rywalizację na czwartej pozycji z czasem 00:21:24. W tych zawodach wystartował też Łukasz Kalaszczyński, który zakończył zmagania na szóstym miejscu. Podopieczny Tomka Kowalskiego ukończył zawody Open Water z rezultatem 21:45. Tuż za nim na mecie pojawił się Paweł Młodzikowski (23:14).

Ciekawą konkurencją było Beko Pralka Challenge. Każda z czterech 300-metrowych serii miała określony limit czasowy. Z pralkami ufundowanymi przez firmę BEKO z zawodów wyjechali Klaudia Tarasiewicz i Krzysztof Chmielewski.

Wysoka ocena zawodów, zarówno przez uczestników jak przedstawicieli organizacji pływackich, była zasługą nie tylko organizatorów i osób zaangażowanych w przeprowadzenie wyścigów, ale także sponsorów m.in: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Gmina Garwolin, BEKO Polska, OSM Garwolin, Brüggen, HUUB Polska, którzy widząc rosnący potencjał pływania Open Water coraz częściej włączają się w wsparcie tego typu inicjatyw.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.