Wiadomości z Garwolina

Zmiany proboszczów i wikariuszy w powiecie

Dodano:
garwolin - Zmiany proboszczów i wikariuszy w powiecie

Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej, w tym również w dekanatach: garwolińskim, żelechowskim i łaskarzewskim. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 lipca br. (na zdjęciu ks. Łukasz Skolimowski, który został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sulbiny i mianowany wikariuszem parafii Żelechów)Zmiany proboszczowskie

Ks. prał. Edmund Szarek został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Łaskarzew oraz dziekana dekanatu łaskarzewskiego i przeniesiony na emeryturę. Jego miejsce zajmie ks. prał. Sławomir Niewęgłowski z parafii Jeziorzany.

Znany również w powiecie garwolińskim ks. kan. mgr Stanisław Bieńko został zwolniony z urzędu proboszcza Stoczek Łukowski. Od 1 lipca będzie odpoczywał na emeryturze.

Ks. kan. Jan Grochowski z parafii w Trąbkach również może udać się na zasłużony odpoczynek. Na stanowisku proboszcza zastąpi go ks. mgr Sylwester Gałach zwolniony z urzędu proboszcza parafii Manie.

Ks. kan. mgr Adam Turemka nie będzie już proboszczem parafii Miastków Kościelny, ponieważ przejdzie na emeryturę. Nowym proboszczem będzie dotychczasowy proboszcz parafii Zembry ks. kan. Ireneusz Głowacki.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Marcin Budzyński  został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii Przesmyki. Na jego miejsce przyjdzie ks. Łukasz Rodzoś z parafii Jedlanka.

Ks. mgr Grzegorz Gładysz nie będzie już pracował w parafii Parysów, ponieważ został mianowany wikariuszem parafii Stężyca.  Jego miejsce zajmie Ks. mgr Gabriel Mazurek zwolniony z funkcji prefekta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelana Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelana Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami.

REKLAMA:


Z kolei ks. mgr Arkadiusz Bylinka został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Żelechów i mianowany prefektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie, asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelanem Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelanem Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami.

Ks. mgr Sławomir Gnyszka  został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew. Do Łaskarzewa trafi też ks. mgr Dariusz Żmuda z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Łaskarzew opuści ks. mgr Mariusz Szyszko i przejdzie do parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, a także ks. mgr Dariusz Konieczny, który został mianowany kapelanem biskupa siedleckiego na okres trzech lat oraz notariuszem Sądu Biskupiego Siedleckiego.

Ks. mgr lic. Łukasz Skolimowski został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sulbiny i mianowany wikariuszem parafii Żelechów. Jego miejsce zajmie ks. mgr Krzysztof Węgrzynek z parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Artur Zbański nie będzie już pełnił funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie, ponieważ został mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Jego miejsce zajmie ks. mgr lic. Karol Nasiłowski zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jabłoń.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Cennik usług kościelnych obowiązuje (, #IP ab71692da3) Odpowiedz

To jest KLIKA nie do ruszenia. PROBOSZCZOWIE odchodzą ale na emeryturę. Tam chyba jest nie tak 30 lat e jednej parafii. Skargi nie rozpatrywanie lub bez skutku Po co się dziwisz że młodzi nie głosują za PIS .Ile państwo dokłada do kleru/co tajemnica Niedługo Ryzyk wyprowadzi państwo.

cennik (, #IP ae3534eb15) Odpowiedz

Jeszcze troche i bedzie ich koniec. Dojdzie do ich implozji, zreszta z historii swiata, kazda religia- nie filozofia zycia- trwa ok. 2 tys. lat. Tak, ze im niewiele zostalo.

odp (, #IP cba3008267) Odpowiedz

Co proponujesz w zamian. Parady gejów z majtakmi na głowie. Parady nie wiadomo czego czy to facet czy kobita a może dwoje naraz w zależność od chuci dzisiaj jestem facetem jutro kobitą a pojutrze ze swoim pieskiem.

ks. Łukasz (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

Nie znam lepszego księdza. Taki autentyczny duszpasterz. Nie pasuje do zepsutego środowiska księży

Mykola Demko (, #IP 2e8672eeb7) Odpowiedz

Czy nie czas juz na upragniona emeryture dla wielebnego z Mietnego?

Fenomen (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

A czy widzieliście jak działa cenzura na portalu Podlasie24? Wczoraj pod postem ze zmianami personalnymi duchowieństwa można było przeczytać komentarze wiernych mniej lub bardziej rozumiejących to rozdanie biskupa. Dodam, że żaden nie był obrażający kogokolwiek ale ciekawie było poczytać różne spostrzeżenia. A dziś komentarzy brak i nie ma możliwości komentowania.... Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że ktoś prypomniał biskupowi ( nie ja), ze od 30 lat proboszcz parafii Gończyce jest nie brany pod uwagę w roszadach. To chyba ewenement międzydiecezjalny. Gdzie tkwi źródło tego fenomenu.Może ktoś mi wyjaśnić ?

(, #IP 9fa64809f3) Odpowiedz

Artur zbański z KLO Garwolin prefekt to super Ks. Miły, grzeczny i skromny. Pięknie śpiewa. Najfajniejszy w garwolinie. Szkoda.

Parafia (, #IP 9fa64809f3) Odpowiedz

A parysow dlaczego tak szybko? Co nawywijał znów?

(, #IP 99db2c3699) Odpowiedz

Śpiewa😀 za kasę moherów

parafia (, #IP e2a093fa8c) Odpowiedz

dalej bedzie mial do k.....i.

Do parafi (, #IP d789f400f7) Odpowiedz

A która to ? Teraz

S (, #IP 0107640bc8) Odpowiedz

Kasia 🧚🏼♀

Pytam (, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

Czy Sz?

Zmiany (, #IP 7858d02179) Odpowiedz

Szkoda że ksiądz Łukasz odchodzi z Sulbin. Gratulacje parafii Żelechów!

Ziutek (, #IP f9614c9995) Odpowiedz

Przyjdzie bo w Żelechowie jest dobra kasa

Jan (, #IP 9fa64809f3) Odpowiedz

Z Miętnego przenieście, mamy dość.....

(, #IP 9fa64809f3) Odpowiedz

X Łukasz z powołania Ks, nie biznes- men, nie dla kasy. Przekonasz się .. sukbiny płaczą