Ciekawe tematy z Garwolina

S2 Południowa Obwodnica Warszawy - zaawansowanie robót

Dodano:
garwolin - S2 Południowa Obwodnica Warszawy - zaawansowanie robót

Co dzieje się w tunelu, a co nad nim?


Tunel na Ursynowie został już przekopany. Systematycznie też zasypywane są kolejne segmenty stropu na powierzchni, a nad częścią tunelu wykonano już docelowe zagospodarowanie terenu i przywracany jest istniejący wcześniej układ ulic i parkingów. Zakończono budowę płyty stropowej. Na bieżąco powstają ściany żelbetowe i przejścia awaryjne. Na pozostałej części trasy trwają prace związane z układaniem kolejnych warstw nawierzchni przyszłej drogi ekspresowej.

Na obiektach węzłów Ursynów Zachód i Wschód trwają prace wykończeniowe. Przy zachodnim portalu tunelu powstają również budynki przyszłego Centrum Zarządzania Tunelem, stacja wentylatorowa zachodnia i stacja transformatorowa, a przy portalu wschodnim – stacja wentylatorowa wschodnia/stacja transformatorowa.

Zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku to blisko 78,5 proc.

Węzeł Puławska - rozpoczęcie łączenie istniejącej S2 z nowo budowanym odcinkiem

W poniedziałek, 29 czerwca, wprowadzony zostanie pierwszy etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska. Zamknięta zostanie tylko północna część obecnie funkcjonującej zawrotki w ciągu S2.

Jesteśmy gotowi do podpisania aneksu

Finalizowane są sprawy formalne związane z ustaleniem treści aneksu do umowy dotyczącego terminu zakończenia inwestycji. GDDKiA jest gotowa do podpisania aneksu. Dyrekcja oczekuje na przekazanie przez Astaldi zgody na zawarcie aneksu wydanej przez sąd włoski w związku z toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym.

REKLAMA:


Finiszują z betonowaniem drugiej nitki mostu

Na odcinku pomiędzy węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński trwa budowa konstrukcji drugiej nitki mostu przez Wisłę. Na trzech nurtowych podporach południowej części mostu przybywa kolejnych segmentów nawisowych. Na nitce północnej, gdzie konstrukcja mostu została połączona na przełomie lutego i marca bieżącego roku, wykonawca prowadzi prace wykończeniowe.

Po wschodniej i zachodniej stronie mostu zakończono prace konstrukcyjne na prowadzących do niego estakadach. Po wawerskiej stronie odcinka wykonano w 100 proc. nawierzchnię betonową. Na węźle Przyczółkowa, trwa wykonywanie nawierzchni na kapach murów oporowych.

Zaawansowanie rzeczowe dla odcinka pomiędzy węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński wynosi ok. 85 proc. Termin zakończenia robót został przewidziany w październiku 2020 r. Powodem wydłużenia czasu na ukończenie były warunki geologiczne, których nie można przewidzieć przed realizacją robót. Ponadto w analizie są kolejne roszczenia wykonawcy.

Do węzła Lubelska dojedziemy po betonie

Na węźle Patriotów, który jest częścią odcinka biegnącego pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska, prowadzone są prace w obrębie tzw. „wanny szczelnej”. Rozpoczęto prace związane z budową wiaduktów po stronie zachodniej ul. Patriotów, w tym wiaduktu pod czwarty tor kolejowy. Na ciągu głównym trasy montują ekrany, bariery energochłonne oraz oświetlenie. Na estakadach biegnących przez Mazowiecki Park Krajobrazowy przygotowywana jest powierzchnia jest zabezpieczana przed wnikaniem wody w głąb jego struktury, na ostatniej estakadzie trwają prace przygotowawcze do układania warstwy ścieralnej. W zakresie obiektów nad ulicami oddano do użytkowania wiadukt w ciągu ul. Zabawnej. W następnej kolejności oddamy do ruchu wiadukt w ciągu ul. Mozaikowej a potem wiadukt w ciągu ul. Tawułkowej i Izbickiej.

Zaawansowanie rzeczowe wynosi ok. 84 proc. Roboty zostaną zakończone w grudniu 2020 r., zgodnie z zawartym aneksem z wykonawcą wynikającym z podpisanego porozumienia z PKP w zakresie budowy wiaduktu pod czwarty tor.


Źródło informacji: GDDKiA, PAP


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.