Garwolin Sport

Triathlon w Garwolinie - jeden z pierwszych w tym roku

Dodano:
garwolin - Triathlon w Garwolinie - jeden z pierwszych w tym roku

Ponad 120 osób wzięło udział w tegorocznej VII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Impreza w tym roku cieszyła się rekordową popularnością. Na starcie pojawili się czołowi polscy zawodnicy oraz znany dziennikarz Maciej Dowbor. Z dystansem sprint świetnie poradzili sobie także triathloniści z powiatu garwolińskiego.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 7 lat przyciąga do Garwolina zawodników z różnych zakątków Polski. W tym roku wydarzenie cieszyło się rekordową popularnością. W związku z pandemią koronawirusa, wiele zawodów odwołano. Triathlon w Garwolinie był jedną z pierwszych tego typu imprez, które w tym roku odbyły się w Polsce.

W czerwcowe sobotnie przedpołudnie zawodnicy pokonali 750 metrów, płynąc, 20 km, jadąc na rowerze i 5 km, biegnąc. Na starcie zawodów stanęło ponad 120 osób. Wśród nich czołowi polscy zawodnicy tej dyscypliny - Paweł Młodzikowski, Zuzia Sudak, Alicja Pyszka-Bazan czy Paulina Klimas.

- To była najlepsza edycja spośród 7 rozegranych do tej pory. Wielu zawodników pokonało dystans poniżej 1 godziny i zbliżonych do 1 godz. Zawody oceniamy bardzo dobrze. Był bardzo wysoki poziom, rywalizacja bardzo interesująca w kategorii Open zarówno wśród kobiet, jak mężczyzn, ale także w poszczególnych kategoriach wiekowych – komentuje Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem zawodów.

VII Triathlon Garwoliński wygrał Kuba Kowalski z czasem 56:14. Tylko o jedną sekundę przegrał z nim drugi na mecie Daniel Juszkowiec. Trzeci był Jan Przybyłkowicz z czasem 57:43. Wszyscy są zawodnikami klubu UKS G-8 Bielany.

Pierwszą kobietą na mecie była ich klubowa koleżanka Zuzanna Sudak. Zawody ukończyła z czasem 58:18. Drugie miejsce zajęła Paulina Klimas – 59:35, a trzecie – Natalia Zych 01:02:26.
Startujący w zawodach dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Dowbor ukończył Triathlon Garwoliński na 25 pozycji w klasyfikacji OPEN i 3 miejscu w swojej kategorii wiekowej z czasem 01:03:37.

Dobrze spisali się także zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W zawodach wzięło udział 11 lokalnych triathlonistów. Najszybszy był Sebastian Szyszka z klubu Truchtacz.pl, który na mecie znalazł się po 1 godzinie i 12 minutach. Na drugim miejscu uplasował się jego klubowy kolega Olaf Woder – czas: 01:17:04, a trzecie miejsce zajął Mariusz Leszek, reprezentant Towarzystwa Biesiadno-Sportowego, z czasem: 01:17:12.

Zwycięzcy odebrali pamiątkowe statuetki i nagrody z rąk patronów honorowych – burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak, wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, a także przedstawicieli organizatorów.

Organizatorami Triathlonu Garwolińskiego są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Park Wodny „Mamut”, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mktopenie ja (, #IP 59053c5ec0) Odpowiedz

Sport dla wszechstronnych ludzi . Gratulacje dla reprezentantów powiatu i podziękowania za motywację. Za rok spróbuję, może uda się wystartować i przestać zazdrościć tym Wszystkim mocarzom !! :)

tri fan (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

to jest sport dla wszystkich, a dystans sprnterski powoduje, że nie potrzebna jest pianka i super rower. Zapraszamy do rywalizacji za rok, fajnie gdyby z naszego powiatu więcej osob satrowało!