KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Kasia Czamara z Sokoła potrzebuje naszej pomocy

Dodano:
garwolin - Kasia Czamara z Sokoła potrzebuje naszej pomocy

Kasia Czamara ma 18 lat i mieszka w Sokole w powiecie garwolińskim. Jest uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie, uwielbia chodzić do Liceum i spędzać wspólnie czas z koleżankami i kolegami. Kocha Puzzle. Zachorowała mając zaledwie 7 lat, obecnie jest osobą niepełnosprawną wymagającą codziennej opieki i rehabilitacji oraz ciągłego leczenia. Dowiedz się jak możesz pomóc Kasi.


Długa historia zmagań z chorobą rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy Kasia przeszła operacja wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnej i operację guza mózgu (medulloblastoma). Obecnie ma również zdiagnozowaną padaczkę oraz krótkowzroczność, na codzień musi również nosić okulary i aparat słuchowy.

W trakcie swojej choroby nowotworowej nastąpił jej rozsiew oraz przerzuty do mózgu, przerzuty w rdzeniu i komórki w płynie m-rot. Dzięki długotrwałej i męczącej chemioterapii, radioterapii i napromieniowaniu w CZD jej obecna sytuacja onkologiczna jest pod kontrolą. Obecnie ma niedowład czterokończynowy z przewagą lewej strony, zespół móżdżkowy, porażenie siódmego nerwu twarzowego, zwiotczenie mięśni. Potrzebuje pomocy nawet w czynnościach życia codziennego.

Diagnoza dla jej rodziców i najbliższych była szokiem bowiem urodziła się zdrowa. Obecnie każdego dnia wymaga rehabilitacji i dojeżdża razem z rodzicami do Ośrodków Rehabilitacji w Garwolinie oraz do Mazowieckiego Centrum Neouropsychiatrii w Zagórzu na tzw. turnusy rehabilitacyjne.
Duża pomocą w tym czasie były dla Kasi ćwiczenia na lokomacie. Od marca 2020 roku przez cały dotychczasowy okres pandemii COVID-19  jej zdrowie i choroba szybko o sobie przypomniały. Stan zdrowia Kasi w tym okresie się pogorszył i nie mogła dojeżdżać np. na rehabilitację.

REKLAMA:


Okres ostatnich kilku miesięcy, to okres walki Kasi o zdrowie, walki z samotnością, bez szkoły, koleżanek, kolegów, przyjaciół. Wspólna nauka i wspólna integracja w szkole są dla niej ważne, tak samo jak codzienna rehabilitacja. Wszystkie te problemy i np. brak wsparcia codziennego logopedycznego pogłębiły problemy zdrowotne.

Obecnie Kasia bardzo potrzebuję częstych treningów na zautomatyzowanej ortozie do nauki chodu i lokomacie oraz rehabilitacji logopedycznej. Niestety rehabilitacja ta pochłania ogromną ilość funduszy, jednakże wierzymy, że dzięki darczyńcom uda się ją przyśpieszyć i sprawić, że Katarzyna będzie powracała do pełni zdrowia. Koszt godzinnej rehabilitacji na lokomacie, który ponoszą rodzice Kasi to 250 PLN. Zebrane środki pomogą w rehabilitacji, wsparciu logopedycznym i niezbędnych wizytach u specjalistów. Jeśli chcesz, aby jej dzień mógł wyglądać inaczej proszę pomóż Kasi. Każdy dzień Kasi będzie lepszy dzięki Tobie. Dziękujemy za pomoc.

https://pomagam.pl/rehabilitacjakasia

Możesz przekazać darowiznę za pośrednictwem przelewu
nr rachunku bankowego Fundacji:
Fundacja Nieskończone Możliwości
ul. Rydygiera 29/21 30-695 Kraków, Bank Pekao SA 38124014441111001068583607, wpłaty
koniecznie z dopiskiem "na rzecz rehabilitacji Kasi Czamara" „ dla Kasi Czamara”. 

Marcin Mleczko
Fundacja Nieskończone Możliwości
opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rehabilitacja . (, #IP f24261c1e8) Odpowiedz

Pomóżmy Kasi w rehabilitacji.