KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Startuje Lato w mieście

Dodano:
garwolin - Startuje Lato w mieście

Wakacje w pełni, a wraz z nimi oferta zajęć Centrum Sportu i Kultury. W nieco zmienionej formie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w mniejszych grupach, ale za to z wielką energią i mnóstwem pomysłów 6 lipca rozpocznie się akcja „Lato w mieście”.


W tegorocznej akcji "Lato w mieście" będzie okazja do rozwijania swoich talentów i pobudzenia wyobraźni, do aktywnego i radosnego spędzania czasu. Oprócz warsztatów twórczych będzie także okazja, żeby wskoczyć do wody, a także obejrzeć film na dużym ekranie.

WARSZTATY Z WYOBRAŹNIĄ


Pan Maluśkiewicz i Rzepka

Wakacje to doskonały czas na książkowe wariacje. We wtorki odbywać się będą warsztaty, których punktem wyjścia będą klasyczne utwory dla dzieci Juliana Tuwima. Uczestnicy pochylą się nad jego maleńkim światem Pana Maluśkiewicza, a nawet skonstruują małą łódkę. Dzieci dołączą się też do wyciągania zasadzonej w ogrodzie rzepki z wiersza „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie”. Wraz z babcią, Mruczkiem, wnuczkiem, żabką i innymi dowiedzą się, co wydarzy się dalej. Takie atrakcje czekają na najmłodszych 7 i 14 lipca.

Ceramika i plastyka
Miłośnicy lepienia w glinie mogą skorzystać ze spotkań „Co w glinie piszczy?”, które będą się od-bywały w pracowni ceramiki w środy. Z uwagi na obostrzenia sanitarne w zajęciach może uczestni-czyć maksymalnie 6 osób. Tajniki gniecenia, wyciskania i szkliwienia odkryje przed dziećmi wy-kwalifikowany instruktor. Podobnie w małych grupach będzie można pracować w piątki w pracow-ni plastycznej. Podczas warsztatów „Zielono mi” w świat wspaniałych rysunków i obrazów dzieci poniesie ich własna wyobraźnia, odpowiednio prowadzona ręka i bystre oko. Zajęcia w pracowni ceramiki odbędą się 8 i 15 lipca, a w pracowni plastycznej 10 i 17 lipca.

Kije deszczowe i brykanie z kolorami

W najbliższy czwartek podczas zajęć dzieci zastanowią się nad kaprysami pogody, a nawet stworzą „urządzenie” do jej zaklinania. Kolorowe kije deszczowe nie tylko pięknie wyglądają, ale też wspaniale szumią. Jedyne, na co nie ma gwarancji, to skuteczność ich działania.

W drugiej odsłonie czwartkowych warsztatów uczestnicy będą mogli dać upust swojej wyobraźni. Podczas spotkania – jeśli zabawa będzie ogrodzie - w ruch pójdą farby rozcierane na papierze nie tylko za pomocą pędzelków, ale także rąk, nóg, słomek. W myśl zasady, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. Warto na to spotkanie przyjść w tak zwanych „roboczych” ubraniach. Jeśli pogoda pokrzyżuje szaleństwo z farbami, feria barw w postaci bibuł, wstążek i papierów przeniesiona zostanie do sali konferencyjnej. Tak czy tak – będzie kolorowo! Zajęcia odbędą się 9 i 16 czerwca i są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat.

REKLAMA:


Wszystkie warsztaty są płatne. Koszt jednego spotkania dla jednego uczestnika to 20 zł. Zapisy na zajęcia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową: promocja@csik.garwolin.pl - w tytule wiadmości należy wpisać: Lato w mieście. Opłaty należy dokonać w sekretariacie CSiK lub przelewem na konto dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej o przyjęciu dziecka na zajęcia.

MALI FOTOGRAFOWIE
Lato to wyjątkowo dobra pora do podjęcia pieszych wycieczek. Warsztaty „Płynie Wilga, płynie” to nie tylko propozycja wspólnego spaceru wzdłuż rzeki, ale przede wszystkim zachęta do wyczulenia własnego oka i spojrzenia na rzeczywistość okiem fotografa. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 10. roku życia. Nie ma żadnych wymagań sprzętowych. Uczestnicy mogą korzystać z aparatów w telefonie. Przy współpracy z instruktorem nauczą się uważnie patrzeć i zatrzymywać piękne momenty w kadrze. Warsztaty odbędą się 6 i 13 lipca. Kosz jednego spotkania to 20 zł. Za-pisy przyjmowane są drogą mailową: lkondej@csik.garwolin.pl

CZARNE I BIAŁE
Jak co roku dzieci i młodzież mają szansę poczuć magię muzyki. W Małym Domku od 15 lipca do końca sierpnia w środy, czwartki i piątki odbywać się będą indywidualne zajęcia nauki lub doskonalenia gry na instrumentach klawiszowych. Zapisy na zajęcia u prowadzącego warsztaty Juliana Czaporowskiego, wyłącznie telefonicznie pod numerem: 668 377 768. Koszt zajęć - 30 zł.

HOP DO WODY! SZKOŁA PŁYWANIA „GARWOLANKA”
Lato to również pełnia sezonu pływackiego. 20 czerwca ponownie została otwarta pływalnia. W ramach akcji „Lato w mieście” mieszkańcy mają możliwość korzystania z indywidualnych i grupowych zajęć z nauki i doskonalenia pływania w ramach prowadzonej Szkoły Pływania "Garwolanka". Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem tel. 25 684 35 66 wew. 29 lub kom. 797 807 882 oraz drogą mailową:szkola@garwolanka.com.pl
Przez całe wakacje dzieci i młodzież mogą skorzystać z promocji cenowej i za bilet wstępu zapłacić 7 zł.

BAJKOWE LATO Z KINEM WILGA
Doskonałą formą rozrywki i wypoczynku jest też kino. W wakacyjnym repertuarze dzieci odnajdą zabawne, pełne przygód i przedziwnych perypetii historie bohaterów filmowych bajek. W lipcu Kino "Wilga" pokaże między innymi: "Czworo dzieci i coś", "Wiking i magiczny miecz", "Gang zwierzaków", "Corgi psiak królowej" oraz "Scooby-Doo". Szczegółowe informacje o godzinach projekcji, cenach biletów i bezpieczeństwie sanitarnym znajdują się na stronie www.csik.garwolin.pl w zakładce Kino "Wilga".

Wszystkie zajęcia z dziećmi odbywać się będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności tak, by zapewnić bezpieczeństwo dla uczestników i prowadzących.
To będzie wyjątkowy czas! Centrum Sportu i Kultury zachęca, by spędzić go wspólnie.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszenia są dostępne na www.csik.garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mieszkaniec (, #IP 322abcda4e) Odpowiedz

Oczywiście jak zwykle wszystkie atrakcje dla dzieci płatne. Jedynie basen łaskawie obniżył cenę o parę groszy jednak na samo dziecko. Jak przyjdzie opiekun to już bulić trzeba. Brawo.