KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

90 kierowców przekraczających prędkość ujawnili policjanci podczas akcji BRD Lokalnie-Prędkość

Dodano:
garwolin - 90 kierowców przekraczających prędkość ujawnili policjanci podczas akcji BRD Lokalnie-Prędkość

1 i 3 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w ramach akcji „ BRD Lokalnie-Prędkość” skupili się na kontrolach związanych z przekroczeniem prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym.


Ze statystyk wynika, że główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków lub sytuacji panującej na drodze. Podczas prowadzonych akcji na terenie całego powiatu skontrolowano ponad 100 kierowców i stwierdzono przekroczenie prędkości w ponad 90 przypadkach.

Prowadzone przez garwolińskich policjantów systematyczne działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego, przede wszystkim tych, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili jeden przypadek przekroczenia prędkości o 51 km/h i więcej w obszarze zabudowanym, co obligatoryjnie skutkuje odebraniem prawa jazdy.

REKLAMA:


- Apelujemy o rozsadek na drodze oraz zachowanie zgodne z przepisami. O szczególną ostrożność, prosimy kierowców poruszających się na naszych drogach w czasie burz i nawałnic. Gwałtowne ulewy jakich doświadczamy powodują znaczne ograniczenia widoczności oraz możliwości manewru na drodze – mówi Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kontrole kaskadowe codziennie (, #IP 9231a5301d) Odpowiedz

Mieszkam na wsi i muszę stwierdzić, że strach wychodzić na ulicę. Może jeden samochód na 10 jedzie z przepisową prędkością. Jak stoi policja, to jadą wolno, a jak policja znika, to zaczynają się rajdy. Albo co 500m progi zwalniające. Niektórzy kierowcy są też chamscy i bezczelni. Czas zacząć nagrywać i wysyłać na stopagresji do Radomia.

Progi NIE. (, #IP 11a9f938b5) Odpowiedz

Tylko nie progi zwalniające, bo będziem snopki gubić w żniwa. Poza tym na wsi można jechać 99km/h. No chyba że coś się zmieniło.