KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policja przypomina: Dbajmy o bezpieczeństwo podczas wypoczynku

Dodano:
garwolin - Policja przypomina: Dbajmy o bezpieczeństwo podczas wypoczynku

Policja przypomina, że na terenie powiatu garwolińskiego są cztery „czarne punkty wodne”, czyli miejsca niebezpieczne, w których kąpiel, czy też inne zabawy w wodzie i nad wodą stwarzają realne zagrożenie.


Policja przypomina, że na terenie powiatu garwolińskiego są cztery „czarne punkty wodne”, czyli miejsca niebezpieczne, w których kąpiel, czy też inne zabawy w wodzie i nad wodą stwarzają realne zagrożenie. Te miejsca to: jezioro Oblin w gminie Maciejowice, rejon rzeki Wisła w miejscowości Ostrów (gmina Maciejowice) oraz tzw. „ Morskie Oko" w Wildze, wyrobisko (żwirownia) Sławiny gm. Garwolin.

REKLAMA:


ROZSĄDEK RATUJE ŻYCIE
Czarne punkty nad wodą, to znaki mające pobudzić wyobraźnię i zmusić do refleksji. Woda jest żywiołem, który potrafi pokazać, że często ma przewagę nad ludźmi i nie można go lekceważyć. Każdego roku służby podejmują wiele akcji ratunkowych, będących odpowiedzią na wezwanie o pomoc. Za każdym razem ścigają się z czasem, gdyż w takich przypadkach to sekundy mogą zadecydować o czyimś życiu. Należy jednak pamiętać, że to głównie od osób wypoczywających nad wodą zależy czy nie dojdzie do niepotrzebnej tragedii. Pamiętajmy, że kąpiel i wchodzenie do wody w miejscach do tego nie wyznaczonych jest bardzo ryzykowna. Złym doradcą jest także alkohol, często idący w parze ze zbytnią wiarą we własne możliwości. Czarny punkt wodny - tablica jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność.

Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Aksamitna Czarna Księga Czerwonego pr..a (, #IP 8afab99861) Odpowiedz

Curno to widzę. curne znaki na rurze i curne spodnie na 4 nogach

Młody (, #IP 2ac8a30c08) Odpowiedz

Nic nie pisali o żwirowni na sławianach więc tam jadę w następny weekend XD

Droga wolna. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Jedź, nie będziesz pierwszy który w worku wraca.

Kardamon (, #IP df06a02665) Odpowiedz

czarne punkty, czarne worki, czarne spodnie...

Wielki wyczyn (, #IP 326179bc76) Odpowiedz

A czy jest w powiecie ogólnodostępne kąpielisko (nie prywatne parki wodne) W którym kąpiel jest dozwolona? Postawić znak najprościej, zorganizować miejsce do kąpieli widać nie ma potrzeby.

wikiPEDia (, #IP 62b9ac1c10) Odpowiedz

W panstwie z kartonu nikt nie mowi o informacjach przydatnych, rozwojowych dla myslacych tylko o zakazach i nakazach. Jedyny cel to zastraszyc spoleczenstwo ubogie w wiedze = pranie mozgu przez srodki masowego przekazu = kosciol tez gra jedne skrzypce.

Woda (, #IP 9d8bc01e3a) Odpowiedz

Może by tak wskazać miejsce do kapieli,a nie tylko zakazy,zakazy......