KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 czerwca - 5 lipca 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 czerwca - 5 lipca 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


29 czerwca 2020 r.

W Garwolinie na Trakcie Lwowskim o godz. 18.00 samochód osobowy wpadł do rowu, na skutek czego poszkodowane zostało dziecko, które nim podróżowało. Podczas godzinnej akcji strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych - intensywnych opadów deszczu i silnych podmuchów wiatru, na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano ponad 60 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Uszkodzeniu uległy dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych – 10 zdarzeń (Goźlin Mały, Nieciecz, Nowe Podole, Stare Podole, Jaźwiny, Garwolin). Strażacy także wypompowywali wodę z zalanych ulic i posesji – 19 zdarzeń (Pilawa, Gończyce, Garwolin, Jaźwiny, Wólka Ostrożeńska, Łaskarzew, Sobolew, Podoblin, Ostrożeń Pierwszy, Maciejowice, Damianów, Łukówiec, Parysów, Pogorzelec, Sokół). W pozostałych przypadkach działania zastępów straży pożarnej polegały na usuwaniu złamanych konarów lub całych drzew (Słup, Podzamcze, Pilawa, Łukówiec, Cyganówka, Celejów, Trąbki, Ostrybór, Łucznica, Pilawa, Stare Podole, Mariańskie Porzecze, Parysów, Poschła, Wicie, Nowe Podole, Stare Podole, Łaskarzew, Gocław, Nieciecz, Wola Rębkowska, Garwolin).

30 czerwca 2020 r.

W Wildze doszło kolizji drogowej. Działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

1 lipca 2020 r.

W Żelechowie przed godz. 22 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. W działaniach brał udział jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczono oraz oświetlono miejsce zdarzenia i dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

REKLAMA:


3 lipca 2020 r.
Po godz.16 w Starym Puznowie na drodze krajowej nr 76 doszło do wypadku drogowego. Na skutek zderzenia dwóch aut poszkodowana została jedna osoba. Ponad dwugodzinne działania czterech zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.
Przed godz. 23 na ul. Korczaka w Garwolinie doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen Golf. Działania straży polegały na podaniu prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Działania, w których uczestniczył jeden zastęp PSP i OSP Garwolin trwały pół godziny.

4 lipca 2020 r.
Po godzinie 10 do Sobolewa z powodu braku wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego na terenie powiatu zostały zadysponowane dwa zastępy straży (PSP i OSP). W trakcie półtoragodzinnych działań strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.