KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Szafki na siłowni są niedostępne, ale na basenie już tak

Dodano:
garwolin - Szafki na siłowni są niedostępne, ale na basenie już tak

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego uniemożliwiają siłowni i pływalni Garwolanka normalne funkcjonowanie. Aktualnie klienci siłowni nie mogą skorzystać z szafek, by przebrać się w strój do ćwiczeń. Inna sytuacja jest na basenie, gdzie dostępna jest co druga szafka. Jak wyglądają aktualne zalecenia GIS?


Jarosław Kargol, dyrektor CSiK zapewnia, że stara się by Garwolanka działała jak najlepiej, ale jednocześnie obiekt musi spełniać wytyczne GIS.

Jak aktualnie wyglądają te wytyczne?

Cytat z wytycznych GIS: Zaleca się dezynfekowanie szafek na ubranie przed i po korzystaniu przez klienta. Zatem są ta tylko zalecenia. Szafki nie muszą być zamknięte dla klientów.

Dyrektor CSiK zapewnia, że te wytyczne się zmieniły, bo wcześniej nie można było korzystać swobodnie z szafek. Sprawa ma być jeszcze analizowana.

Co jeszcze nam przygotował GIS?

"Zaleca się utrzymanie odległości przynajmniej 2 m pomiędzy klientami i pracownikami siłowni/klubu fitness/obiektu wspinaczkowego; zaleca się wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między ćwiczącymi (...)

Należy zdezynfekować każde urządzenie używane przez klienta po zakończonym ćwiczeniu. Czynność realizowana jest przez klienta na podstawie widocznej informacji/instrukcji przy użyciu udostępnionego środka do dezynfekcji; zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty."

Co ciekawe sztuki walki i szkoły tańca są zwolnione z utrzymywania social distancingu.


Ponadto w wytycznych GIS czytamy: "Należy dezynfekować blat recepcyjny po każdym kliencie i przestrzegać, aby przy stanowisku recepcyjnym znajdowała się 1 osoba - wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między klientami przed recepcją."Na szczęście nie trzeba pływać w basenie w maseczce, ale bez trudu znajdziemy w sieci zdjęcia osób kąpiących się maseczkach.

Zdjęcia z mediów społecznościowych kandydatów na prezydenta

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Korona (, #IP e5902d3284) Odpowiedz

Gis to taki nieudolny twór jak i sanepid, potrafią człowiekowi życie utrudniać jak prowadzi lub chce założyć biznes, wtedy na wszystkim się znają, ale jak by przydały się kontrole w sklepach, czy ludzie chodzą w maseczkach, czy są płyny itp. to już ich nie ma, żenada.

Brawa za te zdjęcia (, #IP 63fae3c0f1) Odpowiedz

Minister Zdrowia przestrzega, GIS robi utrudnienia, a politycy (nie tylko kandydaci) nie dbają o bezpieczeństwo ludzi podczas spotkań z nimi. Taka jest rzeczywistość. Jak w takim razie dziwić się, że ludzie nie stosują się do np. obowiązku noszenia maseczek w sklepach i środkach transportu publicznego? Przykład idzie z góry.

Marley (, #IP bc61ed97cb) Odpowiedz

Jak w ogóle można się dziwić, że ludzie nie noszą maseczek? To tak, jakby robić wielkie oczy, bo spotkałeś zdrowego psychicznie i jeszcze myślącego. Sorry za mocne słowa, ale trzeba być bezmyślnym lemingiem żeby w ogóle choć raz założyć to goowno na twarz. Wystarczy pomyśleć i dodać dwa do dwóch.

Wielki chaos (, #IP 326179bc76) Odpowiedz

Widać kandydaci na prezydenta nie wierzą w pandemię.