KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Zapowiedź: Przed nami 14 przysięga Terytorialsów z Mazowsza

Dodano:
garwolin - Zapowiedź: Przed nami 14 przysięga Terytorialsów z Mazowsza

W nadchodzącą sobotę - 11 lipca br. o godz. 9.00, 82 kolejnych ochotników wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystości odbędą się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Ze względu na reżim sanitarny przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Będzie za to nagrywana, a materiał zostanie udostępniony rodzinom Terytorialsów.


To wyjątkowa w historii 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięga wojskowa, bo będzie miała miejsce z daleka od rodzin i domów żołnierzy przysięgających. 13 dotychczasowych uroczystości odbyło się w stałym rejonie odpowiedzialności — południowym Mazowszu. Ostatnia miała miejsce 23 lutego w Sierpcu. W marcu WOT zmienił model funkcjonowania ze szkoleniowego na kryzysowy, tym samym zawieszono wszystkie szkolenia dla żołnierzy OT. Odmrożenie aktywności w polu nastąpiło z dniem 1 czerwca, by 29 dni później rozpoczęło się pierwsze w czasach pandemii szkolenie nowych żołnierzy 6MBOT.

REKLAMA:


W związku z obostrzeniami, które ciągle nas obowiązują, sobotnia przysięga odbędzie się bez udziału rodzin i gości, prawie 400 kilometrów od miejsca, w którym nowi Terytorialsi rozpoczęli swoją wojskową drogę. Złożenie przysięgi dla większości z nich, będzie spełnieniem marzeń a dla wszystkich zwieńczeniem dwutygodniowego szkolenia. Uroczystość zostanie uwieczniona na video, a następnie przekazana jako pamiątka wszystkim uczestnikom wydarzenia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.