KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 lipca 2020 r.

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 lipca 2020 r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.14 lipca 2020 r.


Pożar drewna zgromadzonego na placu w Garwolinie
Kilka minut po północy do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze składowiska drewna za tartakiem w Garwolinie przy ul. Targowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, podaniu pięciu prądów wody oraz dwa prądy piany ciężkiej w natarciu na palące się drewno. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

15 lipca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Kozice

Przed godziną 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kozice, gdzie motocyklista uderzył w deskorolkę, która wyjechała z bocznej drogi. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany zostały kierowca motocykla. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej niespełna dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin
Po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garwolin, gdzie doszło do zdarzenia dwóch pojazdów osobowych. Samochód marki Skoda po zderzeniu z pojazdem marki Audi uderzył w ogrodzenie i słup telefoniczny. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Zabezpieczono słup betonowy i przemieszczono samochód Skoda spod słupa. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

17 lipca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

Przed godziną 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, gdzie kierująca samochodem osobowym uderzyła w bariery energochłonne. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została kierująca pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu KPP kobiecie. Poszkodowaną kobietę przekazano ZRM. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Żelechów
Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, gdzie kierujący samochodem osobowym uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany została kierująca pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu narzędziami hydraulicznymi do osoby poszkodowanej i przekazaniu kierowcy ZRM. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Korycka
Przed godziną 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Korycka, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca Fiata. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach. W akcji trwającej godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Żelechowska
Przed godziną 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Żelechowska, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osobie poszkodowanej udzielono KPP i przekazano ją LPR. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył dwa zastęp PSP oraz dwa zastęp OSP.

Zabezpieczenie lądowania LPR oraz udzielenie KPP
Po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła prośba od PRM Siedlce o pomoc w zabezpieczeniu lądowania LPR oraz udzieleniu KPP osobie poszkodowanej. Działania Straży Pożarnej polegały na udzieleniu osobie poszkodowanej KPP . Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR. Po wylądowaniu LPR osoba poszkodowana została przekazana ratownikom medycznym. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.