Wiadomości z Garwolina

Dlaczego''Kogel Mogel'' stał się takim hitem?

Dodano:
garwolin - Dlaczego''Kogel Mogel'' stał się takim hitem?

Są takie polskie filmy, które ogląda się w telewizji zawsze, ilekroć ktoś zdecyduje się je puścić. Do takich filmów należy produkcja''Kogel-moge'', której nikt nie zapowiadał takiego sukcesu. Na fali popularności powstała również druga część, ale nie okryła się już takim sukcesem jak ta pierwsza. Szkoda również mówić o 3. części nakręconej po wielu latach od premiery całej trylogii. Warto jednak powrócić do fenomenu "Kogla Mogla", którego nie spodziewali się ani reżyserzy, ani scenarzyści, ani t

tym bardziej gwiazdy, które tam wystąpiły."Kogel Mogiel" - o czym jest film?
"Kogel-mogel" to produkcja z 1988 roku. Reżyserią zajął się Roman Załuski i chyba nikt nie spodziewał, się że po tylu latach film nadal będzie uważany za kultowy. Film opowiada historię Katarzyny Solskiej, która mieszka na wsi wraz ze swoimi rodzicami. Ma jednak ambitne marzenia i chciałaby wyjechać do Warszawy na studia. Jej rodzice mają jednak inny plan - chcą, aby wyszła za niezbyt urodziwego, ale obrotnego i bogatego Staśka. Ona jednak dowiaduje się, że została studentką na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, ponieważ doskonale napisała egzaminy wstępne. Wyjeżdża więc do Warszawy, uciekając ze ślubu, i rozpoczyna życie na własną rękę. Zostaje opiekunką niesfornego Krzysia, który przy niej zachowuje się zupełnie inaczej, niż przy wszystkich innych. Jej życie to pasmo zabawnych historii, aż do momentu kiedy poznaje przystojnego Pawła. Ten rozkochuje ją w sobie, a potem... zabiera znowu na wieś. Na fali popularności powstała potem druga część filmu, a po prawie 30 latach pojawiła się również produkcja "Miszmasz, czyli kogel mogel 3". Nie powtórzył on jednak sukcesu pierwszej części, a nawet został uznany za niezwykle słaby.

Zaskakujący sukces

Okazuje się, że niewiele osób wierzyło w to, że tak prosta, chociaż zabawna, komedia może stać się tak popularna. Już od 1988 roku chętnie oglądamy ją, ilekroć jest puszczana w telewizji. Jak się okazuje również Grażyna Błęcka-Kolska, główna bohaterka, nie wierzyła, że film zyska taką popularność. Jak się okazuje - na planie filmu stawiała swoje pierwsze kroki jako aktorka, więc do filmu na niesamowity sentyment. Nie spodziewała się jednak, że tuż po premierze stanie się tak rozpoznawalna. Do dzisiaj podziwia talent reżyserów i scenarzystów, że potrafili w tak dokładny sposób oddać realia tamtych czasów. Jak się okazuje - 3. część była dostosowana do obecnych realiów, a sama aktorka nie zastanawiała się zbyt długo, aby ponownie stanąć do pracy na planie "Kogla-Mogla".
Macie już za sobą seans wszystkich trzech części? Czy 2. i 3. część też wam się podobały?

Artykuł sponsorowany