ZUS rozsyła już pierwsze zawiadomienia o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. Skorzystają z niej najpierw te osoby, którym w najbliższym czasie kończy się świadczenie.
Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, będą musiały obowiązkowo przejść test w kierunku SARS-CoV-2. Gdy tylko dostaną z ZUS Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą (wraz z ulotką informacyjną), będą musiały skontaktować się ze wskazanym ośrodkiem rehabilitacyjnym, który poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie.
Pojedziesz, jeśli test da ujemny wynik
Warunkiem przyjęcia na turnus jest negatywny wynik testu. Badanie jest bezpłatne, a trzeba je wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Listę punktów pobrań można znaleźć pod adresem: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran. Z planowaniem podróży należy powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu.
@@@
Ważne. Należy pamiętać o tym, aby poinformować ZUS, jeśli nie możemy skorzystać z rehabilitacji. Ważne jest także, by obowiązkowo informować ośrodek rehabilitacyjny o aktualnym numerze telefonu. Na turnus należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki lub przyłbice.
Ambulatoryjnie bez testu
Osoby skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, nie wykonują testu w kierunku SARS-CoV-2.
Uwaga: osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji lub przebywające z taką z osobą w warunkach domowych, nie mogą zgłosić się do ośrodka.
Piotr Olewiński
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.