Wiadomości z Garwolina

Ścieżka ekologiczna w Pilawie oficjalnie otwarta

Dodano:
garwolin - Ścieżka ekologiczna w Pilawie oficjalnie otwarta

W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki edukacyjno-ekologicznej na terenie byłego wysypiska odpadów w Pilawie.

- Dzięki wsparciu posła na Sejm pana Henryka Kowalczyka i pani wiceprezes WFOsiGW pani Kamili Mokrzyckiej, otrzymaliśmy na ten cel kwotę 160.000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W ramach pozyskanych środków zrealizowaliśmy dwa pierwsze etapy budowy ścieżki edukacyjno-ekologicznej - napisała na swoim Facebooku burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Przy wejściu na ścieżkę został umieszczony „witacz”, tablice edukacyjne, gry, labirynty i kostki wiedzy, na których znajduje się szereg ważnych i ciekawych informacji z zakresu ochrony środowiska i przyrody.

REKLAMA:


Na ścieżce są również miejsca, gdzie można usiąść, odpocząć i miło spędzić czas. Samorząd zamontował również monitoring aby ci, którzy będą przebywać na ścieżce czuli się bezpiecznie. W uroczystości uczestniczyli: senator RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk, wiceprezes Zarządu WFOSiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, dyrektor Delegatury WFOSiGW w Siedlcach Agnieszka Kiljańczyk, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wójtowie i burmistrzowie z powiatu, radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącą Dorotą Niemiec -Jóźwicką, pracownicy Urzędu i jednostek organizacyjnych, sołtysi, przedstawiciele organizacji i mieszkańców.

- Serdecznie dziękuję panu posłowi Henrykowi Kowalczykowi i pani prezes Kamili Mokrzyckiej za udzielone wsparcie i przyznane środki finansowe, bo dzięki temu stworzyliśmy miejsce, gdzie nasi mieszkańcy mogą spędzać czas w przyjaznych warunkach. Wszystkim przybyłym bardzo dziękuję, że byliśmy tam razem, bo razem powinniśmy o to miejsce dbać – napisała na swoim Facebooku Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Pilawa.

źródło i zdjecia: FB Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albiny Łubian

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 15

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bez szacunku (, #IP ac8c7a317c) Odpowiedz

sami politycy trąbią o zasadach że epidemia a tu co? lekceważenie mieszkańców, bez dystansu, bez maseczek ...pięknie szanowni państwo, siebie możecie narażać ale dlaczego zarażacie mieszkańców

Gosc (, #IP 8365c15091) Odpowiedz

ścieżka ekologiczna na byłym wysypisku śmieci??? Paranoja. Lepiej trzeba było naprawić droge z lipowek do miętnego to było by coś. A nie wdychać pozostałości po śmietniku.

Tola (, #IP 1ef0fe89cd) Odpowiedz

O kurde, to posła Woźniaka- mieszkańca gminy Pilawa nie zaproszono na uroczystości. Ala na takie traktowanie chyba sam zapracował ostatnio.

bedok (, #IP db7b57bbe7) Odpowiedz

ale za to Mop przyjechał z Węgrowa nie wiadomo po jaką ciężką cholerę