Wiadomości z Garwolina

Anna Laskowska i Tomasz Kwiatkowski odebrali pamiątkowe tablice od prezydenta

Dodano:
garwolin - Anna Laskowska i Tomasz Kwiatkowski odebrali pamiątkowe tablice od prezydenta

30 lipca 2020 r. w Belwederze odbyło się wręczenie pamiątkowych tablic z okazji 100 - lecia Bitwy Warszawskiej. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy udał się wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Maciejowice Jacka Łoskota, a także burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska.


Tablica jest upamiętnieniem 100 - lecia Bitwy Warszawskiej, która też miała miejsce na ziemi maciejowickiej, gdzie zawsze w sposób szczególny podtrzymywana jest tradycja i pamięć o tym wydarzeniu. Prezydent na ręce wójta gminy Maciejowice przekazał serdeczne pozdrowienia dla mieszkańców gminy.

Tego samego dnia w Belwederze burmistrz miasta Łaskarzew Anna Laskowska odebrała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy tablice upamiętniającą miejsce związane z Bitwą Warszawską 1920 roku. 16 sierpnia 1920 r. pod Łaskarzewem 14. Dywizja Piechoty generała Konarzewskiego i 15. Pułk Ułanów stoczyły zwycięski bój z bolszewikami.
O uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy miasto poinformuje wkrótce.

źródło: FB UM Łaskarzew i FB G Maciejowice

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Todoś (, #IP 9cd8b77474) Odpowiedz

W Gminie tez cisza i bierność, ha...,ha..., ha...

(, #IP 1daa45d6ec) Odpowiedz

W Łaskarzewie nic się nie dzieje. To miasto wymiera, młodzi uciekają. Żadnych inwestycji. Miasto emerytów i rencistów.

A co z tego wynika dla mieszkańców Łaskarzewa (, #IP 62e7d6b098) Odpowiedz

Pani Laskowska lubi uroczystości, lubi się pokazywać i bywać. Dużą sympatię ma dla obecnej władzy państwowej i częstuje ją tortami. Gdyby jeszcze była uprzejma oświadczyć wszystkim co z tego wynika dla miasta? Za bardzo Pani sobie wzięła do serca wychowanie patridiotyczne. Mniej patriotyzmu a więcej zsmiatania ulic.