Ciekawe tematy z Garwolina

Dawniej te choroby zabijały. Dziś to choroby współistniejące

Dodano:
garwolin - Dawniej te choroby zabijały. Dziś to choroby współistniejące

Ministerstwo Zdrowia w piśmie z 28 sierpnia informuje, że aż 1643 (!) osoby wpisane do zgonów na COVID miały choroby współistniejące. Te choroby współistniejące to np. 5 udarów u jednego pacjenta(!), nowotwór złośliwy, stan pozawałowy, stan po operacji guza mózgu(!), zapalenie płuc innym wirusem(!), niewydolność serca, stan po zasłabnięciu, różnego rodzaju choroby serca, odleżyny i grypa A (!!!).

18 marca w tekście „Dlaczego uważam, że wszystko się ułoży?” postawiłem tezę, że zgony na grypę mogą być mocno niedoszacowane: "Informacje z Włoch są tak prawdopodobne, jak doszacowanie chorujących na grypę, w ogóle na świecie. Załóżmy, że do szpitala przyjeżdża starsza pani 78 lat – słabe serce, słabe płuca, niewydolność nerek i początek raka, dostaje gorączki i umiera... Myślicie, że lekarze przed „pandemią”, znając historię choroby takiej osoby, robili jej pośmiertnie testy na grypę i wpisywali, że umarła na grypę?"

Dwa miesiące później moją tezę potwierdziło grono ekspertów z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. W tym gronie znajdują się: prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, prof. dr hab. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, prof. nadzw. UM we Wrocławiu, dr hab. med. Leszek Szenborn, prof. dr hab. n. med. Karina Jahnz-Różyk, dr hab. n. med. Ernest Kuchar, dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, dr n. med. Jarosław Krzywański i mgr farm. Michał Byliniak (lista ekspertów TUTAJ).   

W artykule na portalu Medexpress.pl czytamy, że w sezonie wrzesień 2019-kwiecień 2020 „odnotowano 64 zgony z powodu grypy i jej powikłań, jednak estymacje na podstawie europejskich danych z FLUMOMO[2] wskazują, że w Polsce co roku z powodu grypy umiera ok. 6500 osób powyżej 65 roku życia co oznaczałoby bardzo duże niedoszacowanie danych publikowanych w Polsce. „ Cały artykuł jest dostępny TUTAJ.
 
Dlaczego przywołałem przykład szacowania zgonów na grypę? Zaniżona liczba zgonów na grypę, przy wpisywaniu do zgonów na COVID osób z ciężkimi chorobami może powodować, że obraz epidemii jest niejasny i powoduje panikę. Zadziwiające jest, że każdy przypadek wykrycia SARS-Cov2 jest raportowany, a o grypie, na którą choruje rocznie 3-4 mln Polaków nic się nie mówi.

Od 1 kwietnia zgony na koronawirusa liczymy tak: (dosłowny cytat)
„- Pojawiła się aktualizacja tych wytycznych WHO i nowy kod - U07.2, gdzie dopuszczane jest wpisanie zgonu z powodu Covid-19, kiedy pacjent nie miał wykonanego testu, ale cały wywiad epidemiologiczny wskazuje na to, że był zakażony. Lekarz może posiłkować się np. tym, że pacjent miał objawy wskazujące na Covid-19, był w kwarantannie, czy też miał bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi albo tomografia płuc wykazuje zmiany charakterystyczne dla tego zakażenia - tłumaczy Anna Dela, Pełnomocnik Dyrektora ds. Badań i Rozwoju PZH (artykuł TUTAJ).

Choroby współistniejące
Wielokrotnie próbowałem uzyskać z Ministerstwa Zdrowia informacje o chorobach współistniejących pacjentów wpisanych do zgonów na COVID. Do dziś mimo telefonicznego zapewnienia z MZ, odpowiedzi nie otrzymałem. Na szczęście otrzymał te odpowiedzi mój znajomy, którego serdecznie pozdrawiam i który chce pozostać anonimowy. Pod odpowiedziami podpisał się naczelnik Piotr Jóźwicki w zastępstwie dyrektora departamentu.

REKLAMA:

 
Poniżej fragment z tych odpowiedzi. Polecam całą lekturę, bo jest bardzo interesująca.
„Ad 17. Liczba zgonów osób z chorobami współistniejącymi - 1643 (dane na podstawie raportów z WSSE). Choroby współistniejące, u osób zmarłych to: nadciśnienie tętnicze, otępienie starcze, otępienie niepokreślone, onkologiczne, nowotwór złośliwy, nowotwór złośliwy – okrężnicy, niewydolność serca, cukrzyca typu II, stan po zawale, po operacji guza mózgu, zatorowość płucna, zapalenie płuc (innym wirusem), inna ostra niewydolność nerek, miażdżyca, hiponatremia, wyniszczenie, hipoalbuminemia, odleżyna okolicy k. krzyżowej, przewlekłe owrzodzenie podudzia lewego, stan po zasłabnięciu bez utraty świadomości, miażdżyca uogólniona, stan po udarze niedokrwiennym mózgu, choroba wrzodowa dwunastnicy, cukrzyca, choroby nerek, pozawałowa niewydolność serca, stan po zawale, udarze, torbiel nerki, migotanie przedsionków, kardiomiopatia, osteoporoza, nowotwór narządów płciowych, stan po udarze – niedowład 4-kończynowy, przeszczep szpiku kostnego w 2020 r . – spiczak mnogi, choroba Alzheimera, choroby nerek, pozawałowa niewydolność serca, stan po 5 udarach, kamica nerkowa, astma, zespół Downa, grypa A„ Całość jest dostępna TUTAJ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Czujny bądź gdy straszą (, #IP d41c9135d9) Odpowiedz

Więcej luzu i rozsądku! Tak jak było na początku. Świat na trzeźwo jest niestrawny. Pjany winien, chętnie przyzna. Wyzwolenie z rozwolnieniem jak Bób, Humus i Włoszczyzna. Kiedy wrze szermierka słowem, w cenie teksty ugodowe. Co faktami nie podtarte, warto tonizować żartem. Miłość w miejsce krwawej wojny, bośmy naród bogobojny. Protezując dowcip wieszczem, spławiać z nurtem tępe leszcze. Jeśli nie chcesz mojej zguby krokodyla kup mi luby. Bo ja dobrze wiem od mamy jakie są hipopotami. Ponoć? idzie otoaby, nie całować każdej żaby. Bo od niewłaściwej strony nie poznamy własnej żony. Nawet kiedy język giętki... ofiarując klejnotom koronnym wytchnienia. Używany do wędki na bolenia. Jak gumowy popper zamiast gołego haka😉 Zrobiłby wszystko, co zapragnie białogłowa jaka. Rumba chacha, tango, walec, samba z Okawango, salsa. Mamba, boa, pyton malec, byle nie był to padalec. Połów rybny sprawniej leci, kiedy używamy sieci. Oile sieć nie nazbyt dziurawa warto zanęcać na wszystkich stawach. Dla zdrowotności lepsze od ości, -kwasy omega i okrągłości. Zmysł podniebienia sprytny mają taki, by wcinać tłuste karpie i chude chapać szczupaki. Zapamiętaj gdyś na rybach, spławik musi mieć w czym pływać. Amor strzela gdzie popadnie, lecz najczęściej w kształty za dnia. Nocą łacno chybić celu, znieczul panny przyjacielu. Miast fioletu i jodyny noś spirytus dla jedynej. Nawet jeśliś Wilhel Tell, miej intymny, z sobą, żell. Chcąc powiększyć wierne stadło bacz by berło nie opadło. Kto kolegów wielu ma, dba o testy DNA. W krąg, ponętnie kształtne Klusie, a wy ciągle o wirusie? Nie myj bogom strachu stóp, klęcząc obok brudnej wanny. Wokół same czyste panny. Weź interes w swoje ręce. Aby już nie pościć więcej. W mentnych mendiach kręte słowa. Nie daj się zmanipulować. Propagandzie świętych krów. Śmiej się by umierać zdrów. Od rozkoszy i ze śmiechu. Boh.Teofil nie zna grzechu... https://m.youtube.com/watch?v=Vtd7CRKWttk Na jesieni  w barze piwnym poczuj wiosnę. Znów intrygi punk tekstami - snuj miłosne. Doświadczeniem wprost z młodości serce mań jej. By znów spojrzeć w uśmiechnięte oczy Uli albo Annie 🤩 U Aniołów siądź z Aniołem, oko w oko za tym stołem, gdzieś przed 3dzie100ma laty, bajerował małolaty😇 Słodkim spadzią, - parnym latem. Patom z utra, z Róży Kwiatem pijaj kawę i herbatę by o księciu nadal śniły tuląc uszy do twej klaty.. Gdy układy z Kamasutry je znużyły. https://m.facebook.com/uaniolowwilga/?locale2=pl_PL

Woooow! (, #IP 648bb719d5) Odpowiedz

Szacunek dla Twojego dilera! To musi być naprawdę pierwszorzędny towar (O_O)

Marley (, #IP 8dbcf370aa) Odpowiedz

Przydał(a)by się pierwszy odważny dyrektor w szkołach, który stanowczo zdecyduje, uczymy się jak rok temu, żadnych maseczek, dystansów i siedzenia w klasach na przerwach. Niech się dzieci rozwijają normalnie i nie róbmy z nich socjopatów. No i lekarze... w moich prywatnych rozmowach już troje przyznało, że to jedna ściema ta srandemia. Niestety brakuje odważnych na forum, bo Izba może ukarać niepokornych. Jeśli się znajdzie odważny, to proponuję zgłaszać się do redaktora, bo bardzo przydałby się głos rozsądku wśród lokalnych autorytetów. Dobro dzieci powinno być nadrzędne, a z Izbą da się wygrać.

Lekarze (, #IP c549809f28) Odpowiedz

Lekarze to modlą się by trwało to jak najdłużej. W przychodni teleporada a prywatnie to już virusa nie ma. Oj pasuje to im jak nie wiem co. W szkołach, zakładach pracy ludzie mogą mieć kontakt ale jakoś w przychodni z lekarzem już nie. Dziwne.

karac (, #IP 7480e327d6) Odpowiedz

karac za takie wpisy ze nie ma epidemii ..powiedz to rodzinie 29 latka ktory zmarl i nie mial chorob wspolistniejacych wszyscy pewni jestescie ze jak zlapiemy to bedziemy zyc ?skad ta pewnosc ..a gdy to przezyjemy to czy nie bedziemy miec chorego serca pluc czy cukrzycy bo badania dowodza te osoby po przejsciu tego musza sie leczyc do konca zycia ..masz dzieci ze sie wypowiadasz ?dzieci tez choruja maja choroby ukladu oddechowego maja choroby nerek serca ..w Anglii 9 latek nie mial chorob ani objawow i respirator mu nie pomogl ...dno takie wypowiedzi a jak jestes taki pewny siebie to potrzebuja w tej chwili do domow opieki pomocy ..dobrze placa ..zglosisz się ???

Janusz (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

wiecej luzu czlowieku. Moja koleżanka chorowała na COVID jeszcze zanim był modny. Wraz z mężem i synem. Objawy zwykle, brak smaku, zmęczenie. Po 4 tygodniach wszystko przeszło, zmian w organizmie zero. Odczucia jak po grypie. Wiec nie siej paniki. Czasem czlowiek zdrowy idzie ulica , przewraca sie i umiera bo ma ukryte choroby.a z covis wirus jak wirus, takim samym jest wirus grypy z którym od wielu lat zyjemy

(, #IP af4f79eefb) Odpowiedz

Rozumiem, ze się boisz i że twoje życie jest dla Ciebie najważniejsze. Powinieneś jednak zrozumieć tych, którzy się nie boją jednak i próbują walczyć o dobro między innymi Twoje. Świat nie jest taki jaki nam się wydaje. Takie wpisy są po to by budzić ludzi i ocalić ludzkość, Niestety zbyt mało ludzi jeszcze to rozumie.

Ja (, #IP fae81403cf) Odpowiedz

No ... dodam tak od siebie, tak ad zgonów bez tych współistniejących chorób, że ktoś typowo na covid zmarł. Znam 2 przypadki (jeden zgon, drugi na razie szczęśliwie wyleczony), że choroby pojawiły się po ciąży. Może jest tak i tu, że niby ktoś zdrowy jak koń umiera, bo wirus trafił akurat na coś w organizmie jeszcze ukrytego, co wywołało zgon. Mówienie o tym, że skoro 9 latek zmarł a był zdrowy i tylko covid mu się przydarzył, to jest pandemia, to mocne nadużycie. Gdyby takich przypadków były tysiące to możemy się wtedy zastanawiać. Nie siej paniki...

ssij maskę trollu (, #IP 8dbcf370aa) Odpowiedz

musisz poćwiczyć trollowanie gamoniu - Spóźniłeś się, bo w ubiegłym tygodniu byłem we wszystkich szesnastu dps-ach w okolicy i wszędzie powiedzieli, że pomocy nie potrzebują, z ulicy nikogo nie przyjmują, a na pytanie o wirusa zaczęli się śmiać, że go widzieli, ale w tv. Cieszą się, bo odwiedziny zabronione i nijak sprawdzić jak wygląda dobrostan staruszków. Ta sama historia w 4 zakaźnych i jednoimiennych, bo tylko tam zapomniałeś mnie wysłać. A jak się nie ma objawów, to i respirator nie pomoże, nawet w Anglii. Tak samo jak z mózgiem.

Karać conajmniej brakiem dostępu (, #IP e262689553) Odpowiedz

do Internetu, to się powinno każdego, kto chce siać cenzurę w necie i promować tylko fake newsy o leczeniu po COVID do końca życia. Mnóstwo polityków propagandowo chorowało na to i nic im nie jest. Tak samo ludzie w powiecie na to chorowali i żadnej galaretowatości płuc i zniszczeń nie mają. Ska wiesz, że te dwie osoby przez Ciebie przywołane nie zmarły na zwykłą grypę? Przecież wątpliwości, co do jakości tych testów są setki. Koronawirusy to takie standardowe wirusy, które stanowią 15% wszystkich wirusów.Wytyczne są takie, że praktycznie każdego można wpisać do zgonów na COVID i nawet testów nie muszą mieć robionych, ale karze mają dopłacane za rzekomą szkodliwość leczenia COVID. Permanentna epidemia to jest grypy. Non stop. Nie ma dnia, żeby media nie pisały, że ktoś umarł lub ciężko zachorował przez teleporady lub nieprzyjęcie do szpitala. Będziesz chodził w masce do końca życia? Jak będzie szczepionka, to polecisz i się zaszczepisz? Przecież już się mówi, że nawet ta szczepionka niczego nie zagwarantuje. Przez to myślenie, że ikt nie może umrzeć na koronawirusa upadają firmy a ludzie popełniają samobójstwa, odwołane są operacje, pacjenci onkologiczni są niezdiagnozowani, bo się boją iść do lekarza. Nie znasz nikogo w pełni zdrowego, kto by na to zachorował i zmarł. NIKT NIE ZNA. Trzeba odróżniać kreację medialną od rzeczywistości. Pandemia to jest raka, na którego umiera rocznie 100 tys ludzi w samej Polsce. Na sepsę 25 tysięcy a na zapalenie płuc 11 tysięcy.

XD (, #IP 0846d950a4) Odpowiedz

Brawo!