KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Jak urządzić garderobę?

Dodano:
garwolin - Jak urządzić garderobę?

Każda kobieta marzy o pomieszczeniu, w którym mogłaby przymierzać rzeczy i przygotowywać stylizacje na mniejsze wyjścia oraz niecodzienne okazje. To marzenie wcale nie jest nierealne. Coraz więcej osób rezygnuje z umieszczania w domach szaf, zamieniając je na garderoby. To praktyczne i bardzo korzystne rozwiązanie. W ten sposób wszystkie rzeczy zgromadzimy w jednym miejscu, więc zaoszczędzimy mnóstwo czasu na szukanie ubrań w różnych szafach, a w pozostałych pomieszczeniach zyskamy wolną

przestrzeń na inne meble. Jeżeli ty także chcesz mieć w swoim domu garderobę, ten poradnik jest właśnie dla ciebie.1. Lokalizacja

Twój dom lub mieszkanie dopiero się buduje? To idealny moment, by pomyśleć o garderobie i zastanowić się gdzie ją umieścić. Najczęściej spotyka się garderoby wybudowane w pobliżu sypialni lub łazienki. To właśnie w tych pomieszczeniach zazwyczaj się przebieramy i szykujemy do wyjścia. Wiele zależy rzecz jasna od przestrzeni, którą dysponujemy. Jeżeli garderoba za bardzo pomniejszy twoją sypialnię, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Znajdź inne miejsce. Masz duży korytarz? Właśnie tam zlokalizuj garderobę. W jednym z pokoi znajduje się spora wnęka? Wystarczy umieścić w niej drzwi harmonijkowe i pomieszczenie na ubrania jest już gotowe. Takie drzwi nabędziesz w korzystnej cenie na stronie: https://tohurt.pl/12-drzwi-harmonijkowe.

2. Wielkość
W trakcie określania wymiarów garderoby musimy wziąć pod uwagę metraż mieszkania lub domu. I tutaj, jak zwykle, najwięcej trudności mają właściciele małych lokali. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy w tym przypadku skazani na porażkę. Umieszczenie garderoby w małym mieszkaniu jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy przeznaczyć na nią ok. 3 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie nieduża, ale spełni swoją funkcję. Pamiętaj jednak, że wewnątrz musisz się swobodnie poruszać. Powinieneś mieć wokół siebie ponad metr kwadratowy wolnej przestrzeni. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort w trakcie ubierania. Pozostałe miejsce przeznacz na szafy i różnego rodzaju akcesoria do przechowywania rzeczy. Zbyt mała garderoba nie zapewni nam wygody, ale nie powinniśmy przesadzać także w drugą stronę. Trudno zagospodarować zbyt dużą przestrzeń pomiędzy szafami i wieszakami. Jeżeli cokolwiek tam ustawimy, utrudnimy sobie dostęp do półek. Należy więc najpierw zastanowić się ile miejsca mamy do dyspozycji i ile rzeczy musi zmieścić się w naszej garderobie. To pozwoli nam określić optymalne wymiary.

3.Wyposażenie
Kwota, jaką wydamy na urządzenie garderoby w dużej mierze zależy od nas samych, czyli od tego: z jakich materiałów powstanie i co w niej umieścimy. Oscylowanie wokół rozsądnych kwot jest w tym przypadku jak najbardziej możliwe. Większość wyposażenia w korzystnej cenie znajdziesz w Internecie, chociażby na stronie ToHurt.pl. Na uwagę zasługują zwłaszcza szafy tekstylne. Są lekkie i pojemne, a materiałowe ścianki zabierają zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne drewniane. Takie meble docenią więc przede wszystkim właściciele niewielkiej garderoby. Szafy tekstylne w wielu wersjach kolorystycznych i w wielu rozmiarach znajdziesz na stronie: https://tohurt.pl/69-szafy-tekstylne. Powinieneś także zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria. Organizery wiszące i te, które umieszcza się w szufladach pomogą nam utrzymać porządek. Pudełka, pokrowce na ubrania i worki próżniowe także okażą się przydatne. Nie zapomnij również o odpowiedniej liczbie wieszaków i drążku do zdejmowania ubrań. Ten ostatni będzie bardzo pomocny zwłaszcza dla niższych osób. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także lustro. Koniecznie takie, w którym będziesz mógł zobaczyć całą swoją sylwetkę.

Urządzanie garderoby wcale nie jest trudnym ani kosztownym przedsięwzięciem. Wystarczy wyznaczyć kilka metrów wolnej przestrzeni, ustawić ścianki lub umieścić w gotowej wnęce drzwi harmonijkowe, a potem zadbać o zakup wyposażenia. Teraz możesz już cieszyć się miejscem do eksperymentowania ze stylizacjami.

ToHurt.pl

Artykuł sponsorowany