Wiadomości z Garwolina

Henryk Kowalczyk zawieszony w PiS za głosowanie przeciwko Piątce dla Zwierząt

Dodano:
garwolin - Henryk Kowalczyk zawieszony w PiS za głosowanie przeciwko Piątce dla Zwierząt

Pochodzący z gminy Trojanów poseł Henryk Kowalczyk został zawieszony w prawach członka partii Prawo i Sprawiedliwość za sejmowe głosowanie w dniu 17 września przeciwko tzw.''Piątce dla Zwierząt''. Jak głosowali pozostali posłowie w okręgu wyborczym nr 18?Upadek firm hodowlanych i wzrost bezrobocia
Ustawa o ochronie zwierząt przegłosowana 17 września w Sejmie, przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego oraz zwiększenie uprawnień dla organizacji prozwierzęcych, tzw. „animalsów”.

Zmiany w hodowli zwierząt będą bardzo duże. Przez „Piątkę dla zwierząt” produkcja futer po prostu wyniesie się z Polski do innych krajów, np. do potentatów futrzarskich: Danii i Finlandii. Przy okazji ustawy, wiele mówiło się o dobrostanie zwierząt futerkowych, ale po wejściu w życie nowych przepisów po prostu nie będzie ich w Polsce wcale. Zapowiedziany przez PiS zakaz oznacza koniec dobrze prosperującej branży i wzrost bezrobocia.

Ubój rytualny na polski rynek według prawa nie będzie „przestępstwem i barbarzyństwem”, a na rynek zagraniczny już tak... Zakaz uboju rytualnego na eksport oznacza, że tak naprawdę polski rząd nałoży embargo na mięso od polskich hodowców. Te rynki też oczywiście przejmą inne państwa.

Trudno jednoznacznie ocenić czym kierowali się posłowie wprowadzając taką ustawę. Na pewno nie względami ekonomicznymi. Takie zmiany tworzą precedens – względy etyczne mogą spowodować, że w przyszłości będzie można zakazać hodowli zwierząt, z których skór robi się kurtki, buty, czy paski.

Dalej ograniczenie spożycia mięsa?

Portal swiatrolnika.pl informuje, że w Holandii ograniczanie produkcji zwierzęcej rozpoczęło się właśnie od zakazu hodowli zwierząt na futra, a teraz na hodowcach wymusza się ograniczenie całej zwierzęcej produkcji o 50%. Im mniej mięsa na rynku, tym wyższe będą jego ceny, ale to nie wszystko…
UE chce debaty nad podatkiem od mięsa. Raport koalicji TAPP (True Animal Protein Price ), który był punktem wyjściowym do debaty, wzywa do wprowadzenia opłat w ramach "Europejskiego Zielonego Ładu" i "Farm to Fork Strategy". Nowy podatek miałaby doprowadzić do zmniejszenia spożycia kurcząt, wieprzowiny i wołowiny odpowiednio o 30, 57 i 67 proc. (!!!) do 2030 roku.

Tak czy siak, rządy lewicy zawsze prowadzą do pustych półek w sklepach mięsnych.

REKLAMA:


Zwiększą się również kompetencje tzw. „animalsów”, czyli samozwańczych obrońców zwierząt, którzy już teraz mogą łatwo odebrać zwierzęta właścicielowi i likwidować hodowle, bez wcześniejszych wezwań do poprawy dobrostanu zwierząt. Co ciekawe ustawę „Piątka dla zwierząt” poparła poseł Teresa Wargocka (PiS), która przy okazji sprawy Tomasz Cieślaka deklarowała walkę z – już wówczas – szerokimi kompetencjami „animalsów”.

12 miesięcy po wejściu w życie nowych przepisów hodowcy otrzymaja potężny cios. Branża futrzarska zostanie zlikwidowana. Zniknie wele zakładów mięsnych.
By ustawa zaczęła obowiązywać musi jeszcze przejść przez senat. Następnie podpis pod nią musi złożyć prezydent, ale po wysłuchaniu jego wypowiedzi z ogólnopolskich dożynek, wydaje się, że podpis pod ustawą nie jest wcale taki oczywisty.

Jak głosowali posłowie z okręgu wyborczego nr 18?
Po sejmowym głosowaniu aż 15 posłów PiS zostało zawieszonych za głosowanie przeciwko '' Piątce...'', przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Wśród nich znalazł się pochodzący z gminy Trojanów Henryk Kowalczyk. Były minister środowiska pytany przez PAP dlaczego zagłosował przeciw noweli wskazał, że ograniczenie uboju rytualnego, które nowela wprowadza, będzie skutkować "bardzo trudną sytuacją" dla polskiego rolnictwa.
- W Polsce jest prawie 300 tys. hodowców bydła, dla nich to ogromna strata. Będąc posłem wybranym ze środowiska rolniczego nie mogłem zagłosować inaczej – oświadczył w rozmowie z PAP Kowalczyk.

Wyniki głosowania w sprawie „Piątki dla zwierząt”
PiS
Za:
Arkadiusz Czartoryski, Maciej Górski, Daniel Milewski,  Krzysztof Tchórzewski, Teresa Wargocka,
Grzegorz Woźniak i Marek Zagórski.

Przeciw:
Anna Maria Siarkowska i Henryk Kowalczyk

KO:
Za :
Kamila Gasiuk - Pihowicz i Czesław Mroczek

PSL:
Przeciw:
Marek Sawicki.

zdjęcie: www.mos.gov.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

https://m.youtube.com/watch?v=f8yYIE3O0zA (, #IP 9efa4eb657) Odpowiedz

Wszyscy politycy tacy sami. Tukej wsistkie so geń.Usze. Że tak klejnotem w  ustach pobruszę. Czasem kręciny, nieraz fajne krety. Co nie posuwa... naprzód niestety. W mleniu językiem, ciałkiem wydajne. Stereotypów, na niby boju, niczym z Ursusiem rozrzutnik gnoju. Ać ten jak psiulek, - prosto na trawnik. Antysemici tyż som zabawni. Niestety prawda jest brudna taka: jak po tej trawie przejść na bosaka? W demokra... czyjej, rządzą światem, i żądze biedne i bogate. I Hercules d. upadł w upał, kiedy w koło ludzi kupa. Że niby Usa, Chiny oraz Ruskie, to mocarstwa są, z  judeoMusgiem GMO ?  Ludzkość nie raz, za cudze, się przewiozła robiąc z Żydów ofiarnego kozła. Robienie z Tata wariata, nie zbawi niestety świata. City masz jakieś blizne? Na ojnor i ojszczeznę? A mojsze cię uwiera wEP, otok pedofilzjera? Trauma religii? Przyciasny Trep? Najlepszą puentą (gdy szczerze pyzyzmaż), co i dla cze...mu wycięto? Nie rozgrzebując życia zaułków... W jakim przysiadli wy, Tworknem przytułku? Boć to nie sknerstwo tak się przytulić aby  na własne konto nie mulić. Każden Doktoramt lektur twych przyzna, że na oddziale to nie pierwszyzna. Ty tutak sobie, gadu gadu. Jak o mobilizacji. - Blizny, od przysiadu. Spokojnie jak na wojnie. A do mnie dryndal Anżel stróż. Primo ajento, intervento. Rear rżniser Wajdak z zarządu burz. Pan paukownik, w dzieży dzierrżnąc pałkę, przy obiecał upiec mi chałkę. Jam jest dżemzus co ryćka w pancerzu. Zakuta pała, syn konowała. Który ciem wywiedzie z urojeń niewoli. Łżebyź wyczeświał i nie chromolił. Wypełz z kloaki, beżowej w smaki. Żyd, co podmywam faz schiza muuu shnit. Michalkiewe odsiewam plewe. Abyś nie krakhau w ten tent borsakham i szikau na mycki jak buc z WINnickych, maupowau wścikły krowinne mimikry, w histerii brauna jak czarny białwan. Jak wyglądał międzywojenny, skorumpowany burdel na szczycie sanasyfistycznych odchodów pryzmy, opisał Dołęga Mostowicz w Karierze Nikosia Dyzmy. W tfym zdanie źwiadomości przyznam rację panu, pomimo że wasze zdrowie toć nie racja stanu. A ten jak grabaż, z łapą przy urnie. Co chciał być zdunem. A nasiąkł durniem. Gł.ośno  ujadasz, wpadłszy w podnietę: Upiec na OGNIU! Całą komUnię! Bo nie łyknąłeś rano tabletek? https://m.youtube.com/channel/UCdmYmU3TBVXTSkxaHl0OdNQ/videos

https://m.youtube.com/watch?v=f6aaI0jXLIE (, #IP 4d330c0f78) Odpowiedz

To nie jest takie proste... Pis, w warstwie resortowej to pogrobowcy gen. Moczara. Komuniści proletariaccy z Armi Ludowej. Introwertycy i ksenofobi, jak kadra każdego kontrwywiadu, republikanie kontrewolucji konserwatyzmu, nałogowcy moralizowania deklaratywnego. PO to internacjonaliści kapitalizmu, extrawertycy wywiadu, dogadają się z każdym aby zarobić. To działa propaństwowo gdy jest równowaga zapobiegająca wynaturzeniom i aberacjom monopolostycznym. Ale aby uniknąć spychania proletariatu, chłopów i robotników do gett, trzeba humanizmu socjaldemokratycznych korzeni Uni Europejskiej. Nasi pariasi i polityczni dorobkiewicze? Na nich już nie liczę. Co z chłopa może mieć przedsiębiorca przemysłu ślubnych fotografii lub z robotnikami prezes banku i biskup zpanem bogiem jako zdzierca dziesięciny, komornik podległych parafii.

Bóg da, (, #IP 7c78b9a0f7) Odpowiedz

to dożyjmy rytualnego u boju bydła....

Tchórzewski! (, #IP 7c78b9a0f7) Odpowiedz

Trzecia miernota...

Kowalczyk! (, #IP 7c78b9a0f7) Odpowiedz

Pewnie się pomyliłeś?!

Woźniak! (, #IP 7c78b9a0f7) Odpowiedz

Eeeee. Szkoda słów na takie coś, co ma czelność poruszać się po ulicach Garwolina!

Henryk Kowalczyk zawieszony w PiS (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Do Pana Redaktora: Poza względami ekonomicznymi są też względy humanitarne, będąc człowiekiem należy mieć to na względzie. Hodowla zwierząt na futra czy ubój rytualny dotyczy garstki hodowców, którzy teraz boją się o swoje biznesy. W branży futrzarskiej pracuje tylko ok 4 tys osób w Polsce, to stanowi zaledwie 0,05% (!) zatrudnienia. Proszę więc nie uderzać w patetyczny ton, nie jest to uzasadnione. Należy raczej zapytać na czyich usługach są posłowie głosujący przeciw Piątce dla zwierząt i jaki mają w tym interes?

Względy humanitarne (, #IP a7790457fd) Odpowiedz

Nietrudno te same względy humanitarne przenieść na inne hodowle zwierzęce. Już od wczoraj animalsi robią najazdy na różne hodowle 1. Można zadać sobie pytanie: Dlaczego likwiduje się hodowlę norek, kiedy norki pełnią też funkcje utylizacyjne? Z naszą zachodnią granicą zakładów utylizacji nie brakuje. Kto na tym zyska? Ciekawy materiał z ukrytej kamery na Wsensie.pl Przychodzi utylizator do ekologa. https://wsensie.pl/polska/25815-sledztwo-wsensie-otwarte-klatki-otwarty-lobbing-2 2. Przepisy uderzają w całą branżę hodowlaną i to bardzo dotkliwie. Rolnikom grozi np. spadek cen żywca, przez co spadek opłacalności produkcji. Ponadto niektóre obostrzenia będą bardzo trudne do realizacji. Ciekawe artykuły są na portalu Świat Rolnika: https://swiatrolnika.info/piatka-dla-zwierzat-analiza-skutkow https://swiatrolnika.info/piatka-dla-zwierzat-andrzej-duda

Sami nie wiecie skim spułkownikujecie kuńfederaści brązowej maści (, #IP 99ff113d79) Odpowiedz

Sami nie wiecie skin spułkownikujecie. Kuń Ferdek Raści brązowej maści. Po co sobie paskudzicie głowy, tym szajsem, od tego jest papier toaletowy. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,821447#w825020 Trans misja. Właśnie leci kabarecik W necie leci ankieta. Czy dziaduś dał czadu jako chop cy kopieta? Agresja polityczna nie jest przyjemna. Ani w dosyle ani w odbiorze. Fefsimoscal stoi. Ićta bez zboże. Czy tu, trwoniąc sejmowe złotówki, zaopatruje się w pomerdane jak psim ogonem, na mównicy wydalone pomyjsły, (pół plotek, pół z główki) Jarmusz wsizkych Jawnuszuj? Bo piękną ma cerę. Na onucach idei. Wy też zasilacie jego fixacje środkami i jaj mużną o którę żebrzą konfederaści? Przecież jego ciężarne bon motty, są zasłyszane. Nie stać miernoty. Krowinowce i krowiniści polecam tę łąkę, która łączy kwiaty i soczystą trawę w polityczerstwe warianty i wariaty anty. Łachodzi obyczaje kaszdeho ekskremikka. Mniej ryczenia, więcej mleka daje. No bo czymże jazzd bez miłości poliftyk ci poliftyczka, katoryje jak Filip i Flap z konopi wysquoczyli? Na cześdźwo dziadunio Janusz nie szyćkim młodym płcipada do beaustu. Paczom i szydzom:.... Mystery Krowin i dr.(armour zjad)Hajs w jednym. Nie zmienia poglądów i doi kasę... ITD... Ile milionów chapnął  dla siebie i rodziny z Sejmu i PUE od 1989r. jako amiernyj hamskij harley chaplin bredni powszednich? Pożółkły otwocką stęchlizną drewniany biedenmayer, jak z Tworek, żółte papiery dla uniewinnienia samozwańczy sziekieryf? Czaruś z maminsyńską musiom, jako śpioch, maruda, zgrywus, leń i Gargamolń, logiki marmolada, w jednej osobie o 100u wadach? Istnieje kto kolwiek komu pomógł jako poseł? Ciekawe co sądzą karmelidki bose? (Nie roztrząsajmy obornika, w jakim celu wynika, aluzja do wyzutego z buty caramenelu, wiadomego chłopczyka.) Jaka ustawa Krowinowska istnieje? Choćby ustawka z lobbystami słusznej sprawy? Brojekt obniżając podatki który wdrożyła Janusz wszystkich januwszy? Zebrał milion podpisów aby znieść kasy fiskalne  w taxówkach? Coś zadziałało z tych bredni ekonoma  neandertalskiego? Aaa. Świat. Go nie docenia. Dyć tator, obiecuje, że pomoże wszystkim bo naprawi system, rozkorwiniając od środka, jak karmik z dykty rozbabranego wychodka. Łon, znawca babskich wad i dobrych stron, od liceum męskiego, kunktator ssierotka. Mojższe chociaż jakiś dowód, że cokolwiek zepsuł, jeśli nie naprawił? Nic? Czyli na wodę mętną pić? Całe życie za wasze, waszym kosztem bawił? Ja  też chętnie fajdaun bym na salonach, na forum i po paprawych kątach, twierdząc że  jak mnie wybierzecie na krurewicza to samo się posprzątać. Ale na ten smród w koronie, naiwni, na root owcy, żebrzą jaumużnę, na partiańsko partiackie obiednice, na partyjnej stronie. Jak nieudolne gospodarczo gamonie? Spytam szczerze, bo ze śmiechu brak oddechu i umieram:kto podsiębiernego lalmusia do sejmu wybiera? I tak  od  1994r? Czy  kto  kolwiek  z  jegohowu  naiwnych  wyznawców niepomagania  innym  wpłacił  cokolwiek? Nieudacznicy nie zbawią ojczyzny. Szczym wam się kojarzy pojęcie konfederastów bosych w RP? Z paradą równości? Z partyjnym czynem? Z carycą Katarzyną Suskiego? Przynajmniej zorganizowaliby, pod  pozorem tego żebrania, gdyby byli jako  tako sprytni kramarze, pralnię brudnych pieniędzy. W balii i na tarze. Albo metodę na pobieranie wupuar jako TW. Problem w tym, że TW powinien być choć trochę  wiarygodny i sam uczciwie potrafił na siebie zarobić. Bo instrukcje takie coby kryminalistów nie,  bo pod  obserwacją... Przez Unijne instytucje. To może wnuki ajentów PRL, wszelakiego autoramentu? Prawda bibliograficzna jest taka, że uwielbiam czytać powieści szpiegowskie, pułkownika Henryka Bosaka. Żeby nasz mały, na gender - kosa , miał z przodkuf, chuć rozmiar nosa. I jaja w środku. Czy  maestro Krowiniak był pod jakąkolwiek? Może szpitalistyczną? Dajmy  na  toKliniki Specjalnej Troski na lini Pruszkowskiej? Krowin  i  lustracja  Sejmu? Człowiek  który  głosi,  że  chce  być  dyktatorem  i wychwala  zasługi  Generała  Czesława  Kiszczaka  jako dyktatora,  pod  pozorem  jego  krytyki,  wdzięczy  się  z Żydożerskimi  kumplami  u  Moniki  Jaruzelskiej  w domu Generała  Wojciecha  Jaruzelskiego,  skamle  że go  nie  dopuszczają  w  mediach  do  głosu,  jakimś cudem jest  wiarygodny  bajecznie  dla antykomumchów,  paproci  i  narodowców?  Czy  raczej może wszyscy z  tej  samej,  szafy  z  teczkami  w krótkich  majteczkach. Ale  ja  Go  lubię  jako  tar-zanoską  StańCziytę  3Republic of  Potatoe. @ A. Fredry. Rada małpa, że się śmieli, Kiedy mogła udać człeka, Widząc panią raz w kąpieli, Wlazła pod stół — cicho czeka. Czarny charakter w ciurku brązowego szambelaństwa. Żywy brzydkład jak nie podstępuje  prawdziwy partydiota. (Dziadek, Ułan i brydżysta, mawiał, o takich aparatach: pojebus ale człowiek woskowych. Równy wuj, ale swój.) I  te  odsyfki z pod  przykrywki. Lusracja  Sejmu?  Wojskowi chcieli się pozbyć agentów cywilnych. Czy dobrze zrobili, że gupka podpuścili? Nie znamy szczegółów offczesnych rozgrywek politycznych między MON a kadrą MSW, przejętych pod kontrolę gen. Kiszczaka. Ale w firmach fabularnych jedni i drudzy oskarżają się nawzajem o przestępczą działalność mafijną, kliszami swoich promowanych scenarzystów i reżyserów. A krowiniaki wierzą, co zniesie podatki i im dołoży? Nie! Gorzej! Że samo się dołoży. Najciekawsze, że tak licznie wspierają go wielopokoleniowej rodziny cywilnego MSW wydymanego z interesu przez wojskowych z MON. Ciekawe dla naiwniaków. Rodziny rozumiem. Służba to służba. Zawsze państwu polskiemu. Polityciury się zmieniają a fachowiec jest fachowiec. By pilnować szczęścia owiec. Bez nich nie było by państwa opiekuńczego. A co do mlecznego dziada? Przynajmniej słuchajcie co gada od  35lat. Zlikwidować wszystko sponsorowanie w państwie a reszta sama się zrobi. Jak słyszę takie dyrdymały to jako komunista 3razy sprawdzam czy przynajmniej tę resztę, co  mi nie wydali, uczciwie kasjerka zużyła na bułki dla dzieci. Przecież ten hohszwipler polityczny  wprost mówił, że jeśli będziecie pod jego dyktaturą czegokolwiek żądali od państwa to  wyślę  na was czołgi jako na komuchów. A państwo to on. Lemoniadowy dżon. Jako dyktator amator. Ktoś porównał Mickiego do ten, no... Taaaki kulawy ćpun, morfinistyczny z seriala o specjalistycznych szpitalach. Cielne porównanie. Krowi poliwtyk-house to szajs. Cudzotfurcy Raus. Dość łamiących zasady, namawiających do omijania procedur i pających  morfinę durni. Ile razy ten actor myli się(grając  lekarza)w każdym odcinku, wraz z pomagierami, zanim pacjent cudem ozdrowieje ocierając się o śmierć? A to i tak dzięki wspomnianym  scejarnuszom  i  reżymserii. Nigdy ja, nu, szujom politycznym nie wierzyłem. Ale jeśli jeden z drugim, jeszcze na mównicy praktykujący, to znaczy, że miauuu inteligentnych, (dotąd, układami i inteligencją znaczących) offiscjerów prowadzących. Są jak z Drogówki chłopaki co na przestrogę, zamiast radarów stawiają przy szosach, rozbite wraki. Bezużyteczne z pozoru. Zwłaszcza brudnego koloru.

info dla rodaków (, #IP aeae968cbe) Odpowiedz

Przypominam że Polska to tzw państwo kartonowe - teoretyczne.Strefa wpływu już zaczęła obowiązywać w sieciach handlowych. Informuje, ze w sieci Biedronka można zakupić mięso wieprzowe, banany z kodem paskowym 729 ==================================================== Kod produktów z Izraela zaczyna się od 729

Nielegalne szlachtowanie złotej kury. (, #IP 51ea99870f) Odpowiedz

Góra z Kurą... Ale. Człowiek z człowiekiem? Dorżynki potajajemne i nielegalne jak rytualne szlachtowanie świnki. Z narażenie własnego życia, poświęcają~ się dla Nas. Bez maseczek! I dla czek wypłaty. Z naszych podatków w ich pensjach, radnych, członków z pułek w spółkach skarbu państwa, i pospolitego ruszenia Teraz K. My. Inna sprawa to obdzierane szczury, ze skóry na futra dla bogaczy w dzisiejszych czasach. Ja noszę syntetyczny polar. Gospodarkę karmi potęga eksportu polskiego przemysłu meblarskiego. Podpisz się własnym nazwiskiem  by Garwolin zapamiętał, który bronisz tak odważnie bogaczy obdzierających zwierzęta. Kornfederaści?  Ci co Nam faszyzm chcą promować ukradkiem? Za mało maści na ich pośladki? Faktycznie nie widzę dla takich spędów powodu do obrony od kiedy się pozbyli Pięknej, kurczę, Iwony. Smutne wieczory, nocki i poranki aż chce się wyć jak jakieś panki. Prawdę powiem prosto z mostu, jak ciotecznej siostrze, o załganiu polityków i kleru ja bym, gdybym umiał, zaśpiewał znacznie ostrzej. https://m.youtube.com/watch?v=f6aaI0jXLIE

KONIEC Z PIS (, #IP 9d39e87541) Odpowiedz

KOWALCZYK TWOJA KARIERA POLITYCZNA W PIS DOBIEGŁA KONCA

W pis to może i tak (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Ale jeśli wystartuje z list konfederacji albo psl to mandat ma pewny z naszego rejonu.

rocznik 2000 z gminny i z Maciejowic (, #IP aeae968cbe) Odpowiedz

Konfederacja ma własnych ludzi. Koc też zawiedziona swoimi ludźmi...i bez mandatu do PE.

CZAS NA KONFEDERACJE! (, #IP 2d3b45ea66) Odpowiedz

TYLKO PRAWICA!