Wiadomości z Garwolina

Dożynki Powiatowo-Gminne w Górkach

Dodano:
garwolin - Dożynki Powiatowo-Gminne w Górkach

Obyczaj dożynkowy jest symbolem życia i pracy rolnika. 20 września na terenie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach odbyły się Gminno – Powiatowe Dożynki.

20 września w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach zostałą odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył dziekan dekanatu ks. Stanisław Szymuś. Rolnicy nie szczędzili potu i trudu, by przynieść tegoroczne plony ziemi do ołtarza. Chleb przynieśli Ryszard Ekiert i Barbara Jończyk, kosz z warzywami Tomasz i Justyna Grzebalscy z Podłęża, gmina Maciejowice, kosz z owocami KGW Uścieniec Kolonia, Stary Żabieniec, wieniec KGW Krystynianki – wspólny dar ze wszystkich gmin z terenu powiatu garwolińskiego, podczas mszy św. poświęcone zostały wieńce dożynkowe i pachnące bochny chleba. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Anna i Grzegorz Miętus z Nowego Puznowa.

REKLAMA:


We Mszy św. uczestniczyli poseł na sejm RP Maciej Górski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rady z terenu powiatu, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski, dyrektorzy szkół i instytucji powiatowych, dyrektorzy wydziałów starostwa.

Starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk z okazji dorocznego święta plonów życzyli wszystkim rolnikom, by spotkali się z należnym im szacunkiem a ich praca była źródłem dumy i satysfakcji.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 20

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.