Rozrywka | Kultura Garwolin

Muzyczna podróż z Milo Kurtisem - startuje ''Koncertowa Jesień''

Dodano:
garwolin -  Muzyczna podróż z Milo Kurtisem - startuje ''Koncertowa Jesień''

Grał z Maanamem, Voo Voo, Tomaszem Stańko i Wojtkiem Waglewskim. Milo Kurtis, multiinstumentalista i nieuleczalny hipis, zagra w Garwolinie. Wystąpi z muzykami z różnych stron świata 3 października w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Wstęp wolny.

MILO Ensemble to zespół złożony zmuzyków pochodzących zróżnych kontynentów. Ich muzyka jest najbardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych –saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego,polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert MILO Ensemble jest formą podróżypo kontynentach i stylach.

Pomysłodawcą, twórcą i liderem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień i kultur –Milo Kurtis –współzałożyciel zespoły Maanam, członek i współzałożyciel Osjana, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry). Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim współtwórcą free Jazzu –Donem Cherry i Bobem Stewartem -najwybitniejszym tubistą jazzowym świata, m.in. Orkiestra Gila Evansa -pierwszy występ w Polsce z tą orkiestrą miał miejsce na Jazz Jamboree 1974.

REKLAMA:


- To będzie druga wizyta Milo w Garwolinie. Po raz pierwsz muzyk odwiedził nasze miasto 40 lat temu, razem z Markiem Jackowskim współtwórcą i liderem zespołu Maanam. Zagrali wówczas koncert dla pensjonariuszy szpitala w Koszarach właśnie jako Mannam ijak wspomina muzyk, były to absolutne początki słynnego zespołu–mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Jedną z największych pasji Milo Kurtisa jest grupa Drum Freaks (Bębniący wariaci), istniejąca od końca lat 90., do której Milo zaprasza, oprócz polskich muzyków, także instrumentalistów ze Stanów, Afryki i Grecji. Po dojściu do zespołu Janusza Yaniny Iwańskiego, profil grupy uległ zmianie -pojawiło się więcej elementów melodyczno-harmonicznych. Muzyka zespołu, określana mianem open music, jest otwarta na wszelkie wpływy. Spotykamy tu pierwiastki, zaczerpnięte z różnych kultur świata, łączące się z improwizowanymi elementami muzyki jazzowej, elektronicznej i klasycznej. Milo nazywa te koncerty podróżą dookoła mózgu.

I właśnie koncert pod takim tytułem usłyszy publiczność 3 października w sali widowiskowej CSiK. Milo Kurtis wystąpi o godzinie 17:00. Na scenie będą mu towarzyszyć mu będą muzycy: Misza Kinsner –śpiew, sax baryton, Bart Smorągiewicz –sakskofony, flet, Adeb Chamoun –darabuka, riqq, daf, głos, Bart Pałyga –sarangi, śpiew gardłowyi Mateusz Szemraj –oud, saz, santur.

Wstęp na koncert jest wolny, ale konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsc. Rezerwacji można dokonać na www.csik.garwolin.pl

Koncert MILO Ensemble otwiera tegoroczną Koncertową Jesień w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Po długiej przerwie wrócą spotkania z muzyką i publicznością, choć w ograniczonych możliwościach. Tej jesieni nie zabraknie dobrych i pozytywnych dźwięków. Muzycznych wrażeń dostarczą artyści z lokalnej sceny muzycznej oraz zaproszeni goście.Więcej informacji już wkrótce na www.csik.garwolin.pl

MILO Ensemble

3 października (sobota), godz. 17:00
sala widowiskowa CSiK, ul. Nadwodna 1
Wstęp wolny. Rezerwacja wejściówek na www.csik.garwolin.pl

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.