Ciekawe tematy z Garwolina

MZ podpisało umowę z wirusem. Wirus będzie zarażał tylko po 22.00

Dodano:
garwolin - MZ podpisało umowę z wirusem. Wirus będzie zarażał tylko po 22.00

Minister zdrowia zapowiedział dziś nowe obostrzenia W strefie zielonej limit osób uczestniczących w zgromadzeniach zostanie zmniejszony ze 150 do 100. W strefie żółtej ze 100 do 75. W strefie czerwonej limit pozostanie na poziomie 50 osób. Poza tym udało się porozumieć z wirusem, że nie będzie zarażał w lokalach gastronomicznych do godziny 22.00. Po godzinie 22.00 ma zarażać, więc działalność lokali będzie ograniczana. Oprócz tych absurdów, są dwie zmiany wprowadzane przez ministerstwo na duży plus!

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował dziś o nowych obostrzeniach w związku ze zwiększeniem ilości dodatnich testów na koronawirusa. W strefie zielonej limit osób uczestniczących w zgromadzeniach zostanie zmniejszony ze 150 do 100. W strefie żółtej limit wynosił 100 osób, teraz zostanie zredukowany do 75. W strefie czerwonej limit pozostanie na poziomie 50 osób (za wp.pl).

- W strefie czerwonej pojawi się nowy typ obostrzenia, którego jeszcze nie było w naszych regulacjach – cytuje ministra Niedzielskiego wp.pl. Dojdzie do ograniczenia działalności punktów gastronomicznych do godz. 22. - Wynika to z tego, że kończy się sezon letni, ogródki są likwidowane, a to one zapewniały większy poziom bezpieczeństwa - powiedział minister zdrowia (za wp.pl). Ten pomysł ministerstwo ściągnęło od Wielkiej Brytanii.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu w miejscach publicznych będzie wprowadzony zarówno w strefie czerwonej, jak i w strefie żółtej. Na tej samej konferencji prasowej minister przyznał, że wprowadzanie takich nakazów na poziomie rozporządzeń ma wadę prawną. Sądy mandaty za brak maseczek z reguły umarzają.

Zmiany na plus
- Szpitale zakaźne przy tej liczbie napływających pacjentów zaczęły odczuwać problemy - przyznał Adam Niedzielski.  Minister zapomniał tylko dodać, że to wskutek rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które przez pewien czas nakazywało kierowanie osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa do szpitala na badania.

REKLAMA:


Dwie zmiany zapowiedziane na dzisiejszej konferencji są bardzo istotne. Niedzielski zapowiedział modyfikację schematu walki z pandemią.
„Nowa propozycja zakłada, że pacjent z dodatnim wynikiem wróci do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub do lekarza na poziomie "szpitalnictwa COVID-owego". Lekarz oceni, na ile przebieg choroby ma charakter ciężki lub lekki, analizując objawy. Jeśli objawów nie będzie, lekarz może nakazać izolację domową” - za wp.pl.

Drugą poważną zmianą na plus jest zmiana klasyfikacji zgonów. Po tej zmianie należy się spodziewać zmniejszenia wpisywania raków, zawałów, udarów i seps do zgonów na koronawirusa (więcej o dotychczasowym liczeniu zgonów TUTAJ).
Za wp.pl: „Ministerstwo Zdrowia we wtorek poinformowało o wykryciu 1326 zakażeń. Na COVID-19 zmarło 6 osób. Natomiast "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" zmarło 30 osób. Ten sposób raportowania resort wykorzystał po raz pierwszy. „

Źródło: wp.pl/własne, AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Patogen (, #IP 46c19124dc) Odpowiedz

Mając HIV, czy można się zarazić Covidem?

Propaganda ma swoją moc, bo już działała za czasów drugiej wojny światowej, którą stosował Joseph Goebbels… 😠 🤢 (, #IP 3195e7b9b0) Odpowiedz

Większość obywateli Polaków już przetarła oczy i widzi, że COVID-19 to lipa. Tak się powiedział syn Tuska, vel Józef Bąk o Amber Gold - LIPA! 😧 😡

Archiwum Covidian (, #IP 2c563de19d) Odpowiedz

Zwrocie uwagę na celowość w rozdawaniu laptopów, tabletów itd dla szkól. Zaczęli rozdawać pieniążki chwilkę przed tzw pandemia...czy to zostało zaplanowane???

A dość tej ciuciubabki ... (, #IP cb971b636d) Odpowiedz

Każdy używający rozumu wie, że żadnej pandemi nie ma i nigdy nie było. To jest pandemia medialno - polityczno - korporacyjna. Mam tylko nadzieje że doczekamy czasów, że wszyscy ci którzy doprowadzili i nadal prowadzą nasz naród do skrajnej biedy wcześniej czy później staną przed wymiarem sprawiedliwości i za to wszystko odpowiedzą.

amen (, #IP 0e1380012d) Odpowiedz