Wiadomości z Garwolina

Mural na ścianie LO w Garwolinie prawie gotowy

Dodano:
garwolin - Mural na ścianie LO w Garwolinie prawie gotowy

W tym tygodniu mają zakończyć się prace przy muralu Piłsudskiego na ścianie Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

Od połowy września na jednej ze ścian garwolińskiego LO powstaje mural przedstawiający patrona liceum, Józefa Piłsudskiego.
Mural tworzony jest w ramach projektu „Złóż meldunek Marszałkowi”, na który Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie wraz z miastem Garwolin i ZHP Hufcem „Orłów” pozyskała środki w programie Niepodległa - Wiktoria 1920.

Przez kolejne dni pracownicy szkoły i uczniowie obserwowali prace, które wykonują Barbara Kupczyk-Mikulska i Grzegorz Mikulski.

„Złóż meldunek Marszałkowi” to cykl wydarzeń organizowanych przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie w jubileuszowym roku 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Twórcy projektu nawiązują do historii. Podczas Bitwy Warszawskiej, 17-18 sierpnia 1920 r. na terenie Garwolina nocował Marszałek Józef Piłsudski, a harcerze z 1. drużyny im. Tadeusza Kościuszki pełnili wówczas służbę kurierską i zdawali Marszałkowi meldunki zrzucane przez samoloty zwiadowcze.

REKLAMA:


Projekt muralu przypomina zwycięską bitwę z 1920 r. oraz kontekst lokalny tych ważnych wydarzeń.
Jak mówią twórcy, mural niedługo ma być gotowy.

FB LO Garwolin, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Plastelina (, #IP 7cc1c2a9c9) Odpowiedz

Wolałabym Kopernika niż to co teraz....będzie.

Nobel (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

Na muralu za publiczne pieniądze powinni uwiecznić - Maria Skłodowska-Curie. Polska fizyk i chemik, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla. W 1891 Maria Skłodowska wyjechała z Królestwa Polskiego do Paryża, by podjąć studia na Sorbonie; następnie rozwinęła tam swoją karierę naukową. Była prekursorką nowej gałęzi chemii – radiochemii.