Wiadomości z Garwolina

Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie w Żelechowie

W piątek 9 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyła się sesja popularnonaukowa w ramach XXXVII Międzynarodowego Sympozjum Kościuszkowskiego.

Podczas sesji referaty wygłosili: prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dr Leszek Marek Krześniak - prelekcja pt. „Wizerunki przywódców Insurekcji Kościuszkowskiej, którzy byli w Żelechowie”, dr Włodzimierz Kostecki - „Żydzi w Insurekcji Kościuszkowskiej”, dr Leonid Niestarczuk - „O wydanej po białorusku książce o Adamie Mickiewiczu”, dr Michał Kalbarczyk - „Generał Łukasz Biegański (1755-1839)”, dr Ihar Mielnikau - „O odrodzeniu narodowym i aktualnej sytuacji na Białorusi”.

REKLAMA:


Sesji towarzyszyła promocja książki prof. dr hab. Tadeusza Rawskiego „Bitwa pod Maciejowicami” oraz wystawa eksponatów związanych z Tadeuszem Kościuszką: repliki szabli Naczelnika, repliki pistoletu podarowanego przez prezydenta Waszyngtona, a także odznaczeń posiadanych przez Kościuszkę (Order „Cyncynata” i Order Virtuti Militari).  Podczas spotkania można było również obejrzeć wystawę obrazów autorstwa Hakoba Mikayelyana pt. „Damy serca Tadeusza Kościuszki”.

MGOK Żelechów


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bieda z maciejowic (, #IP 917ee99d85) Odpowiedz

....i przeskoczyli Maciejowice.