Wiadomości z Garwolina

Rolnicy z powiatu garwolińskiego protestowali w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Rolnicy z powiatu garwolińskiego protestowali w Garwolinie

Dziś w Garwolinie odbył się zmotoryzowany protest rolników, którzy sprzeciwiają się wejściu w życie Ustawy o ochronie zwierząt.


Dlaczego rolnicy protestują?

Rolnicy, którzy wzięli udział w proteście uważają, że odrzucenia „Piątki dla zwierząt”, leży we wspólnym interesie całego narodu, ponieważ wdrożenie w życie zapisów ustawy zlikwiduje wiele gospodarstw hodowlanych i nałoży na rolników liczne ograniczenia, co w konsekwencji może doprowadzić do upadku ich przedsiębiorstw, a to z kolei przełoży się na ceny produktów rolno-spożywczych.
- Protestujemy przeciwko piątce Kaczyńskiego. Interesuje nas tylko i wyłącznie wyrzucenie całej ustawy do kosza. Dzisiaj my, jutro wy. Walczymy o swój byt i i też dla społeczeństwa, bo to się odbije na społeczeństwie wzrostem cen i napływem produktów z Zachodu - drogich i gorszej jakości. Ubolewamy, że poseł Woźniak i pani senator Koc głosowali za „Piątką Kaczyńskiego”. Tak ładnie przed wyborami pokazywali się na uroczystościach dożynkowych, a teraz nie mają czasu się z nami spotkać i walczyć o nasze rolnictwo, o nasza pracę – mówi w rozmowie z nami Daniel Śliński, wiceprezes Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

REKLAMA:


Ronicy zebrali się na odcinku od starej „siedemnastki” w Mierżączce do hotelu Sulbin. - Po godzinie 9.00 jak już si spotkaliśmy i oznaczyliśmy, ruszyliśmy w asyście policji w kierunku miasta od Wiejskiej, przez Targową, na Długą, Cmentarną, Mazowiecka i na stację Orlen. Na Orlenie poczekaliśmy na wszystkich by dojechali, potem przejechaliśmy przez centrum. Po drodze trąbiliśmy pod biurem posła Woźniaka. Zaskoczyła nas ilość funkcjonariuszy, którzy bronili wejścia do biura poselskiego. Po dojechaniu na miejsce start, po krótkiej odprawie rozjechaliśmy się do domu do pracy w gospodarstwie, bo nie możemy zaniedbać naszych obowiązków – mówi Daniel Śliński.

- Dziękuję rolnikom za przybycie, mieszkańcom miasta za zrozumienie i przychylność, bo też machali nam z chodników, oczywiście policji za asystę i przychylność również – dodaje.

Kilka dni wcześniej rolnicy okleili biuro posła Woźniaka naklejkami „Zdrajca polskiej wsi”. Hodowcy zapowiadają, że ich protesty nie ustaną dopóki nie osiągną zamierzonego celu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

OLO (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

A NA KOGO PROTESTUJĄCY GŁOSOWALI ?

dalej głosujcie bo PIS oraz KOŚCIÓŁ każe (, #IP 5fea43d614) Odpowiedz

słuszna racja Na kogo wieś głosowała? Rozłożyli wieś całkowicie

Zdrajca (, #IP 9cf9ea0556) Odpowiedz

epidemia na komendzie a barana pilnowali,pokaże sie jak będzie trzeba przeciąć wstążke i będzie darmowa impreza jak zawsze

Warto pogadać (, #IP 4a3eae2346) Odpowiedz

https://m.youtube.com/watch?v=QU92dO29K-0 Rafał Ziemkiewicz u Moniki Jaruzelskiej o 5ce kaczyńskiego

Pani Koc co zrobiła (, #IP 562beca9e2) Odpowiedz

Ano przykryła kocem

Garwolanka (, #IP 53b21824b8) Odpowiedz

Popieram rolników. Polskie mięso jest bardzo dobrej jakości i zastanawiające jest dlaczego Pan Kaczyński chce to zlikwidować. Nasuwa się pytanie komu się sprzedał. W naszym kraju zwierzęta są przez rolników bardzo godnie hodowane, a że czasami się zdarzają jakieś wyjątki to tak jest wszędzie. Ta ustawa to wielki bubel. Można to zupełnie inaczej rozwiązać Rolnicy miasto z Wami.

Rolnicy zapraszamy do starostwa. (, #IP 17e815d5f4) Odpowiedz

Starosta Walicki to też twarz tej waszej dobrej zmiany. Może i u niego będziemy protestować? Ciągniki pod starostwo poprosimy.

Ślepak internetowy (, #IP 7400996247) Odpowiedz

Zapraszający a może jeszcze wójt, radny i sołtys. Co ma piernik do wiatraka?

Zwykły obywatel (, #IP c1962b9be5) Odpowiedz

Szkoda waszego paliwa, czasu, czasu i kasy policji na protesty pod biurem takiego posełka, to maszynki do głosowania, którzy są celebrytami na lokalnym podwórku, a tak poza nic nie mogą. Wydaje się że więcej dla ziemi garwolińskiej zrobiła Pani Koc, niż nasz rodak. No chyba że chodzi o cięcie wstęg, no to wtedy faktycznie, w powiecie nie ma równych..... A przepraszam jeszcze na podium łapie się Pani dawna wicestarosta.

Prawda (, #IP 5e7e10d0b2) Odpowiedz

Dwoje celebry tow chyba mają się ku sobie...

(, #IP b7fbdbe99f) Odpowiedz

chyba Pani Prządka i Pan Oleksy jak już mowa o tym że ktoś coś zrobił ...

(, #IP 57b1e855e1) Odpowiedz

A co zrobiła Pani Koc.popatrz jak zagłosował.