Wiadomości z Garwolina

Akcja porządkowania grobów w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Akcja porządkowania grobów w powiecie garwolińskim

Twórcy portalu Garwolin.org zachęcają do wzięcia udziału w akcji porządkowania grobów na cmentarzach w powiecie garwolińskim.

- Jak co roku, tydzień przed 1 listopada spotykaliśmy się na cmentarzu by uporządkować groby. W tym roku chcemy również tą akcję zorganizować, lecz z powodu pandemii nie będzie zbiórki, nie ma konkretnej godziny i nie będzie ciepłej herbaty i wspólnej pizzy... - napisali na swoim FB organizatorzy akcji sprzątania grobów w powiecie.

Każdy z nas, w grupie lub osobno może pójść na najbliższy cmentarz i uprzątnąć wybrany przez siebie grób. Istnieją takie zapomniane groby, prawie na każdym cmentarzu w całym powiecie garwolińskim. Niektóre zabytkowe, niektóre opuszczone, lub po prostu zaniedbane - rodziny zmarłych wymarły, lub rozjechały się po świecie.

REKLAMA:


Organizatorzy zachęcają do wykonania fotografii grobu przed uporządkowaniem, kolejne zdjęcie należy wykonać po uporządkowaniu. Zdjęcia wraz z imionami uczestników (nazwą grupy), lokalizacją cmentarza należy wysłać na kontakt@garwolin.org
Zostanie z nich stworzona galeria z tegorocznej akcji.

Akcję swoim patronatem wspierają:
Burmistrz Miasta Garwolin - Marzena Świeczak
Starosta Powiatu Garwolińskiego - Mirosław Walicki


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Patronat?! (, #IP bbf05edc4f) Odpowiedz

Najwazniejsze żeby akcja miała właściwy patronat. Dla promowania patronów akcji sprzatanie można nawet młodych ludzi spędzić z całego miasta, z róznych szkół. Szkoły przechodza na zdalne, a po szkole juz można w realu. No po prostu brawo!!!!!

Zostań w domu!!! (, #IP 321fedb0da) Odpowiedz

Nic to hasło wam nie mówi, tym na cmentarzu już nie pomożemy a zachęcanie do zgromadzeń i wędrówek po cmentarzu to w tym roku wyjątkowo nie na miejscu!!! Dajcie sobie spokuj do wygaśnięcia pandemii!!