Rozrywka | Kultura Garwolin

Przedszkolaki z Bajkowej Krainy świętowały niepodległość Polski

Dodano:
garwolin - Przedszkolaki z Bajkowej Krainy świętowały niepodległość Polski

10 listopada 2020r. społeczność Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Sulbinach obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień.


Przedszkolaki wykonały  kotyliony oraz inne prace plastyczne związane z tym świętem. Tego dnia dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny.
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji  punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami przedszkola uroczyście zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn Polski.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują postawy i uczucia patriotyczne.

Dorota Wachnicka, Anna Bartosiewicz, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.