Wiadomości z Garwolina

Sieć kanalizacyjna w gminie Górzno znacznie się powiększy

Dodano:
garwolin - Sieć kanalizacyjna w gminie Górzno znacznie się powiększy

W ciągu najbliższych dwóch lat gmina Górzno zrealizuje wielomilionowe inwestycje w sieć kanalizacyjną. Aktualnie układana jest kanalizacja od Górzna przez Reducin w kierunku ronda w Mierżączce. Mieszkańcy Reducina zamieszkali przy drodze powiatowej 1328W na odcinku do lasu w Sławinach będą mieli kanalizacją najprawdopodobniej w połowie 2022r., a nie jak wcześniej planowano - w 2023r.


Odcinek Reducin – Mierżączka (dp1328W i dp1341W)
Długość realizowanej właśnie przez samorząd gminy Górzno kanalizacji Reducin - Mierżączka  wynosi około 6km. W październiku 2021r. z kanalizacji skorzysta pawie 90 gospodarstw.
Koszt zadania to 3 271 217,28 zł netto. Inwestycja zostanie dofinansowana korzystną, częściowo umarzalną pożyczką z WFOŚiGW w kwocie 3 061 461,56 zł.

Odcinek od Reducina do Sławin

Samorząd gminy Górzno podpisał umowę na opracowanie projektu kanalizacji w ciągu drogi 1328W od Reducina do Sławin. Szacunkowy koszt budowy 2,5 km odcinka instalacji to około 1 744 000 zł netto, a budowa ma się zakończyć do połowy 2022 roku.  Z tej inwestycji skorzysta prawie 50 gospodarstw. Samorząd już złożył wniosek o pożyczkę do WFOSiGW. Dokładny koszt zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji, która ma zostać wykonana do połowy 2021r.

REKLAMA:


Dlaczego prace na tym odcinku przyspieszyły?
- Prace początkowo planowaliśmy zakończyć w 2023r, ale pojawiła się możliwość złożenia wniosku o pożyczkę do WFOŚiGW, a PZD planuje przebudowę drogi 1328W, dlatego podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji zadania we wcześniejszym terminie – mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

Odcinek Górzno Kolonia - Józefów - Kobyla Wola

Samorząd gminy Górzno podpisał umowę na projekt kanalizacji o długości prawie 4km. Opracowanie dokumentacji ma nastąpić do 20 sierpnia 2021. Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 4 148 000 zł netto. W tym przypadku gmina również stara się o pożyczkę z WFOSiGW.

Górzno - Samorządki
Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na odcinek sieci długości około 7 km. Koszt inwestycji poznamy po opracowaniu dokumentacji.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.