Wiadomości z Garwolina

Materace kieszeniowe - czym się charakteryzują

Dodano:
garwolin - Materace kieszeniowe - czym się charakteryzują

Istnieją trzy podstawowe rodzaje materacy: piankowe, bonellowe oraz kieszeniowe.

Każdy z nich posiada odmienną budowę oraz różne właściwości. Zastanówmy się jednak nad wyborem materaca kieszeniowego. To najliczniejsza grupa modeli dostępnych na stronie https://sweetsen.pl, dająca największe możliwości wyboru i ciesząca się dużym zainteresowaniem.

Materace kieszeniowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Pracują niezależnie od siebie, uginają się tylko w miejscu nacisku sprawiając, że materac doskonale podpiera całą sylwetkę oraz kręgosłup i gwarantuje wysoki poziom komfortu. Materace występują w wersji standardowej oraz multipocketowej. Podstawowa wersja posiada sprężyny w liczbie 262 szt/m2, natomiast multipocketowa aż 510 szt/m2 (jest więc trochę sztywniejsza i twardsza od standardowej). Kolejny podział odnosi się do wysokości sprężyn. Podstawowe modele mają sprężyny w wysokości 12 cm, w wersji mini dostępnej w sklepie Sweetsen.pl są one skrócone o 6 cm, natomiast w wersji max plus wydłużone o 5 cm. Ostateczna wysokość materaca uzależniona jest od rodzaju warstw zewnętrznych użytych w materacu.

Materace kieszeniowe są doskonałym rozwiązaniem dla par oraz gdy z jednego materaca korzystają dwie osoby, znacząco różniące się wagą. Duża elastyczność punktowa sprawia, że poruszając się, zmieniając pozycję nie wybudzamy osoby śpiącej obok. Efekt falowania jest tu wyeliminowany, podobnie jak problem zsuwania się osoby lżejszej w kierunku cięższej.

Materace pocketowe są trwałe i wytrzymałe. Producent Sweetsen.pl daje 30 letnią gwarancję na formatkę kieszeniową. Materace produkowane są po złożeniu zamówienia przez klienta w ciągu 3 dni roboczych a transportowane prywatną firmą przewozową na płasko, bez zwijania i rolowania. By nie gniotły się pod swoim ciężarem ułożone są bokiem, jeden obok drugiego. Taki sposób transportu daje gwarancję, że żaden element materaca nie ulegnie uszkodzeniu.

Artykuł sponsorowany