Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 listopada 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 listopada 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


23 listopada 2020 r.

Pożar ciągnika rolniczego w miejscowości Oblin

Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze ciągnika rolniczego na drodze polnej w miejscowości Oblin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar warsztatu samochodowego w miejscowości Wilga

Po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku warsztatu samochodowego w miejscowości Wilga. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

25 listopada 2020 r.

Pożar instalacji technologicznej w zakładzie produkcyjnym w Oziemkówce

O godzinie 9 w Oziemkówce doszło do pożaru instalacji technologicznej lakierni, zlokalizowanej w hali produkcyjnej zakładu wytwarzającego metalowe elementy ogrodzeniowe. Pierwsze działania gaśnicze zostały podjęte przez pracowników zakładu. Natomiast dwugodzinne działania zastępów straży polegały na podaniu prądu piany ciężkiej do wnętrza instalacji oraz oddymieniu hali. Nikt z osób przebywających w obiekcie nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar kotłowni budynku mieszkalnego w miejscowości Łąki
Po godzinie 9 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Łąki. Pożar został stłumiony przez mieszkańców. Działania straży polegały na oddymieniu pomieszczeń, usunięciu na zewnątrz nadpalonych materiałów i dokładnym ich przelaniu wodą. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


26 listopada 2020 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Garwolin

Po godzinie 7 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Garwolin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszenia palących się sadzy przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie usunięto pozostałości sadzy z komina. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp JRG i jeden zastęp OSP.

Pożar poszycia w lesie w miejscowości Celejów

Po godzinie 11 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze poszycia w lesie oraz zgromadzonych tam śmieci. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Godzisz
Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Godzisz. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszenia palących się sadzy przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie usunięto pozostałości sadzy z komina. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastęp OSP.

Pomoc mężczyźnie z licznymi ranami

Przed godziną 22, w związku z brakiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Żelechowa, celem udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie z licznymi ranami ciętymi. Poszkodowanego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Akcja trwałą ponad jedną godzinę.

27 listopada 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Parysów

Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parysów, gdzie samochód dostawczy Fiat Fiorino wypadł z drogi i znajdował się w rowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.