Wiadomości z Garwolina

Do końca roku mają się zakończyć prace przy budowie wiaduktu

Dodano:
garwolin - Do końca roku mają się zakończyć prace przy budowie wiaduktu

W ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa - Lublin, PLK przebudowują wiadukt kolejowy w Pilawie, na drodze powiatowej nr 1314 Parysów - Puznówka - Jaźwiny. Gruntowna przebudowa jednotorowego odcinka Otwock - Pilawa wymagała całkowitego wyburzenia obiektu. W miejsce starego wiaduktu powstała nowa konstrukcja już nie dla jednego toru, ale dla dwóch torów. Wykonawca planuje zakończyć roboty do końca tego roku.

Warto zaznaczyć, że budowa dwóch torów między Otwockiem a Pilawą, której elementem jest nowy wiadukt, przyniesie wzrost przepustowości linii, a co za tym idzie możliwość uruchomienia większej liczby pociągów regionalnych i dalekobieżnych.

Nowa konstrukcja jest o blisko metr wyższa od poprzedniej. Dzięki temu pod wiaduktem przejadą pojazdy o wysokości do 4,6 m. Na wiadukcie ułożono już nowe szyny, podkłady, zamontowano sieć trakcyjną i nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. W efekcie od sierpnia br. pociągi kursują po jednym torze. Od grudnia pojadą już po dwóch torach. Po zakończeniu wszystkich prac będą mogły kursować z prędkością 160 km/h (przed modernizacją jechały 80-100 km/h).

REKLAMA:


W związku z szerokim zakresem prac przy wiadukcie w Pilawie niezbędne było wstrzymanie ruchu samochodowego pod obiektem. Do wykonania pozostały ostatnie prace tj. budowa systemu odwodnienia oraz remont nawierzchni asfaltowej. Efektem będzie dodatkowe usprawnienie ruchu drogowego w Pilawie, Puznówce i Jaźwinach. Wykonawca planuje zakończyć roboty do końca tego roku.

Do czasu otwarcia drogi pod wiaduktem, kierowcy korzystają z wyremontowanego przejazdu kolejowo-drogowego Al. Wyzwolenia w Pilawie. W ramach modernizacji trasy Warszawa – Lublin na przejeździe wymieniono tory. Ułożono też nową nawierzchnię bitumiczną, która zapewnia lepszy przejazd kierowcom. Większe bezpieczeństwo zapewniają zamontowane nowe urządzenia sterowania.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

wiadukt (, #IP 5150e18bd2) Odpowiedz

Jakby Ukraińcy robili od początku dobrze to pewnie już dawno byłby przejazd a tak to tydzień się robi i 2 miesiące przerwy

Tirowiec (, #IP c4cc8b5c09) Odpowiedz

Wszystko ładnie,pięknie tylko ze na w/w obiekcie nic się nie dzieje od roku i teraz nagle zryw żeby się wyrobić do końca roku??? A tym Super objazdem to niech sobie jeździ Budimex na służbowym paliwie. Jest to bardzo długi objazd.

do końca którego roku? (, #IP 5abeb0e4a3) Odpowiedz