Wiadomości z Garwolina

Nie wyrzucaj butów! Oddaj je do pracowni Reboot, to opłacalne!

Dodano:
garwolin - Nie wyrzucaj butów! Oddaj je do pracowni Reboot, to opłacalne!

Reboot to pracownia renowacji i personalizacji obuwia powstała 28 listopada, która mieści się w Garwolinie przy ul. Lubelskiej 2B, lokal 11. W zakres pracowni wchodzi czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne, renowacja/rekoloryzacja, dezynfekcja i personalizacja obuwia. W zakres oferty wchodzi także renowacja i czyszczenie galanterii skórzanej. Praktycznie każdy but da się uratować! O nowej pracowni w Garwolinie i planach jej rozwoju opowiada jej założyciel Marcin Białecki.


KG: Reboot to pierwsza pracownia renowacji i personalizacji obuwia w Garwolinie. Skąd pomysł na podjęcie tego rodzaju działalności?
Marcin Białecki:
Pomysł powstał z chęci uruchomienia nowych lokalnych usług, których jeszcze nie ma, a także nauczenia się czegoś nowego. Kilka miesięcy teorii i praktyki zaowocowało domowymi i rodzinnymi metamorfozami obuwia. Po osiągnięciu konkretnego poziomu postanowiłem, że to już moment w którym mogę świadczyć usługi dla szerszego grona odbiorców.

KG: Gdzie można znaleźć Pana pracownię?
MB:
Pracownia mieści się pod adresem Lubelska 2B lokal 11, oczywiście w Garwolinie.
Jest to nowe osiedle przed osiedlem Mickiewicza, jadąc w stronę Sulbin przy ulicy Lubelskiej z dużym parkingiem.

KG: Jakie usługi są wykonywane w Pana pracowni?
MB:
Oferuję wszelkie usługi związane z szeroko rozumianą renowacją obuwia. W zakres działalności wchodzi czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne.
Ta usługa charakteryzuje się praniem ręcznym z wykorzystaniem odpowiednich produktów, w zależności od zastosowanej skóry i materiału. Jeżeli buty się nadają to dodatkowo prane są mechanicznie. W przypadku kiedy para posiada duże oznaki zużycia, tudzież klient zapragnie zmiany wyglądu to buty poddawane są renowacji/rekoloryzacji.
Praktycznie każdy but da się uratować, czy to przez wyczyszczenie czy odmalowanie.
Jeżeli chodzi o obuwie skórzane, np. klasyczne męskie – oxfordy, często leżąc w szafie i czekając na wesele czy też inną okazję, wysuszają się, tracą swoje wykończenie lub po prostu nigdy go na sobie nie miały. Używając najlepszych kosmetyków do skór licowych jestem w stanie skórę nawilżyć, nakremować - jednym słowem odświeżyć, a także nadać im wykończenie typu mirror shine.
W ofercie posiadam także dezynfekcję obuwia z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Dzięki takiemu zabiegowi usuwam nieprzyjemny zapach i bakterie.
Jednak skóra to nie tylko buty. W zakres oferty wchodzi także renowacja i czyszczenie galanterii skórzanej. Torby, rękawiczki, portfele, paski itp. Jeżeli torba skórzana czy też materiałowa albo gumowa straciły swój pierwotny wygląd lub też się zabrudziły, to także w tym segmencie jestem w stanie pomóc.KG: Co zyskują Pana klienci?
MB:
Dbam o obuwie klienta, tym samym przedłużam jego żywotność. Klient dzięki temu oszczędza swój czas i nerwy. Dlaczego nerwy? Ponieważ wielokrotnie ludzie próbują wyczyścić lub zniwelować zabrudzenia w niewłaściwy sposób. Skutkuje to bardzo często wysłaniem butów na śmietnik lub kończą jako para do przydomowych prac.
Idąc w kierunku oszczędności czasu, którego obecnie ludziom brakuje - od mieszkańców Garwolina w cenie usługi odbiorę i przywiozę z powrotem buty na miejsce.
Mało kto lubi wyrzucać coś co kupił, niestety buty z racji na to do czego służą są narażone najczęściej na zbyt szybkie zużycie. Dlatego wystarczy odnowić, nie wyrzucać.

KG: Czy to jest opłacalne dla klientów?
MB:
Tutaj może podam przykład. Kupiłeś skórzane obuwie - mają powiedzmy 2 miesiące. Przytarłeś przypadkowo cholewkę lub ją ochlapałeś. Są to wielokrotnie zniszczenia, które ciężko usunąć domowymi sposobami nie mając odpowiednich produktów i wiedzy jak je wykorzystać. Renowacja przywróci wygląd obuwia przykładowo za ¼ ceny nowych - zatem tak, jest to opłacalne.

Ale nie jest to rozwiązanie tylko dla nagłych przypadków. Klienci, którzy mnie odwiedzają są często przywiązani do pewnych par. Najczęściej ząb czasu, a także brak wiedzy jak o te buty zadbać skraca im okres przydatności. Obuwie traci swój pierwotny wygląd i nie jest już takie ładne. Tutaj właśnie jest moje miejsce. Zadbam o nie, a klient będzie mógł cieszyć się nimi przez znacznie dłuższy okres. Uwielbiam ten moment, kiedy klient przychodzi, bierze buty w ręce i mówi: “Wow”.

KG: : Gdzie jeszcze można oddawać buty?
MB:
Jeżeli mieszkańcy powiatu nie znajdą mnie w pracowni, to obok niej jest Studio Urody NINNETTE mojej małżonki. Jest tam specjalna skrzynia, do której można włożyć obuwie i na przygotowanej kartce zostawić swój numer telefonu. Oddzwonię tego samego dnia i omówimy zakres usługi dla zostawionych butów.

KG: Jaki jest zakres cenowy usług?
MB:
Wyczyścić buty można już za 39zł. Dla stałych klientów, którzy z natury lubią dbać o swoje “trzewiki” przygotowałem abonament, który jeszcze bardziej obniża koszty czyszczenia, a tym samym gwarantuje świeże i zadbane obuwie na dłuższy czas.
Dzięki temu ulubione wierzchnie okrycie stop będzie zawsze czyste i posłuży przez bardzo długi czas.


KG: Czy macie jakieś plany rozwoju działalności?
MB:
W pierwszym kwartale 2021 do oferty zostanie dodana personalizacja obuwia, czyli całkowita zmiana wyglądu nowych butów. Namalowanie ulubionego motywu z filmu, komiksu lub po prostu zmiana kolorów elementów - czyli będą po prostu malowane customy.
Dodatkowo, aby w całości zadbać o Wasze okrycie stóp niebawem do oferty dołączone zostaną usługi szewskie, takie jak wymiana fleków czy zelowanie.
Kolejnym dodatkiem będzie grawerowanie laserowe w elementach skórzanych i nie tylko.

Będąc przy temacie skór, już niedługo w pracowni Reboot będzie można także znaleźć ręcznie szyte akcesoria skórzane, np.: portfel, pasek do zegarka, pasek do spodni czy małe etui na ulubioną zapalniczkę. Wszelkie informacje na temat oferowanych usług znajdziecie na facebooku i instagramie, tym samym zapraszam do odwiedzenia i polubienia strony pracowni.

Artykuł sponsorowany