Ciekawe tematy z Garwolina

Minister Niedzielski pozwala dzieciom wyjść na dwór

Dodano:
garwolin - Minister Niedzielski pozwala dzieciom wyjść na dwór

- Na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia - chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8.00-16.00 bez opieki ze strony dorosłych – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef kancelarii premiera poinformował o tym jak przebiega Narodowy Program Szczepień.
- Razem z dzisiejszą dostawą, do Polski dotarło już 670 tys. dawek szczepionki Pfizer. Trwa ich dystrybucja. Do wieczora 200 tys. szczepionek trafi do szpitali węzłowych, które prowadzą szczepienia w grupie 0. Do wczoraj, do godz. 18, zaszczepiono 50 391 osób. W mediach pojawiają się nieprawdziwe informacje, jakoby duże ilości szczepionki marnowały się. Wyłącznie 26 dawek szczepionki zostało zutylizowanych – mówił dziś Michał Dworczyk.

Nie zabrakło też informacji o kolejnych dostawach szczepionki.
- Nie wszystko jest w naszych rękach. Jedną ze zmiennych jest dostawa szczepionek. Przez pierwsze 3 miesiące możemy liczyć na dostawy 3 producentów: Pfizer, Moderna i CureVac. To daje łącznie 5,88 mln dawek i ok 2,94 mln osób zaszczepionych.
Mamy nadzieję, że dynamika dostaw szczepionek będzie wzrastała. Póki co musimy opierać się na deklaracjach producentów. Ze względu na to ograniczenie dostępu, przygotowujemy system tak, żeby działał w oparciu o punkty szczepienne -
dodał szef kancelarii premiera.
Ze szczepień można skorzystać m.in. w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.

REKLAMA:


W konferencji prasowej udział wziął też Adam Niedzielski, który straszył wzrostem zakażeń po świętach. Do tej pory od Bożego Narodzenia nie było istotnych wzrostów zachorowań.
- Najważniejsze jest to, jaki będzie skutek epidemiczny świąt. Liczba zakażonych, wynikająca z tego okresu, będzie znana po 17 stycznia. Proszę Państwa - przestrzegajmy obostrzeń – mówił Niedzielski.

- Dzisiejsze wyniki to blisko 4500 nowych zachorowań i 42 zgony. Wykonano ok. 25 tys. badań. To nie są wyniki reprezentatywne. Nasza infrastruktura szpitalna jest cały czas przygotowana. Mamy blisko 100% bufor bezpieczeństwa –
dodał.

- Na RZZK dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Proponujemy ich złagodzenie. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności nadzoru opiekuna – poinformował Niedzielski, czym jednocześnie zdjął dzieciom godzinę policyjną, która obowiązywała od 8.00 do 16.00. Zmiany wchodzą w życie od jutra.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Marley (, #IP a2ce7114d4) Odpowiedz

Mój Boże! Cóż za wspaniały człowiek z naszego Pana Ministra Niedzielskiego. Bardzo, ale to bardzo dziękujemy Panie Ministrze za wspaniały dar wychodzenia na zewnątrz. Jesteśmy także szalenie wdzięczni, że mimo nieodpowiedzialnych zachowań co niektórych płaskoziemców i foliarzy nadal mamy tyle praw i wolności. Nie zabronił Pan np. defekacji, a przecież mógłby Pan gdyby tylko zechciał. Pomnik to za mało. Narodowy Pomnik, ot co się panu należy - oczywiście oprócz Trybunału Stanu.

Wyborca PiS i Konfederacji (, #IP cbb041bcc8) Odpowiedz

Zamilcz draniu z PO lub innego SLD. Rząd Pana Morawieckiego robi wszystko, żeby uchronić nas przed zagładą. Gdyby rządził Tusk pewnie 70% narodu było by już 2 metry pod ziemią.

:) (, #IP a2ce7114d4) Odpowiedz

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Póknji się w ten głupi łeb idź i ucałuj tych zdrajców Narodu Polskiego Pinokja i kaczora

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

On sobie może pozwolić debil jeden znieść te godziny dla mocherow i dzieci do szkół po feriach wszystkie dzieci A nie tylko 1,3 w masce i tak nie chodzę bo nie będę się dusić na rączkę tych oszustów i złodziei kaczora ,Pinokja i niedzielskiego

Wyborca PiS i Konfederacji (, #IP cbb041bcc8) Odpowiedz

Spadaj POwski analfabeto. Puknij się w bańkę słownikiem ortograficznym. Może coś zrozumiesz z tego co napisałem.