czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Gdzie w powiecie oddać choinkę po świętach?

Dodano:
garwolin - Gdzie w powiecie oddać choinkę po świętach?

Święta za nami. Przez ostatnie kilka tygodni w centrum naszego domu dumnie prezentowała się odświętnie ubrana choinka. Niestety przyszedł już czas na pożegnanie naszego drzewka i teraz nasuwa się pytanie: co z nim zrobić?


kadr z filmu "W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju"

UM Garwolin przypomina, że drzewek (naturalnych i sztucznych) nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne, lecz należy przekazać je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( PSZOK Lucin 4 – czynny od godz. 8:00 do godz. 14:00 ).

Dla zabudowy wielorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w drugą sobotę miesiąca czyli już jutro 9 stycznia 2021.

REKLAMA:


Dla zabudowy jednorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w trzecią sobotę miesiąca 16 stycznia 2021.
Plastikowe bądź szklane bombki, łańcuchy, ozdoby, stojaki – należy wyrzucić do odpadów zmieszanych (pojemnik czarny). Nie wyrzucamy ich do pojemników na tworzywa sztuczne. Tworzywa, z których zostały zrobione takie dekoracje nie nadają się do ponownego przetworzenia. Wypalone lampki choinkowe należą do elektroodpadów, dlatego należy je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Odpowiednio pielęgnowane, podlewane i nietrzymane w cieple żywe drzewka w donicy posadź we własnym ogródku lub na działce.
Więcej o segregowaniu znajdziecie na naszej stronie w zakładce gospodarka odpadami www.garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Co zrobić? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Pociąć na kawałki i w piecu spalić. Parę kilo węgla się zaoszczędzi.