Wiadomości z Garwolina

Wypadek na S17. Jedna osoba trafiła do szpitala

Dodano:
garwolin - Wypadek na S17. Jedna osoba trafiła do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 11 stycznia na wysokości miejscowości Józefów (gmina Górzno) na trasie szybkiego ruchu nr 17 przed godziną 18. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Przyczyny zdarzeń drogowych bywają różne… Od nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, przez niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, zmęczenia czy zaśnięcia za kierownicą…

REKLAMA:


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 11 stycznia na wysokości miejscowości Józefów na trasie szybkiego ruchu nr 17 przed godziną 18. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego kierując samochodem marki marki Opel Vectra, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki VW i uderzył w niego. Passat uderzył w samochód marki Opel Astra, którym kierowała 27-letnia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która zwalniała z uwagi na kolizję drogową z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Kierowcy trzeźwi. 32-letnia pasażerka opla została przetransportowana do szpitala celem wykonania badań, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Dokładne przyczyny i przebieg tego wypadku ustalają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jak widać na powyższym przykładzie, odpowiednia odległość pomiędzy pojazdami może okazać się bardzo istotna. W szczególności na drogach, na których poruszamy się z większą prędkością, a taką droga jest trasa szybkiego ruchu nr 17.
Bez bezpiecznej odległości nie będziemy mieli czasu na właściwą reakcję…


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wielu nie potrafi jeździć (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Wydawać by się mogło że na takiej drodze to wypadków być nie powinno a tam niemal codziennie jakaś kolizja albo wypadek a przyczyny najczęściej błahe roztargnienie i nieuwaga. Na tym filmiku widać jak bez wyraźnej przyczyny na niemal pustej dwupasmówce można doprowadzić do nieszczęścia. https://www.lublin112.pl/skoda-dachowala-na-drodze-ekspresowej-lublin-warszawa-jest-nagranie-zdarzenia-wideo/