Garwolin Sport

Boiska i korty zewnętrzne otwarte warunkowo na 2 tygodnie

Dodano:
garwolin - Boiska i korty zewnętrzne otwarte warunkowo na 2 tygodnie

Od 12 lutego mogą funkcjonować otwarte boiska i korty tenisowe dla amatorów sportu. Na to pozwolił rząd. Nie wiedzieć czemu społeczność powiatu garwolińskiego nie ruszyła z rakietami i piłkami, by zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Dla marudnych są jednak inne atrakcje.

Na podstawie obecnego rozporządzenia z 21 grudnia 2020r. boiska są otwarte dla zorganizowanych grup zrzeszonych w związkach sportowych. Jednak na podstawie konferencji prasowej, 12 lutego boiska mogą ruszyć też dla amatorów. Natomiast z rozporządzenia i konferencji prasowej wiadomo, że hale sportowe i kryte korty tenisowe pozostają zamknięte dla sportowców amatorów. Mogą grać tylko zawodowcy. Boiska mogłyby jakoś wypełnić pustkę po atrakcji turystycznej, która 25 stycznia zniknęła z okolic mostu w ciągu ul. Generała Adersa w Garwolinie, ale społeczność powiatu garwolińskiego nie śpieszy się do gry w tenisa i piłkę nożną.

Jak wiemy boiska i korty są otwarte WARUNKOWO na 2 tygodnie.


Centrum Sportu i Kultury deklaruje gotowość do otwarcia basenu i Kina Wilga.
- Otwieramy basen na podstawie tego co usłyszeliśmy na konferencji prasowej premiera z wicepremierami, natomiast do tej pory nie ma rozporządzenia -  informuje dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Jak dowiedzieliśmy się z konferencji prasowej rządu, od 12 lutego kina będą dostępne dla widzów – amatorów, a nie tylko zawodowych krytyków filmowych. Kino Wilga przygotowuje się do otwarcia.
- Z konferencji prasowej wiemy, że kina mogą być zapełnione w 50%. Kierownik kina przygotował już repertuar. Będzie spektakl walentynkowy, na temat którego wyślemy jeszcze informację prasową – mówi dyrektor CSiK.

Pozostałe aktywności Centrum Sportu i Kultury pozostają zamknięto zarówno dla zawodowców, jak też amatorów.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wyzwanie dla Starosty (, #IP ba1bd2e7db) Odpowiedz

SzaprosiSgarwolińskiegotarostśmy do aktywności fizycznej. Niech w ślad za ministrem edukacji pokaże uczniom jak dbać o zdrowie. Wszak przykład idzie z góry.

opady (, #IP a2137f30d1) Odpowiedz

w Pilawie na parkingu biedronki pełno sniegu czy było odśnieżanie

Parking jest biedronki (, #IP dddeb48de3) Odpowiedz

Parking jest biedronki. Jak biedronka komuś zleci i zapłaci to jej odśnieżą. A wam się socjalizmu zachciewa. Rozkradliście i rozsprzedaliście wspólne mienie państwowe ludu pracującego miast i wsi, jako uprzywilejowane a zbuntowane dzieci władzy ludowej. Głosujecie jak pijany leming na prawicę: raz złodziejską z po, raz oszołomsko-rydzykowną z pis a teraz jako kapitaliści chcecie aby państwo ratowało wasze nieudolne interesy z naszej robotniczo chkopskiej kiesy.:)???

Marley (, #IP 74c75226fd) Odpowiedz

Czyli da się? Da się! Po co jakaś durna biurokracja, dzienniki ustaw i monitory? Wystarczy ścianka z godłem, mikrofon i mównica żeby zarządzać absurdem /no bo już nie państwem/ przy pomocy konferencji prasowych. I nawet tak sympatyczny człowiek jak dyrektor CSiK na podstawie konferencji będzie zamykał i otwierał obiekty. Szkoda, że nasz samorząd nie jest w awangardzie tych, które jawnie zaczęły, za przeproszeniem, lać na absurdy wymyślane przez tych kretynów. Niektóre samorządy już nawet zdążyły powygrywać sprawy przed sądami administracyjnymi, w innych wszystkie dzieci do szkół chodzą inne zaczęły się dopiero budzić - nasz śpi, wygoda wygrywa. Niestety wśród urzędasów spotkać nonkonformistę, to jak trafić szóstkę w totka.