Wiadomości z Garwolina

Rząd rozważa wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego. Wróci komunizm?

Dodano:
garwolin - Rząd rozważa wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego. Wróci komunizm?

Rząd robi tzw. ''wrzutki medialne'' o dochodzie gwarantowanym dla każdego Polaka. W skrócie pomysł wygląda tak: Czy się stoi, czy się leży 1200 się należy. Wielu ankietowanych przyklaskuje temu pomysłowi, ale kiedy dowiadują się, że takie zmiany wiązałyby się z podniesieniem podatków, to nie są już tak entuzjastyczni. Rozdawanie ludziom pustych pieniędzy, oprócz podwyżki podatków, spowoduje też inflację. Jeżeli zmiany wejdą w życie, z początku będzie fajnie…


Wrzutka nr 1 - dokument „Bezwarunkowy dochód podstawowy” z 2018r.
1200 zł dla każdego dorosłego Polaka i po 600 zł na każde dziecko, to pomysł rządu przedstawiany przez państwowe instytuty, biura analiz i usłużnych dziennikarzy, który nie jest wcale taki nowy, jak mogłoby się wydawać. Oficjalnie mówi się, że miałby być odpowiedzią na kryzys wywołany wirusem. Dziś informacje na ten temat dostają się do mediów, ale rząd już od lat rozważa i wprowadza promocję nieróbstwa i postaw roszczeniowych. Przymiarką do dochodu gwarantowanego był program 500plus, który co prawda przywrócił godność wielu polskim rodzinom, ale sama idea rozdawania ludziom pieniędzy za nic nie jest przecież dobra. Program 500 plus nie spowodował też wzrostu dzietności w Polsce. Większość osób pobierających świadczenie nie ma pojęcia, że państwo zabiera Polakom około 80% dochodów w różnych podatkach, opłatach i składkach bezpośrednich i pośrednich (raport Centrum im. Adama Smitha). Do tego dochodzi spadek siły nabywczej poprzez kreację pieniądza przez NBP, czyli inflacja.

W 2018r. Biuro Analiz, Dokumentacji i Korespondencji w Kancelarii Senatu, przygotowało dokument „Bezwarunkowy dochód podstawowy”.  Biuro przyznaje, że opracowanie dokumentu, było jego własną radosną inicjatywą, w co naprawdę trudno uwierzyć.

Wrzutka nr 2 - tegoroczny raport PIE
Ciekawe badanie odnośnie dochodu gwarantowanego przeprowadził ostatnio państwowy Polski Instytut Ekonomiczny. Media nagłośniły analizę w lutym tego roku. Wynika z niego, że 73% pracujących Polaków deklaruje, że kontynuowałoby pracę zawodową mimo dochodu gwarantowanego, ale możemy też na to spojrzeć z innej strony. 27% pracujących Polaków może zasilić szeregi bezrobotnych. Taka pomoc kosztowałaby aż 376 mld zł, tymczasem wydatki socjalne w 2018r. to „bagatela” 343 mld zł.

PIE wskazuje, że aż 51% Polaków poparłoby dochód gwarantowany. Tylko 30% obywateli wsparłoby pomysł, gdyby oznaczał on wzrost podatków.
Dalej w raporcie czytamy, że „zwolennicy dochodu podstawowego argumentują również, że takie rozwiązanie zachęciłoby osoby nieaktywne zawodowo do podjęcia pracy przez zniesienie jakichkolwiek warunków związanych z przysługiwaniem świadczenia„. Kuriozum, bo przecież ci sami ludzie zarobiliby jeszcze więcej gdyby nie ogromne koszty pracy w Polsce i skandalicznie nisko zawieszona kwota wolna od podatku, na poziomie 3 tys. zł, jedna z najniższych na świecie.
„Wskazuje się również, że rozwiązanie takie zwiększyłoby innowacyjność jednostek i skłoniłoby do częstszego podejmowania ryzyka, przyczyniając się tym samym do wzrostu poziomu przedsiębiorczości" – czytamy wa raporcie. Co kierowało „wskazującymi” tworzącymi takie mądrości, naprawdę trudno odgadnąć.

Instytut przyznaje, że bezwarunkowego dochodu nie realizuje żaden kraj na świecie, ale to wszystko ma się zmienić, wszak główne hasło Światowego Forum Ekonomicznego brzmi: „Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy” (Welcome To 2030: I Own Nothing, Have No Privacy And Life Has Never Been Better). Według założeń komunis… tfu! ekonomistów powiązanych z forum, długi mogą być darowane obywatelom świata w zamian za oddanie… PRAWA DO WŁASNOŚCI… Przeciętny obywatel świata ma nie mieć absolutnie nic na własność, nawet domu i samochodu. Wszystko ma być spięte w globalnej komunie. Ktoś jednak będzie nam te wszystkie dobra materialne wynajmował… Ktoś będzie się na tym bogacił. Zawsze za pięknymi ideami sprawiedliwości społecznej stoi biznes – konkretni ludzie, którzy jednak mają ogromną własność.
Byłoby naprawdę śmiesznie gdyby ŚFE było organizacją marginalną, ale to globalna organizacja, na której meldują się przywódcy z całego świata od Trumpa do Jinpinga. Szokuje zbiorowe lenistwo i konformizm dziennikarzy, którzy nie chcą wnikliwie opisać, jaka przyszłość czeka wolne narody europejskie. Dlaczego nikt nie alarmuje, że światowym liderem w dziedzinie gospodarki, ochrony zdrowia i cyfryzacji stają się komunistyczne Chiny? To Chiny mają zaproponować swoje metody walki z koronawirusem, kraj który terroryzuje i zamyka w obozach tysiące ludzi bez żadnego powodu...

Wbrew temu co nam się wmawia, to nie „prywaciarze”, czyli mały i średni biznes są przyczyną nierówności społecznych, a ogromne koszty pracy (przez co pensje są niskie), wysokie podatki wpływające na ceny, fałszywe idee, indywidualne i zbiorowe lenistwo.

Kto wie czy reakcja na koronawirusa w postaci lockdownu i zarzynania przedsiębiorców nie ma właśnie doprowadzić do tego, by każdy z entuzjazmem przyklasnął nowemu komunizmowi... Sytuacja po rozwaleniu całych branż może być tak zła, że ludzie mogą błagać o dochód gwarantowany. Oddadzą resztki wolności by uzyskać złudne bezpieczeństwo, ale nie uzyskają nawet tego, bo jak mawiał Benjamim Franklin „Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.” Komunizm zawsze prowadzi do nędzy i śmierci milionów.

Wrzutka nr 3 – dyskusje w mediach o gwarantowanym dochodzie podstawowym
Innym przykładem wrzutki medialnej jest dzisiejsza audycja radiowa.
Dziś socjalistyczny redaktor mianowany dziennikarzem PR24 Antoni Trzmiel, rozmawiał z gościem „młodzieżówki” Solidarności właśnie o dochodzie gwarantowanym. Koś powie, że to nic złego, ale już samo branie takich kwestii na warsztat otwiera furtkę komunistom. Rozmowa o takich pomysłach bez zdecydowanego potępienia jest zła, bo komuniści działają przebiegle - przez otwarte drzwi wsuwają stopę, potem nogę, potem wchodzą już na całego i wprowadzają Nowy Ład.

Nie powinniśmy mieć złudzeń wobec „Solidarności”. Kto uważa, że „Solidarność” walczyła o wolny rynek i warunki do bogacenia się, niech poczyta sobie postulaty tej organizacji z czasów komunizmu w Polsce. Ustawa Wilczka i wolny rynek z początku lat 90-tych wyszły komunistom, którzy pozornie oddali władzę, niejako przypadkiem. Komunizm po prostu zbankrutował i potrzebny był reset.

Płyniemy na skały. Większość społeczeństwa stoi na dziobie statku i krzyczy: Cała naprzód!
Przytomnych związano i wrzucono pod pokład

Polska jest zadłużona na kilkukrotność PKB, w przypadku długu ukrytego (nikt nie potrafi precyzyjnie odpowiedzieć u kogo), do tego licznik trwającego lockdownu cały czas bije.

Stan na dziś


Stan na dziśDo tego dodrukowywane przez NBP pieniądze powodują inflację. Owszem, giełdy na chwilę zyskały, ale to dlatego, że mnóstwo laików niemających odpowiedniej wiedzy „wrzuciło” pieniądze z tarcz na giełdę, w obawie przed inflacją. Większość te pieniądze straci.

Ale to już było i to nieraz!

„Dodrukowywanie” pieniędzy i inflacja to zjawisko znane już na przykład od czasów starożytnego Rzymu. Rosnące wydatki państwa głównie na wojsko, spowodowały, że rząd zaczął oszukiwać, dodając do denarów, które początkowo miały 90% srebra, tańsze zamienniki. Skończyło się tym, że denar miał 0,5% srebra, spadła wartość pieniądza i doszło do hiperinflacji. Władze imperium rzymskiego nakładały na swoich obywateli coraz wyższe podatki. Upadek Cesarstwa trwał długo, ale w końcu nastąpił w 476r.

I tak jak kiedyś Cesarstwo Rzymskie, właśnie dziś upada nie tylko Polska, ale w zasadzie cała Europa i kraje anglosaskie. Dziennikarze i ekonomiści, zamiast uczciwie wykładać ludziom te prawdy, odwracają uwagę opinii publicznej na ta takie kwestie jak: ekologia, równouprawnienie, globalne ocieplenie itd. To są ważne sprawy, ale oczywiście w odpowiednich proporcjach.

Historia lubi się powtarzać. Dodruk i wysokie podatki zawsze prowadzą do śmierci i biedy, ale marionetki zajmujące eksponowane funkcje w państwach (premierzy, prezydenci) są zbyt głupie lub za bardzo skorumpowane, by dostrzec, że ciągną świat w przepaść na zamówienie Bóg wie jakich sił finansowych.

Jeżeli „nowa normalność” wejdzie w życie, z początku będzie naprawdę fajnie,... ale jak historia pokazuje, komunizm zawsze kończy tak samo - uzależnienia ludzi od państwa. Komuniści chcą pełnej kontroli nad człowiekiem, więc dalej występują: cenzura, erozja gospodarki centralnie sterowanej, bieda, przemoc wobec obywateli, tajemnicze zniknięcia niezależnych ekonomistów, dziennikarzy i działaczy politycznych oraz szykanowanie ich rodzin, morderstwa, a na końcu bankructwo komunizmu. Potem następuje czas gospodarki wolnorynkowej, po kilki latach do głosu dochodzą komuniści, którzy mówią, że tamten komunizm to nie był taki prawdziwy komunizm i znowu to samo… Dobro zawsze zwycięża i wprowadzenie terroru cyfrowego poprzez mi. in.: punkty za bycie dobrym obywatelem i pieniądze wyłącznie w formie cyfrowej, nie utrzymają zbyt długo zła, które idzie.Na koniec jeszcze jedna uwaga. Komunizm w Polsce upadł (na cztery łapy) raptem niewiele ponad 30 lat temu i Polacy nie wyciągnęli z tego żadnej nauki. Nie wszędzie jednak reakcje na koronawira były złe. Kuba wprowadza wolnorynkowe reformy!

Licznik długu: http://www.dlugpubliczny.org.pl/
Licznik strat lockdownowych: https://licznik.wei.org.pl/


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Four Horsemen o kryzysie bankowym (, #IP 0beb4898f7) Odpowiedz

https://m.youtube.com/watch?v=PbudoTJJmM8&feature=emb_rel_end

WRZUTKI..... autor ADRIAN STOŃ (, #IP 9ad6e51047) Odpowiedz

SZANOWNY PANIE Z tego co PAN pisze wynika że nie MA PAN ZIELONEGO POJĘCIA czym BYŁA SOLIDARNOŚCI W SIERPNIU 1980 roku,do 1989 r. PO LATACH dochodzę do wniosku że należało postąpić tak jak powiedział M. JURCZYK w 80/81 r . NA PLACU DEFILAD W WARSZAWIE POSTAWIĆ 100 szubienic A NA TYCH SZUBIENICACH 100 PORTRETÓW NAJWIĘKSZYCH ZBRODNIARZY I ZŁODZIEJ PRL . DLACZEGO PORTRETY gdyby powiesić zbrodniarzy TO ICH KOLEDZY MAJĄCY MEDIA w czasie jednego tygodnia zrobili by BOHATERÓW .

Wiem doskonale :-) (, #IP 62f9ffb8fe) Odpowiedz

Wiem doskonale, a Pan/Pani, który nie raczył, nie raczyła się nawet podpisać kompletnie nie zrozumiał/ nie zrozumiała o czym ja napisałem. Cytat: „Kto uważa, że „Solidarność” walczyła o wolny rynek i warunki do bogacenia się, niech poczyta sobie postulaty tej organizacji z czasów komunizmu w Polsce.„ Ja piszę, że Solidarność to socjaliści a Pan/Pani o jakichś portretach. To Pan/Pani nie ma pojęcia o czym pisze.

Dobre warsztaty liberalnej demagogii (, #IP 24aac4306b) Odpowiedz

Warsztaty demagogii kapitalistycznej. :) Uczmy się Chińskiego. Chińskiej pracowitości, wytrwałości, grzeczności, uczciwości, socjalizmu, lojalności wobec własnego kraju i obywateli, filozofi życia, zaradności i kultu wykształcenia do nauk badawczych, rozwojowych, prospołecznych. I budujmi rodziny polsko-chińskie aby ulepszać nasze geny. Mniej chlania, więcej nauki pracy, rodacy. I filozofi Tao chińskiej sztuki kochania. :) W obecnych czasach wojna między porównywalmi gospodarkami jest nie opłacalna dla nikogo. Wojna światowa zniszczy wszystkich. Jedynie mocarstwa stać (ekonomicznie, zbrojeniowo) na prowokowowanie lokalnych konfliktów by testować i reklamować w nich nowe wynalazki wojenne by na nich zarabiać. Rosja sprzedaje mniejszym krajom swoją najnowszą broń, i jednocześnie najtańszą na rynku, casus S-400, bo wie, że wojny światowej nie będzie. S-400 uniezależni, mniejsze państwa jak Serbia, Turcja, kraje arabskie, afrykańskie i Ameryki łacińskiej przed szantażem demokratycznych bombardowań jaki stosuje od kilkudziesięciu lat angielsko-języczny globalny kapitał by przejąć władzę nad krajami bogatymi w zasoby naturalne. Ten globalny kapitał, który sfinansował, wywołał 1 i 2 Wojnę światową i na nich, po stokroć zarobił. :) Proszę wymienić chodź jedną wojnę którą pierwsza zaczęła Rosja, w ostatnich 100 latach. Zostawmy w spokoju Napoleona i nieudolne rządy polskie w Moskwie. Albo Chińczycy. Kogo zbombardowali? domagając się otwarcia rynku np. dla swojego tańszego sprzętu powszechnego użytku? :) To arogancka chciwość ludzi zachodu zmusza ich do kupowania tańszych i lepszych produktów chińskich sprzedawanych przez kapitalistów pod europejskimi i amerykańskimi markami. Oni, ze swoją filozofią pokojowego rozwoju ludzkości, jako tańszej i efektywniejszej polityki zagranicznej, woleli wybudować Chiński Mur na granicy zamiast iść i podbijać czy wyrzynać do cna wrogów zewnętrznych. A z prochu który pierwsi wynaleźli robili fajerwerki zamiast wymordować większość rodowitych właścicieli Ameryki Północnej czyli Indian Czerwonoskórych i ukraść im cały kontynent. :) To nie Chiny żądają bezczelnie odszkodowań za epidemię koronawirusa, bo jakoby mieliby zjeść własne nietoperze i wywołać u siebie, we własnym kraju, na własnym stosunkowo biednym społeczeństwie, pandemię aby arogancko głupi kapitaliści i bogacze z zachodu, których stać na cotygodniowe loty, do ChRL) zawieźli go bezmyślnie zachodnimi samolotami spowrotem do siebie celem wykończenia NATOwski emerytów zmniejszających dochody prywatnych funduszy emerytalnych. :) To chciwy kapitał zachodni zdradził swoich własnych rodaków i obywateli i przeniósł produkcję najnowocześniejszego sprzętu zachodniego do Chińskiej Republiki Ludowej. Zdradził i sprzedał najnowocześniejsze technologie, wykształcił za chińskie pieniądze miliony chińskich naukowców. Jedynym ratunkiem dla Ameryki jest wprowadzenie socjalistycznej, uczciwej i prosocjalnej, propaństwowej gospodarki planowej. Na wzór Chińskiej Republiki Ludowej. I uruchomienie  wszelkich środków zabunkrowanego prywatnego kapitału własnej kasty rządzącej by unowocześnić, własne, zmarginalizowane twórczo, intelektualnie, politycznie i produktywnie społeczeństwo.

Się nie rozpędzaj (, #IP 7d6b0f1581) Odpowiedz

Chińczyków można porównać do mrowiska, społeczności mrówek, pszczół. Tam nie liczy się jednostka. Jako człowiek nic nie znaczysz. Nikt z tobą się nie liczy. Ale jako organizacja są piekielnie skuteczni i cały świat na dzień dzisiejszy w zetknięciu z nimi przegrywa. Oni myślą systemowo. Nie mają długu, mają duże nadwyżki i praktycznie dziś już kontrolują ekonomię. Tak, język chiński, to język przyszłości. Tak jak w Europie arabski. Za 10-20 lat Chińczycy wylądują na Księżycu, Marsie.

Dobre do duskusji o złożonej naturze propagady biznesu (, #IP 22036c9f32) Odpowiedz

Wszystkie te ekonomiczno-liberalne instytuty za grubą Kaśkę ciągną globalnemu kapitałowi przysłowiowe druty obozu tzw. gospodarki rynkowej. Wspomniana inflacja może być dobrym sposobem na zwrócenie wyzyskiwanym ludziom pracy najemnej i rabowanym przez kapitalistyczne draństwo, państwom, bez rewolucji i po mału, tego nieuczciwie i nie produktywnie zakonserwowanego kapitału. Tzw. rozdawanie ludziom pracy, pieniędzy zagrabionych im, kapitalistycznym i kolonialnym wyzyskiem, wspiera aktywność gospodarczą. Pozwala zmniejszyć nie zadowolenie społeczne wyskiwanego ludu pracującego miast i wsi. Zwiększa produktywność pracowników i zmniejsza zapotrzebowanie na nakłady państwowe na służbę zdrowia, wypłatę ubezpieczeń, itp z powodu niedożywienia, nie doleczenia, nie dogrzania, nie wypoczęcia, braku czasu na opiekę nad dziećmi, środki antykoncepcyjne, badania i leczenie prenatalne, itp. Kapitalizm państwowy, na podstawie ówczesnych badań naukowych, w 19sto wiecznej Europie już za czasów Bismarka, uznał i wprowadzał w życie rozwiązania propaństwowe, zgodnie z zasadą, że zdrowie, naukę, wyżywienie, wypoczynek, sport masowy opłaca się opłacać, bo wtedy silniejsza, wydajniejsza i bardziej konkurencyjna będzie krajowa gospodarka. Bo siłę budują miliony wykształconych specjalistów w każdej dziedzinie. I prywatnej i państwowej. W Polsce, pod względem myślenia strategicznego o rozwoju kultury pracy i zarządzania, to nadal krowinkomikssąco-balcerowiczosnkie, (cofnięte wielkim przekrętem, po 1989r.) antysocjalno- feudalne późne średniowiecze. Chiny, z planową gospodarką komunistyczną, zakazem ingerencji obcego kapitału w politykę wewnętrzną Chińskiej Republiki Ludowej, przemyślanym dotowaniem nauki i przemysłu państwowego są najlepszym przykładem sukcesu uczciwego socjalizmu. Dostosowywanego stale do zmieniających się warunków rosnącej sił gospodarczej. Wpuścili obcy kapitał i technologię ale nie sprzedali interesu narodowego, nie pozwolili się wykupić obcym. Tak jak to się stało, w kraju JP2, w wyniku bezkarności resortowej bandy sprzedajnych a pobożnych polityków i kapusiów z kręgu opozycji i solidarności. Tam, złodziejskich biznesmenów i skorumpowany partyjnych notablii rozstrzeliwuje się publicznie na stadionach a nie wysyła do UE i na placówki zagraniczne. Tak między prawdą a bogiem, złodziejsko zgromadzony kapitalistyczny kapitał wąskiej zachodniej elity finansowej, nie zależny od państwa, zamiast być inwestowany we wszechstronny rozwój cywilizacji i ludzkości, leży dosłownie odłogiem. Na pewne porównania... jawnej niejasności, nie mam słów, więc nie wyrażę zdania z  chrześcijańskiej litości. Komunizm trwał 70lat, a państwo rzymskie jako demokracja i cesarstwo łącznie circa, DWA TYSIĄCE.  Jak my to wytrzymamy? :) Chyba, że na konopnej łące.

To nieuniknione (, #IP 99cbe7cbac) Odpowiedz

Cała produkcja w Chinach, a pracy dla ludzi w Europie co roku coraz mniej. Trzeba będzie jakoś konsumpcję utrzymać w świecie rządzonym przez banki i korporacje. Kiedyś to runie, bo kredyt i pusta waluta to nędzne podstawy gospodarcze. Świat nieustannie cyklicznie dąży do wojny. Przyjdzie wojna, wszystko padnie, zaczniemy budować od nowa. No chyba, że za długi wszystko przejmą Chińczycy i wtedy oni nam pracę dadzą. Tylko jest ryzo, że będą brutalniejsi, bardziej bezwględni niż Niemcy w czasie wojny. Moze im inny pomysł do głowy przyjść. Do ilości ludzi podchodzą bardziej statystycznie, niż ruskie.

jak to jest z długami między państwami (, #IP 066181e48d) Odpowiedz

KOMASACJA GLOBALNA  DŁUGÓW Ja sie k. pytom sobie a światu. Czy możliwa jest globalna komasacja/redukcja wolumenu długów przez bilans wymienny naczyń połączonych? A tu, w sieci, nie ma nawet takich głupich pytań? Ameryckie media wieszczą, że zbankrutuje rosja i chiny, a rosyjskie i chińskie, zaś co Ameryka z zadługiem długiem się boryka. To się  chłopskiej logice pod beretem, wymyka. Jak to sie liczy te zadłużenia? Ja jestem winny 10zł N. N jest winny 10zł N1. N1 jest winny 10 zł N2. Nn jest winny 10zł Nn+1. N1000 000 jest winny 10zł mnie. Czy dług naszej zgrai wynosi 1000 010zł? Czy zero? I kto juma te odsetki od nie spłaconych długów? Ile długu można by w tej sposób urealinić przez wymianę ogólnoświatową. Mond alles mądrale głoszą ekskatedra jak z ambony, jakoby rynek globalny to liberalny system naczyń połączonych.     Jeśli to ma być prawda główna, to czemu jeszcze się sam nie wyrównał? W branżowych pismach elaboraty. Świat tonie w długach nie do spłaty . 78bilionów e$? I gdzie leży pogrzebany pies? Czy to są długi rządów czy całych gospodarek tych państw. Czy w czasach ebankowości nie da się tego powymieniać dług za dług jakimś super programem komputerowym ONZ, na jednym z super komputerów ? I bez opłat operacyjnych? Przynajmniej tych rządowych? Nie przejmując się tymi co zarabiają na odzyskiwaniu długów. Mnie nie odpowiadaj. Spoko. Retoryczne. Ale pytaj innych. Banksterów, ekonomistów, ekologów, profesorów, Jakiś artykuł w prasie. Nawet taki co stoi na przeszkodzie że niemożliwe. Wielki program naprawy świata, globalna komasacja światowego zadłużenia, nawet jako obiecanka wyborcza albo dowcip branżowy na 1Kwietnia. Wreszcie podchwytliwy dowcip do rozpowszechniania wśród księgowych, ministrów, premierów,przywódców państw, meneli, influenserów, prestydigitatorów, kopaczy kryptowalut, wróżek z procesurą i wróżek z kotem i szklaną kulą, które doradzają biznesowi, Dobre dla pań aby zadać otrzeźwiające pytanie dyrektorowi banku gdyby na wyjeździe integracyjnym koniecznie namawia na wspólny prysznic a wiadomo, że sknera, oblech, przedwczesny wytrysk i nie wyrabia z alimentami. Dla czego nawet nie, dowcipkuje się o takiej idei? Bo zamiast wypalać gigawaty prądu na super komputerach aby wiedzieć na 50% jaka będzie pogoda za tydzień, (obecnie sprawdzalna do 3 dni, 20 lat temu do ~3godzin) to super komputer takie rachunki zrobiłby w pewnie w 30 minut? . Tylko dogadanie uczciwego programu zajęło by w ONZ z pół wieku. No bo program stworzyć to pewnie nie więcej niż 3~4lata.

23 rzeczy ktorych nie mowia Ci o kapitaliźmie... https://docer.pl/doc/8nxxss (, #IP e457d92e2b) Odpowiedz

Problem główny nie jest w naukowo opracowanym ustroju czy systemie gospodarczym, lecz w powszechnej nieuczciwości i zakłamaniu władzy, religii i biznesu, które w praktyce łamią wszelkie własne nakazy i prawa, wychowując poniekąd w ten sposób wykorzystywanych ludzi do takiego samego postępowania w obronie własnych rodzin. W Ameryce łacińskiej, gdzie dzięki katolicyzmowi, od kilkuset lat dochodzi do stałego, wspieranego, (oczywiście, po ochrzczeniu) , mieszania wszystkich ras ludzie stoją na wyższym poziomie rozwoju intelektualnego, fizycznej sprawności i cielesnego piękna. Dowodzą tego najnowsze badania Neurobiologiczne mózgu. Szanowny Autorze, nie zgadzam się, co prawda, z takimi poglądami ale czyta się miło. Było nie było, zawodowy dziennikarz potrafi napisać chwytający za każde serce poemat na każdy sponsorowany temat. Kochani, komentujący, bracia libermani, ja dziś na bani. A Spirusem sankcji mendialnych, natchniowe wnerwienie, wodzi mnie, na pokuszenie, prawdę wypatroszyć. Na odpuszczenie spinki śmiechem. Wszystkim stronom tych komediaktorskich amorów po równo. Boście jedno i to samo... Jakby kto nie hytał co do czego, idzie o młodzieżową filozofię  Kalego . Do agencji ojca z agentem ojcem, ale mieszkanie razem z pobożną mamą. W strachu przed pisiorami, rozum w gacie chowacie. Dumę komedii na szwak narażacie. Sie naradziwszy medytując z zabawiciela mamą , zgodę budować chcem - piwa rekłamą. SzczeMariusz spota. Rearrżymseria: psi padkowa. Miejsce w zamyśle promowane: Bar Dinoziolek Wilga. Okolica i okoliczności koło Warszawy, zmyślnie zamuślinione wymyślną pajęczyną zmyślonego układu licznych myślących ludzi czynu na których oko ma Koło - Około Czystej, pardon  skupiające, (300) zamiejscowych emerytów mswia. Zmyślony Maciej 100uhr w zamyśleniu, nad kuflem, pociągając rydzykownie dymka z hybrydowego skręta propagańdziwnej gazety polskiej i  merryhuanalnego suszu, studiuje perspektywy profilowania reklam celowanych i profitów jakie na jego profilu fundują mu pieprznymi wpisami PiSmaniacy i lepko-skodkimi - POdlizusoligenci. Bo emerytura, w końcu, jednak bydzie z ZUSu. Czeka na podanie słynnego w wyższych sferach rządzących i aktorskich, serwowanego tu  półmetrowego schabowego kotleta w panierce, czule i wytrwale bo potrójnie młotkowanego przez Och! Mistrzynię Danulę. Od sSącsiedniego stolika, gdzie doszło do bliskiej sprzeczki 3stopnia, o toasty, podchodzi karczysty łysy smakosz wody ognistej, (z brzuchem jak w ciąży i nosem boksera po13rundzie) i przełamując nadal aktualne w Reublic of Potatoe, - wysmakowane  bariery kulturowo-językowe pomiędzi ludźmi różanego sortu i zagaja: Wybieras? (100hur żre krewną tura) Pantograf albo w ryja Autograf - odpowiada psychologizując w sobie dramactorsko dubeltowy wybór, wniebowzięty kotletem i chmurką kaniboli z indyka , Stańczyk z krakófka Pod barManami. Łysy wyciąga z butonierki obok rozporka dresa zmemłaną hustkę woskową do wycierania świeczek z noska, w kolorze wyblakłego khaki i palcem środkowym zbrukanym juchą z własnego kinola finezyjne składa ma niej podpis Jerzuś Wręcza ją okadzonemu trawką celebrycie ze stosunkowo NIE seksistowsko dowcipną, a ustną deNTykacją, przerywaną ustawicznie pijacką czkawką: Dobra, Eep!.. obciągnies mi łłEep!... jak jezce raz się Eep!.. spotkamy Przekaz miauuu byk być nibhyhy taki, że w praktyce internetowego języka kibiców konfliktu PO versus PiS, kreowanego przy piwie, na kotletami, przeważają, z jednej strony deklaratywnie inteligenckie, liberalmoralizatorskie chamy dogadzające bogatej mniejszości a z drugiej spełniające obietnice wyborcze PiS dla biednej większości kartoflane oszołomy. Strach jest złym inteligencji emocjonalmej, - doradcą. Bo cóż takiego złego dla gospodarki stać się może, (ino pytam) gdy artysty, menagery, politykiery zostaną produktywnie zagonieni do pracy fizycznej bo się ryje oderwie od damowego luksusowego koryta, fundowanego z podatków ludu pracującego miast i wsi. Jako beneficjenci zmiany us-troju w 1989r. wychowaliście i przyzwyczailiście ludzi do akceptacji skrajnych nierówności społecznych. Ale poniżani wyśmiewani wyborcy jako zwolennicy socjalnego rozdawnictwa PiS , jak każdy ludek emocjami wq... ny, mogą kiedyś zacznąć palić wasze książki i domy. A to jest niedozaopatrzenie gŁaśniczo straSżackie jak benzyna na Pożar w burdelu nad którym gorące kartofelki z ognia polska burżuazja będzie wybierać artystycznYmY rENCamY. W tej sytuacji ekonomicznej wyśmiewanie kartoflaneho nieobycia nie zrównoważy i nie zmieni większości zadowolenia z namacalnego 500plus w wyborczej kieszeni Po przeczytaniu 23 rzeczy ktorych nie mowia Ci o kapitaliźmie - aut. Ha- Joon Chang głosuję na KOMUNĘ i GOSPODARKĘ PLANOWĄ... https://docer.pl/doc/8nxxss

(, #IP 0d73b4a3f5) Odpowiedz

tępe dziady, nachapią się, nachapią przy korycie, a ty sobie radź... a jak będzie źle to spitolą za granice. Kto ma kase i władze zawsze sobie poradzi.

Uzi 777 bazuka 😏 (, #IP aa97681328) Odpowiedz

Wsadźcie sobie w buty te marne grosze my od was nic nie chcemy wy nie macie swoich pieniędzy... Przestańcie nam zabierać świnie a sami świetnie sobie damy radę ***** *** 😘buu

🙄 (, #IP 61ac4d0774) Odpowiedz

Nostradamus przy tobie to jest malutki pikuś !!

Przeglądarka internetowa Yandex (, #IP 71af50d816) Odpowiedz

10. PRZYKAZAŃ SZCZĘŚLIWEGO CZŁOWIEKA 1. Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać. 2. Kochaj swe łóżko jak siebie samego. 3. Odpoczywaj w dzień, abyś mógł spać w nocy. 4. Jeżeli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu. 5. Praca jest męcząca, więc należy jej unikać. 6. Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze - będziesz miał dwa dni wolnego. 7. Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. 8. Nadmiar odpoczynku nikogo nie doprowadzi(ł) do śmierci. 9. Kiedy ogarnia cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj, aż ci przejdzie. 10. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

debilne wywody (, #IP eeddff4aea) Odpowiedz

Oby.... (, #IP 7e0a2a48a8) Odpowiedz

Oby to były tylko takie wywody. Niestety mam poważne powody sądzić, że to nie tylko fikcja literacka i obawy, że może się to ziścić na naszych oczach. Proponuję więcej czytać i oglądać ze zrozumieniem.

Historia kołem się toczy (, #IP ec7d7ad543) Odpowiedz

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Komunizm w Polsce upadł (na cztery łapy) raptem niewiele ponad 30 lat temu i Polacy nie wyciągnęli z tego żadnej nauki. - czy na pewno upadł - nawet niech będzie, że na cztery łapy? To, ze Szczepkowska to ogłosiła to nie znaczy, ze to prawda.

Angellica. (, #IP 8166c24a3b) Odpowiedz

Nieważne jak to nazwą. Najważniejsze, żeby mi dali kasę, która mi się należy. Za pół roku muszę wymienić iPhone na nowego bo mój ma już 10 miesięcy i wstyd pokazać się na imprezie z takim złomem. Ze swoich nie mam zamiaru dokładać.

***** *** (, #IP 351ec557ae) Odpowiedz

za rządów PIS wrócił nie tylko komunizm ale i średniowiecze