Wiadomości z Garwolina

Zbiórka krwi pod KPP w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Zbiórka krwi pod KPP w Garwolinie

Już 3 marca w Garwolinie odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują garwolińscy policjanci. Mundurowi przypominają, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne!


Będzie to pierwsza w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych garwolińskiej komendy. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa policjanci zachęcają do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w środę 3 marca w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie przy ulicy Stacyjnej 23.

REKLAMA:


PAMIĘTAJ!
Jeżeli:
- czujesz się zdrowy,
- ważysz nie mniej niż 50 kg,
- pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,
- jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65. roku życia, to zgłoś się

Musisz być:

- po lekkim, beztłuszczowym posiłku,
- z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).
Warto też pamiętać, że każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne). Przypominamy także, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi - krwiodawcy dodatkowego czasu wolnego.

zdjęćie: archiwum KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rusek (, #IP 71af50d816) Odpowiedz

10. PRZYKAZAŃ SZCZĘŚLIWEGO CZŁOWIEKA 1. Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać. 2. Kochaj swe łóżko jak siebie samego. 3. Odpoczywaj w dzień, abyś mógł spać w nocy. 4. Jeżeli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu. 5. Praca jest męcząca, więc należy jej unikać. 6. Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze - będziesz miał dwa dni wolnego. 7. Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. 8. Nadmiar odpoczynku nikogo nie doprowadzi(ł) do śmierci. 9. Kiedy ogarnia cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj, aż ci przejdzie. 10. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Lucek (, #IP 737eb8ad92) Odpowiedz

Ja bym Ich wywiózł na Saską celem oddania płytek krwi i osocza. Krew pełna 10 min. Płytki krwi 1 godzina leżenia na fotelu z kontrolą poboru.(❤