Ciekawe tematy z Garwolina

Zniknie ograniczenie do 80km/h na S17 na odcinku od Kołbieli do Węzła Lubelska

Dodano:
garwolin - Zniknie ograniczenie do 80km/h na S17 na odcinku od Kołbieli do Węzła Lubelska

Ograniczenie do 80km/h na S17 na odcinku od Kołbieli do Węzła Lubelska ma zniknąć do 10 marca. Taką informację portalowi Dziennik Wschodni podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Na drogach ekspresowych dwujezdniowych w Polsce obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. W połowie lipca 2020 roku GDDKiA oddała do użytku ponad 20 kilometrów drogi ekspresowej S17, w tym odcinek obwodnicy Kołbieli oraz odcinek od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska. Mimo że od otwarcia odcinków minęło około 9 miesięcy, to nadal na tej trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. O tę kwestię zapytała GDDKiA europoseł Beata Mazurek i otrzymała odpowiedź.

„Hej @GDDKiA wielu kierowców irytuje ograniczenie prędkości na S17 do 80km (od Kołbieli w kierunku Wawy na odcinku ok 20 km). Droga bardzo dobra. Żadnych robót. Zatem czemu tak jest? I jak długo będzie? #pytamboniewiem co odpowiadać” – napisała w styczniu tego roku na Twitterze europoseł z PiS Beata Mazurek.

"Szanowna Pani Europoseł, obecnie czekamy na zakończenie procedur odbioru przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i wydanie pozwolenia na użytkowanie. Wniosek trafił do WINB w grudniu zeszłego roku" - czytamy we wpisie przedstawicieli GDDKiA. Nie podano jednak, kiedy zmiany miałyby wejść w życie.

REKLAMA:


– Procedura związana z uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie jest na końcowym etapie. Wykonawca uzupełnił dokumentację niezbędną do uzyskania pozwolenia i rozpoczęły się kontrole obowiązkowe Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie. Po ich zakończeniu spodziewamy się wydania decyzji pozwolenia na użytkowanie, co może nastąpić w pierwszej dekadzie marca. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu i tym samym zlikwidowane będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h – powiedział portalowi Dziennik Wschodni Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Ograniczenie na tym odcinku drogi ekspresowej obowiązywało od lipca minionego roku.
źródło: tvn24.pl/biznes/moto, Twitter Beata Mazurek, Dziennik Wschodni


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kierowca (, #IP fecade4562) Odpowiedz

Wszystko ładnie pięknie tylko nie do pomyślenia aby tyle musiało upłynąć czasu na wydanie pozwolenia.Żenada i wstyd!!

Do kierowcy (, #IP 8bc8b025c3) Odpowiedz

Technologia budowy dróg się zmieniła na lepsze tylko starzy wyjadacze przy biurkach pozostali ci sami więc to musi trwać tak długo.zgadzam się żenada i wstyd.

(, #IP 6e4d1908d3) Odpowiedz

Znawcy od kopania rowów na polu