Wiadomości z Garwolina

Zamiast pilnować - okradał sklep. Został zatrzymany dzięki intuicji policjantów

Dodano:
garwolin - Zamiast pilnować - okradał sklep. Został zatrzymany dzięki intuicji policjantów

Pracownik ochrony jednego z łaskarzewskich marketów okazał się złodziejem. Przez kilka miesięcy wykradał artykuły, które wcześniej sam odbierał sklepowym złodziejom. Policjanci podejrzewając, że może on popełniać przestępstwa przeprowadzili czynności, które pozwoliły na ustalenie, że wyniósł on z obiektu handlowego produkty o znacznej łącznej wartości. Część utraconego mienia mundurowi odzyskali.


Policjanci z posterunku w Łaskarzewie kilkukrotnie interweniowali wobec kradzieży sklepowych, do których dochodziło w jednym z marketów na terenie miasta. Podczas tych interwencji ich uwagę zwróciło podejrzane zachowanie zatrudnionego tam pracownika ochrony. Jak się później okazało, 28-latek odbierał towar od złodziei, których zresztą sam ujmował, lecz odzyskany towar nie trafiał z powrotem na sklepowe półki, tylko lądował w jego szafce. Kiedy policjanci poinformowali przełożonych ochroniarza o swoich podejrzeniach, ci zaczęli baczniej przyglądać się jego pracy. Po sprawdzeniu jego służbowej szafki, nie było już wątpliwości, co do jego winy. Policjanci zabezpieczyli w niej różne artykuły spożywcze i przemysłowe, w tym alkohol.

REKLAMA:


Z ustaleń policjantów wynika, że pracownik ochrony skradzione towary odsprzedawał innym osobom. Proceder ten najprawdopodobniej trwał już dłuższy czas. Podczas czynności procesowych 28-latek złożył wyjaśnienia, z których wynika, że oprócz znalezionych w jego szafce produktów, kradł także papierosy.

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz czeka go rozprawa sądowa. Swoim czynem naraził się na odpowiedzialność karną w wymiarze do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Fajnie (, #IP fd6973e76a) Odpowiedz

patocha łaskarzewska, norma bo to łaskarzew