Wiadomości z Garwolina

3,6 mln zł dodatków do pensji dla pracowników SP ZOZ za pracę z pacjentami covidowymi

Dodano:
garwolin - 3,6 mln zł dodatków do pensji dla pracowników SP ZOZ za pracę z pacjentami covidowymi

SP ZOZ otrzymał około 3.6 mln zł w ramach dodatków do pensji dla medyków pracujących z pacjentami covidowymi. Od 1 listopada 2020r. do 28 lutego 2021r. na oddziale przebywały 222 osoby z pozytywnym testem na koronawirusa, ale szpital leczył też pacjentów pocovidowych.

2 marca 2021r. Portal cowzdrowiu.pl opublikował „Wykaz podmiotów, do których skierowano środki w ramach realizacji polecenia Ministra Zdrowia dla Prezesa NFZ”. Z wykazu wynika, że do SP ZOZ w Garwolinie wpłynęło 3 333 211,58 zł. Były to środki dla  medyków za pracę z pacjentem covidowym, ale to nie jedyne wsparcie jakie otrzymali w ostatnim czasie pracownicy SP ZOZ.

Dodatki do pensji otrzymały też zespoły ratownictwa medycznego.
„SP ZOZ w Garwolinie jako podwykonawca RM Meditrans w Siedlcach przystąpił do realizacji projektu ogłoszonego przez Województwo Mazowieckie pn. „Zwiększenie potencjału zespołów ratownictwa medycznego oraz zespołów transportu medycznego i sanitarnego w przeciwdziałaniu COVID-19” od marca 2020r. W ramach tego projektu członkowie zespołów ratownictwa medycznego tj. lekarze, ratownicy medyczni i kierowcy otrzymywali dodatek specjalny w związku ze szczególnymi warunkami pracy związanymi z narażeniem na zachorowanie na COVID-19, który wynosił 4,38 zł za 1 godzinę a od 1 stycznia 2021r. 5,15 zł. Ogółem od marca do 31 grudnia 2020. z tego tytuły SP ZOZ otrzymał i wypłacił kwotę 280 648,73zł.” - informuje dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski. Dodatki za styczeń i luty na dzień 22 marca nie były jeszcze rozliczone.

REKLAMA:


Dodatki covidowe w wysokości 100% za okres listopad 2021 – luty 2021 średnio w miesiącu otrzymały 223 osoby wykonujące zawód medyczny. Dodatki dla zespołów ratownictwa medycznego średnio w miesiącu otrzymały 53 osoby za okres marzec – grudzień 2020r.

Szpital leczy pacjentów covidowych na oddziale od listopada 2020r.
„Od 1 listopada 2020r. do 28 lutego 20201r. Na oddziale przebywało 222 pacjentów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu RT-PCR, czyli testu genetycznego. Natomiast na oddziale przebywało znacznie więcej pacjentów tzw. pocovidowych, tj. takich, którzy w dacie przyjęcia do szpitala uzyskali negatywny wynik testu genetycznego natomiast wykazywali typowo pocovidowe powikłania. Ponadto  w SOR 177 pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu genetycznego za okres od września do 31 grudnia 2020r.

Dyrektor nie dysponuje jeszcze danymi za marzec 2021r., ponieważ nie zostały  jeszcze wykazane do NFZ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 9a7777554c) Odpowiedz

Czy nie lepiej było by np. połowę tych środków przeznaczyć na zakup nowej karetki czy nowego sprzętu??? Ale nie - lepiej dać tym co mają....

parodia (, #IP d56342be26) Odpowiedz

to teraz dyrektor celebryta będzie miał za co poszaleć

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

I jak ta srandemia ma się k..rwa skończyć jak oni sami sobie płacą za jej nakręcanie?! Jakie pierbolone perpetum mobile. Złodzieje, zdrajcy i mordercy - z lekarzami na czele. Historia was rozliczy kundle, a jak się uda, to może jeszcze ludzie zdążą.

(, #IP 89c95cd896) Odpowiedz

Zgadzam się w 100% strach teraz że złamanym palcem pojechać do szpitala bo już możesz wrócić nogami do przodu tylko kasa się liczy konowaly nie składali przysięgi Hipokratesa tylko Hipokryty

*** (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

ctrl-c. do zobaczenia w al. legionów

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Mała podpowiedź: skuteczniejsze będzie ctrl+c Bo jak dasz ,,-,, zamiast,,+,, to zostanie samo ,,trl,, ;)