Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 marca 2021)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 marca 2021)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


zdjęcie wprowadzające - pożar domku letniskowego OSP Wilga

22 marca 2021 r.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Woli Rębkowskiej

Przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w Woli Rębkowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Łaskarzew

Przed godziną 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

23 marca 2021 r.

Zderzenie samochodu osobowego z busem w miejscowości Wilga

Przed godziną 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów - samochodu osobowego oraz busa, którym podróżowało 10 osób. Nikt z biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu LPG oraz odłączeniu źródła prądu w samochodzie osobowym. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP.

25 marca 2021 r.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Domaszewie

Po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Domaszewie. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej dwie i pół godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Pożar sadzy w kominie w miejscowości Parysów
Po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Parysowie. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

27 marca 2021 r.

Pożar budynku gospodarczego w Cyganówce

Przed godziną 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Cyganówka. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się budynek, co doprowadziło do jego ugaszenia. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych z jednoczesnym przelewaniem pogorzeliska. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne w miejscowości Żabianka
Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne oddzielające przeciwległe pasy ruchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe.

28 marca 2021 r.

Pożar domku letniskowego w Wildze

Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego w Wildze. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Ponadto w minionym tygodniu zastępy straży pożarnej wyjeżdżały do:
- gaszenia nieużytków rolnych (5 razy),
- dystrybucji środków ochrony indywidualnej (maseczek) dla mieszkańców (27 razy).


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.