Wiadomości z Garwolina

Stracił prawo jazdy w Sulbinach po kontroli KMZB

Dodano:
garwolin - Stracił prawo jazdy w Sulbinach po kontroli KMZB


Jednym z problemów, często zgłaszanych przez mieszkańców powiatu garwolińskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Miejscem, które wielokrotnie wskazywali mieszkańcy jako niebezpieczne z tego powodu, jest między innymi ulica Leśna w Sulbinach. Ostatnio właśnie tam jeden z kierowców stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Tym razem, jak wskazali mieszkańcy, miało dochodzić do przekroczeń prędkości w Sulbinach na ulicy Leśnej. Mundurowi szybko potwierdzili tę informację. Często kierowany w to miejsce patrol policjantów ruchu drogowego wielokrotnie wyciągał konsekwencje wobec kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczenia. Kiedy wydawało się, że kierujących, łamiących prawo udało się wyeliminować z tego odcinka drogi, mieszkańcy po raz kolejny dali sygnał, że w ich okolicy jeżdżą drogowi piraci. Doprowadziło to do zatrzymania jednemu z nich prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

- W środę 7 marca po godzinie 12.00, 43-letni mieszkaniec Łaskarzewa przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechał o 54km/h więcej. Teraz zbyt szybki kierowca musi pomyśleć o innym środku lokomocji. Ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym, a do jego konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych – informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner.

REKLAMA:


Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pod szczególnym nadzorem Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy wciąż znajduje się ulica Leśna w Sulbinach. Kierowcy mogą się tam spodziewać częstych kontroli policyjnych.

- Na tej ulicy jest nowa nawierzchnia drogi, która jest objęta gwarancją wykonawcy. Nie ma więc możliwości wprowadzenia rozwiązań inżynieryjnych (takich jak progi zwalniające), które ostudziły by zapędy zbyt szybkich kierowców. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości – dodaje Magłorzata Pychner.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.